Galaxy Note 4 MicroSD Kart Sorunları ve Düzeltmeleri

Burada Galaxy Note 4 ve bunların düzeltmeleri ile ilgili farklı microSD kart sorunlarını ele alacağız. Telefonunuzun harici belleği sizin için yeterli değilse, MicroSD kartlar müzik, resim, film kaydetmek için çok kullanışlı gelir. Ve yüzleşeceğiniz daha fazla problemi ne kadar çok kullanırsanız o kadar doğrudur. Sık rastlanan Galaxy Note 4 SD kart sorunlarından bazıları içerik bulunamadı, biçimlendirilemedi, takılıp çözülmedi.

Ayrıca bkz. Galaxy Not 4 metin mesajlaşma sorunu

İçerik, microSD kartta hata bulunamadı

Bu durumda, karta kaydedilen içerik bulunamadı. Böyle bir durumda, Note 4 microSD kart sorununu çözmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Adım 1: Telefon açıkken pili çıkarın. Birkaç saniye bekleyin, pili yuvasına takın ve telefonunuzu açın.

2. Adım: Erişmeye çalıştığınız dosyaların telefon tarafından desteklendiğini kontrol edin. Tüm dosya türleri tüm cihazlar tarafından desteklenmemektedir.

Adım 3: Açmaya çalıştığınız dosyalar başka bir uygulama tarafından kullanılıyorsa, önce bu uygulamayı kapatın ve daha sonra erişmeye çalışın.

Adım 4: Pilin içinde bulunan Sıvı Hasar Göstergesini (LDI) inceleyen herhangi bir sıvı hasarı olup olmadığını kontrol edin. Gösterge görünür mor / pembe ile beyaz veya beyaz sağlam görünmelidir. Gösterge, sabit pembe / mor / kırmızı gösteriyorsa, telefonun suya maruz kaldığı ve su hasarı olduğu anlamına gelir. Böyle bir durumda Samsung desteği ile iletişim kurmanız gerekir.

Adım 5: microSD kart konektörlerini kontrol edin ve kırılmadıklarından, eğilmediğinden, çizilmediğinden ve itilmediğinden emin olun.

Galaxy Note 4 MicroSD kartı montaj sorunu

Eğer Galaxy Note 4, SD kartı tanımıyor ve kartın takılmasını engellemiyorsa, desteklenmeyen kart, hasarlı kart, bozuk kart gibi bazı nedenler olabilir ve bazen uygunsuz format Galaxy Note 4 microSD kart sorunlarına neden olabilir.

Herhangi bir adımı gerçekleştirmeden önce, yukarıda bahsettiğim 1. adımı takip edin.

Adım 1: Çevrimiçi olup olmadığından emin değilseniz, microSD kartın cihazınız tarafından desteklendiğinden emin olun.

Adım 2: Kartın hasarlı olmadığından veya problemin yuvada olmadığından emin olmak için, Not 4'teki başka bir SD kartı deneyin.

Adım 3: Yukarıda belirtildiği gibi LDI (Sıvı Hasar Göstergesi) 'ne bakılarak herhangi bir sıvı hasarı olmadığından emin olun ve kontrol edin.

Adım 4: Konektörleri bükülmüş, kırık, çizik konektörler bu sorunun ardında yatan neden olabilir.

Adım 5: Bazen SD karttaki bozuk içerik bu montaj sorununu yaratır. Dolayısıyla, microSD kartı Ayarlar> Depolama> SD kartını formatla> formatlarına getirin.

SD kartı formatlamadan önce, tüm silinecek gibi verileri yedekleyin.

MicroSD kart formatı yapılamıyor

Bazen microSD kartı biçimlendirmek istediğinizde olur, ancak bunu yapamazsınız. SD kartın cihazınıza desteklenmemesi veya yazmaya karşı korunma ihtimali vardır. Nedeni ve çözümünü tanımlamak için bazı adımlar.

Adım 1: Telefonunuz açıkken pili çıkarın ve 30 saniye bekleyin. Şimdi pili takın ve telefonu açın.

Adım 2: Kart başka cihazlarda kullanılabiliyorsa, o zaman korunabilir. Yazma korumalı kartı formatlayamazsınız. SD kartını etkinleştirmek için yazma korumasını kaldırmanız gerekir. Bunu yapmak için kartın orijinal cihaza takılması ve ardından yazma korumasının kaldırılması gerekir. Ancak orijinal cihaza sahip değilseniz, farklı bir kart kullanmanın başka yolu yoktur.

Adım 3: Pilin içindeki LDI'ya bakarak sudaki hasar belirtilerini kontrol edin. Telefonun nemle temas ettiğini görürseniz, tamir için almanız gerekir.

Adım 4: Konektörler kırılmış, eğilmiş, çizik veya itilmiş gibi herhangi bir fiziksel hasar için microSD kartını ve yuvayı kontrol edin. Evet ise, bir teknisyenle temasa geçin ve tamir ettirin.