Galaxy Note 4 Pil ömrü uzatmak için nasıl

Galaxy Note 4'ün bataryası standart olan ve kullanıcılara iyi bir batarya ömrü sağlayan 3220 mAh'tır. Ancak telefonun, telefonun nasıl kullanıldığına bağlı olarak çok fazla pil gücü kullanan güçlü özellikleri, güçlü işlemci ve QHD ekranı bulunuyor. Bu yüzden pek çok insan Galaxy Note 4'ün pil ömrü sorunlarıyla karşı karşıya. Bir telefonun pil ömrü her zaman kullandığınız şekilde değişir, kullanımda olduğu süre, telefonun pili bittiğinde daha hızlıdır.

Bu telefonu kullanıyorsanız ve kısa pil ömrü size sorun veriyorsa aşağıdaki adımları izleyin. Burada Galaxy Note 4 pil ömrü ipuçları hakkında tartışacağız.

Ayrıca bkz. Galaxy Note 4 kilitlenme veya donma sorunu nasıl giderilir

Galaxy Note 4 pil ömrü ipuçları

Ekran ayarlarını kontrol et

Samsung Galaxy Note 4'te parlak ve güzel bir ekran oluşturuyor ancak bu AMOLED ekran, parlaklık açıksa pil ömrünün büyük bir bölümünü tüketmeye yetecek kadar yalnız. Pek çok insan pilin sadece bir video izlediğinizde veya şarkı dinlediğinizde boşaldığı fikrindedir, ancak gerçekte ekranda her açtığınızda pil boşalır.

Galaxy Note 4 pil ömrünü iyileştirmek için Ekran Ayarları'na gidin. Seçenekleri kontrol edin ve isterseniz parlaklığı azaltabilirsiniz. Bildirim çubuğunu da aşağı sürükleyerek yapılabilir. Otomatik parlaklık, görüş için yeterli ve dolayısıyla pil tahliyesi için yeterlidir. Gözler için çok parlak ise otomatik parlaklığı kapatabilirsiniz. Ayrıca ekran süresini kısaltın.

İşlemleri ve uygulamaları kontrol et

Android uygulamalarının çoğu iyi çalışır ve herhangi bir sorun yaratmaz, ancak en fazla pil gücünü tüketen bir veya iki kötü uygulama vardır. Bazı uygulamalar arka planda yanlış kalıyor ve pil ömrünü tamamlıyor.

Bataryanın normalden daha hızlı tükendiğini fark ederseniz, Ayarlar> Batarya'ya gidin ve daha fazla pil tüketen şeyin ne olduğunu görün. 2-3 gün içinde kullanmadığınız ancak büyük bir pil gücüne sahip olduğunu düşündüğünüz bir veya iki uygulamanın olduğunu fark ederseniz, bu uygulamalara göz atmanın zamanı gelmiştir. Onları fazla kullanmazsanız, bunları kaldırmak veya başka bir şekilde söz konusu uygulama geliştiricisiyle iletişim kurmak daha iyidir.

Uyarlanabilir hızlı şarj cihazını acil durumlar için yanınızda bulundurun

Bir adaptif hızlı şarj cihazı, telefonun normalden daha yüksek bir hızda şarj edildiği her Galaxy Note 4 ile birlikte gelir. Her zaman mümkün olmayabilir ile adaptif hızlı şarj cihazı taşımak olsa galaksi notu android 4 pil ömrü yardımcı olabilir. Sizinle bir tane taşımak istiyorsanız, mümkün olan en hızlı şarjı almak için telefonla birlikte gelen telefonu kullandığınızdan emin olun.

Bir QI şarj yedeği var

Galaxy Note 4, QI kablosuz şarj ile birlikte gelmiyor, ancak Samsung, eğer isterseniz, özelliği ekleme olanağına sahip yedek arka kapaklar satıyor. Stil, S-View Flip Cover veya stok kapağı gibi bir şey gibi küçük olacaktır. Bir şey, ikincisinin biraz daha kalın olması, bu yüzden herhangi birini kullanırsanız, davalara müdahale edebilir.

Galaxy Note 4 pil ömrünü uzatmayı hatırlaması gereken diğer birkaç nokta:

  • Daha fazla pil tüketirken canlı duvar kağıtlarını kullanmamaya çalışın.
  • Telefonu şarj ettiğinizde,% 100'e ulaşıncaya kadar fişini çekmeyin.
  • Kullanımda değilken mobil verileri, GPS, Bluetooth ve Wifi'yi kapatın.
  • Pil ömrünü uzatmak istiyorsanız, Haptic geri bildiriminin kapatılması gerekir.
  • Mümkünse hesapların otomatik senkronizasyonu.
  • Not 4'ün Güç tasarrufu özelliklerini kullanın.
  • Orijinal şarj cihazını ve pili kullanın.

Tüm bu adımları izledikten sonra, Galaxy Note 4 pil ömrü sorunları çözülmezse, pili değiştirmeyi düşünün.