Galaxy Note 4 Yavaş Şarj Sorunu Nasıl Onarılır

Akıllı telefonunuzdaki yavaş şarj sorununun ele alınması çok karmaşık bir problem olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ve pili değiştirmeniz gerekebilir. Aslında, Galaxy Note 4 yavaş şarj sorunu çok yaygın bir sorundur ve diğer birçok android kullanıcı tarafından karşı karşıya. Aşağıdaki çözümlere geçmeden önce, orijinal şarj cihazını kullandığınızdan ve kablolarını kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca, cihazınızın şarj portunu kir ve tozla dolu olabileceğinden temizleyin.

Galaxy Not 4 Yavaş Şarj Problemi

Bakınız: Galaxy not 4'te Bluetooth ayarı nasıl yapılır?

Galaxy Note 4 Yavaş Şarj Sorunu Düzeltmek İçin Aşağıdaki Prosedürü izleyin

Yöntem 1

İstenmeyen uygulamaları devre dışı bırakın. Bazı uygulamalar, sizin için hiçbir yararı olmayan Galaxy Note 4'te yüklü durumda kalır. Bu uygulamaları kaldırın ve çok fazla uygulama işlemciyi çok yavaş yapabildiğinden ve yavaş şarj sorunuyla sonuçlanabileceğinden, işlemcinin yükünü azaltın. Bunu yapmak için Ayarlar> Uygulama Yöneticisi'ne gidin, silmek istediğiniz uygulamaya dokunun ve ardından Kaldır'a dokunun.

 

Yöntem 2

Orijinal pil kapasitesini ve şarj süresini sabitlemek için telefonunuzun pilini kalibre edin. Bu, telefonunuzun pil kalibrasyon uygulamasını kullanarak yapılabilir. Bunun için adımlar:

Kaynak- www.makingdifferent.com

 • Telefonunuz kendiliğinden kapanana kadar tamamen boşalsın
 • Telefonu aç ve tekrar kapatılacak
 • Şimdi Galaxy Note 4'ünüzü bir şarj cihazına takın ama açmayın.
 • Ekrandaki yüzde 100 şarj gösterene kadar telefonun şarj olmasını bekleyin.
 • Şarj cihazını çıkarın
 • Telefonu aç. Pil göstergesi yüzde 100 göstermemelidir. Bu yüzden şarj cihazını tekrar takın ve yüzde 100 görünene kadar şarj edin.
 • Şarj cihazını çıkarın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Yüzde 100 göstermezse telefonu tekrar şarj etmeniz gerekecektir. Takılı olmadan telefonu başlattığınızda yüzde 100 şarj görünene kadar bu adımı tekrarlayın.
 • Şimdiye kadar yüklemediyseniz şimdi Pil kalibrasyon uygulamasını indirin ve yükleyin. Uygulamayı başlatmadan önce pilin yüzde 100 şarj olduğundan emin olun, ardından yeniden başlatın
 • Pil kalibrasyon uygulamasını hemen başlatın ve pili yeniden ayarlayın
 • Pili kalibre ettikten sonra, telefonunuzun boşalmasını ve kendiliğinden kapanmasını sağlayın.
 • Bir kez daha, telefon kapalıyken pili tamamen şarj edin. Android sisteminin pil yüzdesi sıfırlanacak.

Yöntem 3

Ancak hala aynı yerde ve Galaxy Note 4 yavaş şarj sorunu acı çekiyorsanız biçimlendirme veya fabrika ayarlarına sıfırlamak ile gitmek için en iyi seçenektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonunuzdaki tüm uygulamaları ve verileri siler, bu yüzden dosyaları yedeklediğinizden emin olun.

Galaxy Note 4'ünüzü biçimlendirmek için Ayarlar> Hesaplar> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika verileri Sıfırla> Cihazı Sıfırla'ya gidin.

Kaynak- www.androidpit.com

 

Ayrıca bkz: Yavaş Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?