Galaxy Note 4 Web Sayfalarını Çok Yüklüyor Nasıl Onarılır

Akıllı telefon kullandığımızın ana nedenlerinden biri, hareket halindeyken web’e göz atabileceğimiz. Şimdi bir site açmak için bilgisayar veya dizüstü bilgisayar önünde oturmak zorunda değiliz. Ancak, akıllı telefonunuzdaki web sayfalarının yüklenmesi uzun zaman alırsa ne olur? Evet, bazı Galaxy Note 4 kullanıcıları bu sorunu yaşıyor.

Ayrıca bkz. Galaxy Note 4 pil ömrünün uzatılması

Ayrıca Galaxy Note 4 web sayfaları yükleme sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız, paranızın boşa gittiğini düşünerek paniklemeyin. Bu yavaş web sayfası yükleme sorunlarını çözmek için birkaç yol var:

> Bozuk önbelleği ve verileri sil

> İyi bir internet bağlantınız olup olmadığını öğrenin

> Bir tarayıcı sorunu olup olmadığını kontrol edin

> Telefonunuzun kötü amaçlı olduğundan emin olun.

> Donanım sorunu olup olmadığını öğrenin.

Şimdi Galaxy Note 4 web sayfalarını düzeltmek için tüm bu olasılıkları tek tek kontrol edin yavaş sorun.

Bozuk veriyi temizle

Telefonunuzdaki tüm verileri silmeye gerek yoktur, yapmanız gereken tek şey web tarayıcılarındaki verileri kaldırmaktır. Telefonla birlikte gelen tarayıcıyı kullanıyorsanız, bozuk verileri kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

> Telefonunuzun Ana ekranını seçin Uygulamalar'ı seçin.

> Ekranı sağa kaydırarak Ayarlar'ı seçin.

> Daha fazla Ağın seçilmesi gerekiyor.

> Uygulama Yöneticisi'ne dokunun.

> Force Stop düğmesine basın.

> Şimdi Temizle Önbellek düğmesine dokunulması gerekiyor.

> Verileri Temizle düğmesine dokunun.

> Ana ekrana geri dönün ve ardından Uygulamalar'ı seçin.

> Tarayıcıyı tekrar açın ve yükleme sorununun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Chrome tarayıcı kullanıyorsanız, yukarıdaki adımları uygulamanız gerekir, ancak Tarayıcı yerine Chrome'u arayın.

İnternet bağlantısını kontrol et

Bazı yollarla internete bağlanabilirsiniz ancak en yaygın iki yol Wifi ve servis sağlayıcınızın mobil veri ağıdır. Herhangi bir çakışma türünü engellemek için internete mobil verileriniz üzerinden bağlandığınızda Wifi'yi devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Her ikisini de açık tutarsanız ve bir hotspot'a otomatik olarak bağlanabileceğiniz bir yerde olursanız, telefonunuz mobil veriler ile Wifi arasında geçiş yapmaya devam eder ve sonuç olarak telefon internete düzgün şekilde bağlanamaz.

Mobil veriyi çoğu zaman kullanırsanız, APN ayarlarının kontrol edilmesi önerilir. APN ayarlarını bilmiyorsanız, servis sağlayıcınıza başvurun ve onlara sorun.

İnternete bağlanmak için Wifi kullanıyorsanız, her zaman sinyal gücünü ve hotspottan uzaklığınızı kontrol etmelisiniz. Kablosuz bağlantıda mobil verilere göre bağlantı daha hızlıdır, ancak aynı zamanda veri alan ve ileten modem veya yönlendiriciye de bağlıdır.

Bir tarayıcı sorunu olup olmadığını kontrol edin

Bozuk verileri çıkardıktan ve Galaxy Note 4 web sayfalarını yükleme sorunu olduğunu görüyorsanız internet bağlantısını kontrol ettikten sonra hala bir tarayıcı sorunu olup olmadığını kontrol edin. Öncelikle bazı büyük dosyaları indirip web sayfalarını yükleyerek internet hızının farkını doğrulamanız gerekir.

Bir web sitesi açın ve bir web sayfasını yüklemek için geçen süreyi dikkat edin. Sonraki YouTube gibi herhangi bir uygulamayı başlatın ve herhangi bir video oynatın. YouTube videosunun arabelleğe alınmadığını görüyorsanız, sorun tarayıcıdadır.

Herhangi bir üçüncü taraf tarayıcısı kullanıyorsanız, aynı şeyi kaldırın ve yeniden yükleyin ve herhangi bir iyileştirme olup olmadığını kontrol edin. Tarayıcı şu anda güncel sürüme güncellenmişse, güncellemeyi kaldırın ve kontrol edin.

Malwares için Galaxy Note 4'ü tarayın

Google Play Store'da birçok ücretsiz anti-virüs uygulaması bulunmaktadır. Telefonun hafızasını tüketen ve ayrıca indirme hızını engelleyen herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya virüs olup olmadığını kontrol etmek için iyi incelemeler içeren telefonlardan birini indirin ve telefonunuzu tarayın.

Taramadan sonra bulduysanız, tarayıcı önbelleğini ve verilerini temizleyin. Sorun hala devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

Donanım sorununu kontrol edin

Yukarıdaki tüm adımları takip ettikten sonra Not 4 yavaş web sayfası yükleme sorunu varsa o zaman bir donanım sorunu olabilir. Bu yüzden telefonu bir teknisyene almayı düşünün.