Galaxy Note 4 Wifi Kendini Kapatma Nasıl Onarılır

Yeni bir akıllı telefon piyasaya çıktığında wifi bağlantısı hakkında şikayet çok yaygındır. Galaxy Note 4 kullanıcıları da aynı sorun hakkında şikayette bulundular. Kullanıcılar uzun süre sürekli olarak wifi ağına bağlı kalmakta zorlanıyorlar. Bazen bağlantı kendi kendine kapanır ve bazen bağlantı çok yavaştır. Galaxy Note 4 Wifi kendi kendine kapanması için birkaç nedenden dolayı olabilir ve bu yüzden birçok düzeltmeler de var.

WiFi sorunu dışında, Galaxy Note 4'ünüzde pil boşaltma sorunu, Bluetooth bağlantısı sorunu veya başka herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, her zaman Technobezz.com'u ziyaret edebilirsiniz; Hemen hemen tüm çözümler burada verilmektedir.

Galaxy Note 4 Wifi Kendiliğinden Kapanıyor

Ayrıca bkz. Galaxy Note 4 yavaş şarj sorunu nasıl giderilir

Galaxy Note 4 Wifi Kendiliğinden Kapanıyor için Potansiyel Çözümler

1. Adım: Mobil verilerin kapatıldığından emin olun. Bazı kullanıcılar bu yolla çözüm bulmuştur. Bildirim çubuğunu aşağı sürükleyin ve Açık ise mobil verileri kapatın.

Adım 2: Galaxy Note 4'teki Ayarlar'a gidin> Menü> Gelişmiş ve Otomatik Ağ Anahtarının işaretlenmemiş olduğunu onaylayın. Değilse, işaretini kaldırın.

3. Adım: Galaxy Note cihazınızı ve yönlendiriciyi kapatın ve birkaç dakika sonra açın. Her adımı takip ettikten sonra problemin gidip gitmediğini kontrol edin.

Adım 4: Bazen çok fazla kalabalık olan kanallar, Galaxy Note 4 Wifi'nın kendisi tarafından kapatılmasının sebebi oldu. Böylece kalabalık kanallar sorun olup olmadığını kontrol etmek için yardımcı olur Wifi Analyzer adlı ücretsiz bir uygulama yükleyebilirsiniz. Evetse, daha az sıkışmış bir kanala geçin.

Adım 5: Ayarlar> Wifi'ye gidin ve bağlantıya biraz zaman basın. Galaxy Note'unuzun bağlantıyı unutmasını ve tekrar ayarlamasını isteyin.

6. Adım: Mac filtreleme gibi ayarları kontrol edin ve yönlendiricinizin ürün yazılımının güncellendiğinden emin olun.

7. Adım: Kablosuz bağlantınız kararsızsa, Ayarlar> Uygulama Yöneticisi'ne gidin ve Wifi Direct ve Wifi Direct Share uygulamalarını devre dışı bırakın.

Adım 8: Modeminize bağlı telefon ve dizüstü bilgisayarınız gibi tüm aygıtları devre dışı bırakın ve ardından Not 4'ü etkinleştirin. Bazen IP çakışması gibi bağlantı kimlik doğrulama sorunları nedeniyle, Wifi kapatma sorunu oluşur.