Galaxy Note 4 Aşırı Isınma Sorunu Nasıl Onarılır

Galaxy Note 4 kullanıcıları telefonlarıyla çok fazla sorunla karşı karşıya kaldı, ancak en yaygın sorunlardan biri aşırı ısınma sorunu. Bir çok kullanıcı, telefonlarının bir süre kullandıktan sonra dokunulamayacak kadar ısındığını bildirdi. Bazı kullanıcılar için, sorun pili değiştirdikten birkaç gün sonra çözüldü. Ancak birkaç gün sonra, Galaxy Note 4 aşırı ısınma sorunu başladı.

Önce Okuyun – Neden Android Telefonum Sıcak ve Aşırı Isınır?

Bozuk SD kart, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması, su hasarı vb. Gibi çeşitli sorunlara neden olabilir.

Ayrıca bkz: Galaxy Note 4 metin mesajlaşma sorunu nasıl düzeltilir

Not 4 aşırı ısınma sorunu düzeltmek için adımlar

Yöntem 1

Her şeyden önce, Google Play Store'a giderek tüm uygulamaları güncelleyin; çünkü güncellenmiş olmayan uygulamalar aşırı ısınma sorunu yaratabilir. Güncellemeden sonra herhangi bir uygulamanın güncellenmiş olarak görünmediğini kontrol edin, eğer evetse o zaman onu silin.

Yöntem 2

Belirli bir uygulamayı kullandığınızda Galaxy Note 4 cihazınız çok ısınırsa, telefonunuzu Güvenli modda önyükleyerek yakından izleyin. Böyle yaparak,

  • Note 4'ünü tamamen kapatın
  • Sesi Kısma tuşuna ve Güç tuşuna birlikte basın ve basılı tutun
  • Telefonunuz yeniden başlatmaya başladığında Güç tuşunu bırakın. Galaxy Note 4 yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi Kısma tuşunu bırakmayın.
  • Ekranın sol alt köşesinde, Güvenli mod görüntülenecektir. Şimdi Sesi Kısma tuşunu bırakın.

Güvenli modda telefonunuzun aşırı ısınıp ısınmadığını gözlemleyin. Galaxy Note 4 aşırı ısınma varsa o zaman üçüncü taraf bir uygulama bu soruna neden oluyorsa, sorun çözülene kadar uygulamaları tek tek kaldırmanız gerekir. Son yüklenen uygulamalar ile başlayın.

Yöntem 3

Bir SD kart kullanıyorsanız, kart arızalıysa, Not 4'teki aşırı ısınma sorunu oluşabilir. SD kartını Ayarlar> Depolama Menüsü'ne gidin ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Biçimlendirmeden önce SD kartın verilerini yedekleyin.

Yöntem 4

Yazılımla ilgili sorun Galaxy Note 4'teki aşırı ısınma problemini yaratabilir. Böyle bir durumda, OTA (havadan) sorunu çözebilir. Telefonun yazılımını güncellemek için Ayarlar> Cihaz Hakkında> Yazılım Güncelleme ve ardından Güncelleme'ye gidin.

thedroidguy.com

Yöntem 5

Yakın zamanda telefonunuzun suyla temas etmesi durumunda telefonun aşırı ısınması için güçlü bir sebep. Bu problemden kurtulmak için hemen servis merkezine başvurmalısınız.

Yöntem 6

Kullanılmayan uygulamaları kapatın, aynı anda birçok uygulama kullanımı telefonunuzu sıcak yapabilir. Ancak, uygulamaları kapattıktan sonra herhangi bir değişiklik fark etmezseniz muhtemelen bir donanım sorunudur. Bu durumda servis sağlayıcınıza başvurmak tek seçenektir.

Yöntem 7

GPS ve Bluetooth'u her zaman saklıyor musunuz? Evet ise, kullanmadığınız zamanlarda GPS ve Bluetooth'u kapatın. Ayrıca, ekran parlaklığını azaltın. Pil ömrünü de koruyacaktır.

Yöntem 8

Galaxy Note 4 cihazınız şarj olurken çok ısınırsa, telefonu Uçak moduna geçirin. Nedeni, telefonun şarj olurken şebekeyi ve Wifi sinyalini aramak için sürekli olarak pil kullanması ve bu durumda telefonunuzun aşırı ısınmasıdır.

Yöntem 9

Galaxy Note 4 kulak parçasını kullanırken aşırı ısınırsa, telefonu CPU güç tasarrufu moduna geçirmeniz gerekir. Bunun için Ayarlar> Cihazım'a gidin ve ardından Güç tasarrufu modunu etkinleştirin. Şimdi Güç tasarrufu modu sekmesinin tıklanması gerekiyor ve yeni bir sayfa açılacak. Orada üç seçenek olacak, bunlar arasında CPU güç tasarrufu sekmesine tıklayın.

Yöntem 10

Tüm bu yöntemleri denediyseniz ancak sorun hala devam ediyorsa, son seçenek, Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika Verilerini Sıfırla ve Sıfırla Aygıtına gidilerek yapılan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır.

Ancak, bu işlem ilk önce cihazınızdan her şeyi sileceğinden, cihazın yedeklemesini yapmayı unutmayın.

Tüm bu yöntemleri izledikten sonra hala Galaxy Note 4 aşırı ısınma sorunuyla karşılaşıyorsanız, servis sağlayıcınıza başvurun ve yenisini isteyin.