Galaxy Note 8 Ekran Çözünürlüğü Nasıl Değiştirilir

Zaten Galaxy Note 8'in keyfini mi çıkarıyorsunuz? Büyük 6.3 inçlik bir telefon, bir AMOLEDQuad HD + 2960 x 1440 piksel ekrana sahip. Ancak, ekranın çözünürlüğü kutu dışında aynı değildir.

Samsung tarafından belirlenen varsayılan çözünürlük 1480 x 720 pikseldir. Ancak Galaxy Note 8 ila 2960 x 1440 piksel ekran çözünürlüğünü kolayca değiştirebilirsiniz. Aslında, üç farklı ekran çözünürlüğünüz var.

Galaxy Note 8'deki ekran çözünürlüğünün nasıl değiştirileceğini öğrenmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy Note 8'de Nasıl Ödeme Yapılır?

Galaxy Note 8 Ekran Çözünürlüğü Nasıl Değiştirilir

  • Cihazınızdaki Ayarlar'a gidin
  • Ekrana aşağı kaydır
  • Ekran altında, ekranı ayarlamak için birçok seçeneğiniz vardır. Ekranınızda herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz, bunu bu seçeneğin altında yapabilirsiniz. Bu seçenekler arasında Ekran Çözünürlüğü bulacaksınız.
  • Ekran Çözünürlüğünde üç seçeneğiniz olacak: HD + 1480 x 720 piksel, FHD + 2220 x 1080 piksel ve WQHD 2960 x 1440 piksel. En yüksek olana geçin veya hangi çözünürlüğü beğendiğinizi görün. 2220 x 1080 piksel de oldukça tatmin edici.

Her zaman en yüksek çözünürlüğe sahip olmak istemeyebilirsiniz çünkü bu, pilinizin ömrünü etkileyebilir. Yüksek çözünürlüklerin pil ömrüne etkisi vardır. Ancak, iyi bir film seyretmek ya da tercih ettiğiniz bir oyunu oynamak istiyorsanız, kesinlikle daha yüksek bir ekran çözünürlüğüne geçmelisiniz.

Not 8 Ekran Görüntüsü Hakkında

Dünyaca ünlü ekran kalibratörleri DisplayMate, Galaxy Note 8'in ekranını, şimdiye kadar test ettikleri en iyi ekranlardan biri olarak değerlendirdi. Not 8, esnek alt tabaka OLED teknolojisine sahip 24 bit ekrana sahiptir. Ekranın en iyi özelliklerinden biri, akıllı telefonun parlaklığının, diğer Samsung akıllı telefonlarının sunduklarından% 22 daha fazla olan 1.200 adede kadar çıkmasıdır.

Note 8'in ekran paneli ayrıca alt pikseller için Kalem Çini tipi ekran matrisini kullanan bir panele sahiptir – Samsung bu Pırlanta Piksel'i çağırır. Göze çarpan bir diğer özellik ise, ekran üzerindeki geniş ekran ve renk skalasının dengeli bir şekilde yayılmasına katkıda bulunan bezelden yoksun bir tasarımdır. Kullanıcılar, AMOLED Sinema, Basic, AMOLED Fotoğraf ve Adaptif Ekran olmak üzere dört özelleştirilmiş mod seçeneğine sahiptir.

Note 8 ekranı ayrıca, daha iyi renk doğruluğu, gelişmiş görünüm açıları, kullanıcılar tarafından ayarlanabilen beyaz nokta, güç tasarrufu modları, geliştirilmiş otomatik parlaklık ve UHD ittifakı nedeniyle verilen bir Mobil HDR Premium sertifikası sunar ( büyük ekran 4K televizyonlar).

Renk gamı,% 8 oranında DCI-P3 alanı üretir ve bu, Not 8'in açık havada veya parlak güneş ışığı altında kullanıldığında renkleri mükemmel şekilde geliştirmeye yardımcı olur.

Samsung Note 8 gerçekten olağanüstü bir akıllı telefon ve sadece tatmin edici bir görüntü değil, yüklü her özellik heyecan verici ve kullanışlı.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8 Üzerinde Mavi Işık Filtresi Nasıl Açılır