Galaxy Note 4 önbellek nasıl temizlenir

Samsung Galaxy Note 4'ü ilk satın aldığınızda, telefonun performansı büyük kamera ve olağanüstü ekran ile mükemmeldir. Ardından, telefonu zaman içinde yavaşlatmaya yarayan sınırsız uygulamaların yüklenmesini ve güncellenmesini sağlayın. Bazen uygulamalar çöküyor ve sistem yavaş hissediyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, bu sorunu çözme adımı ne olmalıdır? Eh, önbelleği temizlemeniz gerekiyor. Burada Galaxy Note önbellek için adımları tartışacağız.

Ayrıca bkz. 5 can sıkıcı Not 4 lolipop problemleri ve bunları düzeltmenin yolları

Önbellek nedir?

Öncelikle bir android telefonun önbelleğini tartışalım mı? Verileri geçici olarak depolayan bir yer. Önbellek ve sistem önbelleği iki tür önbellek vardır.

Uygulama önbelleği, her uygulama için geçici verilerin işletim sistemi tarafından saklandığı bir türdür. Sistem önbellek, android işletim sisteminin android tarafından kullanılan geçici verileri sakladığı bir yerdir. Önbelleğe alınmış verilerde yanlış bir şey olsaydı, örneğin veriler bozulursa veya çok fazla şey varsa, çökme ve donma gibi sorunlar vermeye başlar.

 

Uygulama önbelleğini Not 4'te silmek için adımlar

Kilitleme veya gecikme sorunu aynı uygulamada tekrar tekrar meydana geliyorsa, ancak uygulamanın güncellenmiş sürümü çalışıyorsa, Galaxy Note 4 uygulama önbelleğini temizlemenin zamanı gelmiştir. Aşağıdaki adımlar şunlardır:

> Bildirim çubuğunu yukarıdan aşağı doğru sürükleyin ve Ayarlar simgesinin üzerine dokunun.

> Uygulama bölümüne gidin ve Uygulama Yöneticisini bulun. Buna dokunun ve ardından önbelleğini temizlemek istediğiniz uygulamaya dokunun.

> Birçok seçenek ve bilgi ile size bir ekran gösterilecektir.

> Bir düğme Clear Cache göreceksiniz. Buna dokunmanız gerekir, Verileri Temizle düğmesine dokunmayın, çünkü bu uygulamanın kullanıcı adı, parola ve oyun ilerlemesi gibi tüm verileri temizler.

Önbelleği temizledikten sonra hala sorun varsa, sonraki adım uygulamayı kaldırmaktır. Sonra Galaxy Note 4'ünüzü yeniden başlatın ve uygulamayı yeniden yükleyin.

Galaxy Note 4 sistem önbelleğini temizleme adımları

Bazen sorunlu uygulamanın uygulama önbelleğini temizlemek sorunu çözer, ancak sorun uygulama ile ilgili değil, sistemle ilgili ise ne olur? Daha sonra Galaxy Note 4 sistem önbelleğinin temizlenmesi sorunu çözebilir. Bunun için telefonların kurtarma moduna alınması gerekiyor. İşte adımlar:

> Home, Sesi Yükselt ve Güç düğmelerine birlikte basın.

> Not 4 titreşmeye başladığında Güç ve Ev düğmelerinin sönmesini bekleyin.

> Şimdi kurtarma ekranı size gösterilecektir. Sesi Kısma tuşunu kullanarak Önbellek bölümünü temizle'yi seçin.

> Güç düğmesine basarak adımı onaylayın.

> Şimdi Sistemi Yeniden Başlat seçeneğinin seçilmesi ve Güç düğmesine basarak onaylanması gerekir.

> Telefonunuz yeniden başlatılıncaya kadar biraz zaman verin ve sorun şimdi çözülmelidir.

Uygulamanın ve sistem önbelleklerinin temizlenip temizlenmediğini takip eden adımlar işe yaramıyor

Galaxy Note uygulama önbelleği temizse ve sistem önbelleği temizse, sorunu çözmezseniz, fabrika ayarlarına sıfırlama, takip etmek için son adımdır. Bu adımdan önce, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi telefonunuzu satın alma sırasında olduğu gibi duruma getireceğinden, Not 4'teki önemli verilerin bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Dolayısıyla, hiçbir veri telefona kaydedilmeyecek.

Yedekleme alın ve adımları izleyin:

> Kullanmanız durumunda microSD kartı çıkarın.

> Not 4'teki Ayar'a gidin ve ardından Kullanıcı ve Yedekleme'yi arayın.

> Yedekle ve Sıfırla seçeneğine dokunun.

> Verileri zaten yedeklediyseniz, “Verilerimi Yedekle” seçeneğini işaretleyin.

> Fabrika Verileri Sıfırlamasına dokunun.

> Girmeniz istenirse şifreyi veya PIN kodunu girmelisiniz. Devam üzerine dokunun.

> Tümünü Sil Hit.

> Bir süre bekleyin ve seviniriz.

Fabrika sıfırlaması, Galaxy Note 4'teki sistem önbelleği ve uygulama önbelleğinin temizlenmesiyle çözülmezse sorunu çözmelidir.