Galaxy Note 4 Ekran Nasıl Onarılır Telefon Görüşmesinden Sonra Siyah Kalır

Galaxy Note 4 şüphesiz bizim zamanımızdaki en iyi akıllı telefonlardan biri ama diğer akıllı telefonlar gibi kullanıcılar da bu el cihazında sorunlarla karşı karşıya. Aşırı ısınma, SD kart sorunları çok Not 4 kullanıcıları tarafından karşı karşıya çok yaygındır. Başka bir sorun, kullanıcılara çok fazla sorun veren ekran. Galaxy Note 4 ekranı telefon görüşmelerinden sonra siyah kalır. Güç düğmesi kullanılarak kapatılıp tekrar açılana kadar telefonla hiçbir şey yapılamaz. Bazı kullanıcılar için bu sorun her aramadan sonra gerçekleşir.

Ayrıca bkz. Galaxy Note 4 pil ömrünün nasıl iyileştirileceği

Not 4 ekranının sebebi, aramalardan sonra karanlık kalıyor

Galaxy Note 4'ün yakınlık sensörü büyük ihtimalle bu sorunun arkasındaki ana neden. Sensör, yüzünüzün konumunu kontrol etmek için bir çağrı sırasında Not 4 tarafından kullanılır. Yüzünüz telefonun yakınındaysa, arama sırasında ekran sürekli yanmaz. Ancak yakınlık sensörü engellenirse veya kapatılırsa, telefonunuzu kapatmanıza rağmen telefonunuzun “arama” durumunda kalması söz konusu olabilir.

Bu yüzden ilk dikkat etmeniz gereken şey, Not 4'ün yakınlık algılayıcısının kapsanması veya bir şeyle engellenmesidir. Sensör, kulak parçasının yanında bulunur. Yani kontrol etmeniz gereken şeyler:

  • Sensörün önünde herhangi bir kir veya toz var mı?
  • Ve eğer herhangi bir ekran koruyucusu kullanıyorsanız, sensörü kaplayacak mı ve düzgün çalışmasına izin vermeyecek mi?

Çağrılardan sonra Not 4 ekran karanlık sorunu düzeltmek için adımlar

Yakınlık sensörü kapsanırsa, düzgün çalışabilmeniz için onu temizlemeniz gerekir, ancak bu sorun değilse, Not 4'ün servis menüsüne gidip yakınlık sensörünün değerlerini kontrol etmeniz gerekir.

> Galaxy Note 4'teki telefon uygulamasını açın

> Kodu yazınız * # 0 * #

> Servis menüsünde “Sensör” seçeneğine dokunun

> İkinci alana "Yakınlık sensörü" denir

> Galaxy Note 4'ün yakınlık algılayıcısının düzgün çalışması için 10-15 "ADC" değeri olmalıdır. Değer 50'ye yakınsa, bunun anlamı tozla ilgili bir problemdir.

> “Yakınlık” daki değer “0” olmalıdır.

Tozun problem olduğunu görürseniz, onu temizlemeniz gerekir. Sensöre biraz hava üfleyin, toz çıkacak ve yakınlık sensörü düzgün çalışmaya başlayabilir.

Bu Galaxy Note 4 ekranının yanı sıra, kullanıcıların karşılaştığı ekranla ilgili başka bir sorun da siyah ekran sorunu olarak kalıyor. Bu sorun, klavyede yazarken, ana ekrana dönmeye ve uygulamalar arasında geçiş yapmaya çalışırken oluşur.

Bu sorunu çözmek için Ayarlar> Cihaz Hakkında> seçeneğine gidin ve Yapı numarası üzerine dokunun. Bu seçeneğe yedi kez dokunmanız gerektiğini unutmayın. Ayarlar'a dönün ve artık “Geliştirici seçenekleri” adlı bir seçenek görmelisiniz. Üzerine dokunursanız, Dönüşüm Animasyonu Ölçeği, Animatör Süresi Ölçeği ve Pencere Animasyonu Ölçeğini 0'dan 0'a veya 0'dan 0'a ayarlayabilirsiniz.

Çok sayıda Not 4 kullanıcısı olarak TouchWiz ile uğraşmanıza gerek yoktur, Samsung kullanıcı arabiriminin (UI) gecikme sorununun sebebi olduğunu bulmuşlardır. Başka bir başlatıcıyı (örneğin Nova başlatıcısı) kullanabilir ve daha iyi çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.

Ayrıca Samsung tarafından yayınlanan güncellemeleri Ayarlar> Cihaz Hakkında> Yazılım Güncelleştirmeleri> Şimdi Güncelle'ye giderken de kontrol edebilirsiniz.

Galaxy Note 4'ünüzle başka problemlerle karşılaşırsanız sitemizi ziyaret edin, hemen hemen tüm çözümler burada verilmektedir.