Galaxy Note 3 Pil ömrünü uzatmak için ipuçları

Galaxy Note 3, standart olan ve iyi bir pil ömrü sunan 3200mAh'lik çıkarılabilir bir batarya ile birlikte gelir. Ancak çoğumuz akıllı telefonumuzu sürekli kullanıyoruz ve pil ömrü tamamen kullanılma şekline bağlı. Note 3'ün güçlü ekranı ve yonga seti de verimli güce ihtiyaç duyuyor.

Bu android cihaz standart bir pil ömrü sunuyor olmasına rağmen bazı kullanıcılar için Galaxy not 3 pil ömrü kötüleşiyor. Yani burada galaksi notu 3 pil ömrünü uzatmak için bazı ince ayarlar.

Ayrıca bkz. Galaxy Note 3'teki siyah ekran sorununu giderme

Kablosuz özellikleri yönetin

Kullanımda değilken GPS, Wifi ve Bluetooth'u kapatın. Bu özellikler mesajlaşmanızı veya sesli servisinizi etkilemez.

> Durum çubuğunu Not 3 ekranının üstünden aşağı doğru çekin ve bildirim panelini açın.

> Üstte GPS, Bluetooth ve Wifi göreceksiniz. Herhangi bir öğe yeşil olan açık demektir. Herhangi bir öğeye dokunun ve kapatılacak.

Ekran ayarlarını değiştir

Ekran parlaklığını azaltın – Bildirim panelini açmak için durum çubuğunu yukarıdan aşağı doğru sürükleyin. Şimdi parlaklık kaydırıcısını beğeninize göre indirin.

Otomatik parlaklığı kapatın – Galaxy Note 3 otomatik parlaklık özelliği ile geliyor, ancak mükemmel değil, ekran parlaklığı çok parlak veya çok düşük olacak, bu aydınlatma koşullarına bağlıdır. Bu özelliği kapatmak ve parlaklık seviyesini manuel olarak ayarlamak daha iyi bir seçenektir.

Ekran süresini kısaltın – Bu, Galaxy Note 3 ortalama pil ömrüne sahip olanlar için en iyi ipuçlarından biridir. Ana ekrandan, Ayarlar> Cihaz> Ekran> Ekran zaman aşımına gidin ve ardından ekran zaman aşımını azaltın.

Bu duvar kağıtları pili daha hızlı boşalttığı için canlı duvar kağıtlarından düzenli duvar kağıtlarına geçin.

E-posta ayarlarınızı yapın

E-posta senkronizasyonu Galaxy Note 3 pil ömrü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. E-posta senkronizasyonu sıklığı azaldığında pil ömrü artar.

> E-posta uygulaması> Hesap ayarları'nın gelen kutusuna git ve hesap adı öğesine dokunulması gerekiyor.

> Senkronizasyon ayarları> Senkronizasyonu zamanla'ya dokunun.

> Şimdi tepe ve yoğun olmayan ayarları yapın.

Ancak, Gmail uygulamasında senkronizasyon sıklığının ayarlanamayacağını unutmayın.

 

Snapdragon pil gurusunu kullanın

Galaxy Note 3'ün N9005 versiyonunu kullanıyorsanız, Qualcomm Snapdragon Pil Guru Uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, Bluetooth radyolarını, Wifi, saat hızını ve CPU yöneticisini yöneterek cihazınızın pil ömrünü geliştirir.

 

S kalemini pil tasarrufu moduna geçirin

Not 3'ün ana ekranından, Ayarlar> Cihaz'a gidin (Bu seçeneği en üstte bulacaksınız)> S Pen'e gidin ve ardından “Kalem algılama özelliğini kapatın” seçeneğine dokunun. S kalemi Not 3'ün içinde kaldığında kalem algılamayı devre dışı bırakır.

 

Tüm S-uygulamalarını devre dışı bırak

Samsung, her cihazı ile bazı ekstra uygulamalar ve hizmetler ekliyor ve kural aynı zamanda Not 3 için de aynı. Bu fazlalık hizmetlere bloatware denir. Not 3 S-memo, S-planner, S-Cloud, Widget gibi bloatware ile geliyor ve onlar büyük bir pil ömrünü tüketen arka plan üzerinde çalışmaya devam ediyor. Dolayısıyla, bu bloatware'i kullanmıyorsanız, bunları Ayarlar> Uygulamalar Yöneticisi'ne giderek devre dışı bırakın.

 

Gereksiz hareketleri kapat

Galaxy Note, cihazın sensörlerini gereksiz şekilde aktif tutan, her zamankinden daha fazla pil gücü tüketen bir jest tabanlı özelliklere sahiptir. Bu hareketler kullanılmıyorsa, Ayarlar> Denetim'e gidin ve bunları devre dışı bırakın.

 

Ses uyandırmayı kapat

Samsung Galaxy Note 3, her zaman açık kalan sesli komutlar için dinleme özelliği ile geliyor. Sorun şu ki bu özellik Google Now değil S-Voice ile entegre edildi. Bu yüzden S-Voice özelliğini kullanmazsanız, pil ömründen tasarruf etmek için “uyandırma komutunu” ve “Ses uyandırma” özelliğini devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

 

Samsung uygulamalarının push bildirimlerini kapatma

Her Samsung Galaxy cihazında Samsung'un kendi uygulama mağazası var. Bu uygulama mağazası arka planda çalışır ve sunucudan push bildirimleri alır. Samsung uygulamalarını pil ömründen tasarruf edecek push bildirimlerini kapatmak için daha iyi kullanmazsanız.

Bu adımları izleyin ve Galaxy not 3 pil ömrünüzü uzatın.