Galaxy Not 4 çökmesini veya donma sorunu nasıl düzeltilir

Samsung cihazları en popüler cihazlardan biridir. Galaxy Note 4, mükemmel 16 megapiksel kamera, yüksek çözünürlüklü 5,7 inç ekran ve daha fazlası gibi bazı harika özelliklerle birlikte geliyor. Bu akıllı telefon sevenler için sadece mükemmel bir seçenek. Ancak, Not 4 kullanıcılarının birçoğundan şikayet ettikleri problem, Galaxy Note 4 çökme sorunu. Bazen uygulamalar “Maalesef uygulamanızın durduğunu” belirten bir mesaj gösteriyor.

Burada Galaxy Note 4'ün donma probleminin ardındaki nedenleri ve bunları düzeltecek çözümleri tartışacağız.

Ayrıca bkz: Galaxy Note 4 metin mesajlaşma sorunları nasıl düzeltilir

Galaxy Note 4 donma sorunu gidermek için adımlar

Galaxy Note 4'ün çökmesine ve donma sorununa ilişkin tüm olası düzeltmeler burada listelenmiştir. Bunları tek tek kullanmayı deneyin ve sorunu çözmenizde size yardımcı olacaktır.

 

Yöntem 1: telefon yazılımının güncelleştirmesi

Herhangi bir adımı gerçekleştirmeden önce, Galaxy Note 4 kilitlenme sorununu çözebileceğinden, telefonunuzun yazılımını güncelleyin. Bunun için aşağıda belirtilen adımları dikkatli bir şekilde takip edin.

  • Telefonun ana ekranından Uygulamalar'a dokunun.
  • Ayarlar'a dokunun
  • Cihaz Hakkında'ya dokunun
  • Yazılım Güncelleme'ye dokunun
  • Güncelleme'ye dokunun ve herhangi bir güncelleme mevcutsa, bunun için gidin.

Yazılım güncellemesinden sonra sorun varsa sonraki yöntemleri izleyin.

 

Yöntem 2: uygulamayı güncelleyin veya sorunu bildirin

Bazen belirli bir uygulamayı açtığınızda kilitlenme sorunu oluşur. Uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan ve uygulansa uygulamayı güncellediğinizden emin olun. Samsung Apps veya Google Play Store'daki bu uygulamanın yorumlarını kontrol edin ve diğer kullanıcıların da kilitlenme sorunuyla ilgili şikayetçi olup olmadığını kontrol edin. Bu sorunun yaygın olduğunu görürseniz uygulama geliştiricisine başvurun ve sorunu bildirin.

 

Yöntem 3: Cihazınızı temiz bir önbellek ve veri yeniden başlatın.

Galaxy Note 4 cihazınız 2 veya 3 gün boyunca yeniden başlatılmamışsa şimdi yapın, çünkü yeniden başlatma ile arka plan uygulamaları ve işlemleri kapatılacak ve hafızayı da kaldıracaksınız. Sorunun hala var olduğunu görürseniz, şu adımları izleyin:

  • Galaxy Note 4'ün Giriş ekranından Uygulamalar'a dokunun.
  • Uygulamaların, dokunulması gereken uygulamaları yönetmesi
  • Şimdi kilitleniyor olan uygulamaya dokunmanız gerekiyor
  • Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle'ye dokunun

www.androidpit.com

 

Yöntem 4: kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.

Cihazınızda yeterli hafıza yoksa, sık sık çökmekte olan uygulama iyi çalışmayabilir. Hiç kullanılmayan uygulamaları veya nadiren kullandığınız uygulamaları kaldırın. Ayrıca, dahili belleği boşaltmak için bazı medya dosyalarını silin.

 

Yöntem 5: SD kartınızı biçimlendirin

Bir SD kartı kullanıyorsanız, kart bozulursa Galaxy Note 4 donma sorununa neden olabilir. SD kartı çıkarın ve uygulamaların iyi performans gösterip göstermediğini görün. Kartın sorun çıkardığını görürseniz, SD kartını Ayarlar> Depolama Menüsü'ne giderek biçimlendirmeye çalışın. Formatlamadan önce önemli dosyaları yedeklediğinizden emin olun.

 

Yöntem 6: Fabrika ayarlarına sıfırla

Telefonunuzun kilitlenme veya donma sorununun kaynağını tespit edemiyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bunun için Ayarlar> Gizlilik> Fabrika ayarlarına sıfırla> veya Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla'ya gidin. Verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Yukarıdaki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra hala uygulama çökmesi sorunu size sorun veriyorsa, bu bir donanım hatası olabilir, bu yüzden bir teknisyenle iletişim kurun.