Galaxy Note 8 Fingerprint Scanner Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung'un geliştirdiği her akıllı telefon, kalabalıktan övgü topladı. Zamanla daha iyi hale geldiler ve bir bilgisayara sahip olma ihtiyacını neredeyse ortadan kaldırdılar. Telefonunuzun yanlış ellere geçmesini engellemek için Samsung, farklı biyometrik özelliklere sahip sağlam bir güvenlik sistemi ekledi. Bunlar arasında parmak izi tarayıcısı var. Son zamanlarda, bazı kullanıcılar parmak izi tarayıcılarının düzgün çalışmadığını bildirmişlerdir.

Ayrıca Oku – Samsung Galaxy S8'de Bloatware Nasıl Kaldırılır

Galaxy Note 8 parmak izi tarayıcı sorunlarını düzeltmek için adımlar

  • Samsung Galaxy Note 8'deki parmak izi tarayıcısı, telefonun arkasında bulunur. Çoğu zaman problem, arkadaki kameranın yanında bulunan fiziksel konumu nedeniyle olabilir. Bu, parmaklarını tararken kullanıcıların ulaşması için rahatsız edici olabilir. Telefonunuzu doğru tutmanızı ve telefonunuzu biyometrik okuyabilmesi için parmağınızı tam olarak yerleştirmenizi öneririz.
  • Telefonda başka bir sorun olabilir – eğer kullanıyorsanız. Parmağınız, yükseltilmiş kılıf nedeniyle sensöre düzgün şekilde dokunamayabilir. Kasayı çıkarmayı deneyin ve parmak izi tarayıcısını kullanmayı deneyin.
  • Tarayıcının sensöründe toz veya birikinti olabilir, temizlemek için yumuşak bir bez kullanmayı deneyin ve tekrar deneyin.
  • Parmak izinizi tespit etmede sorun devam ediyorsa, kayıtlı parmak izinizi silmeniz gerekir. Parmağınızın köşelerini veya uçlarını tespit etmede bir sorun olabilir. Yeni bir tanesini yeniden yükleyin ve bu sefer parmağınızın tüm köşelerini ve uçlarını taradığınızdan emin olun. Ayarlar> Ekranı Kilitle ve Güvenlik> Parmak İzi Tarayıcısı> Ekrandaki talimatları izleyin.

Yukarıdaki çözümler kesinlikle telefonunuzda Galaxy Note 8 parmak izi tarayıcı sorunlarını giderecek.

Ayrıca Oku – Samsung Galaxy S8 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Onarılır