Galaxy Note 8 GPS Sorunlarını Düzeltme

Yeni başlatılan tüm akıllı telefonlarla birlikte gelen düzenli hatalar ve sorunların yanı sıra, Samsung Galaxy Note 8 de GPS problemleri yaşıyor gibi görünüyor. Not 8'iniz yanlış konumlandırma gösteriyorsa, bunun düzeltilebileceği bazı yollar vardır. Galaxy Note 8 GPS sorunları nasıl düzeltilir.

Ayrıca okuyun – Yüz Tanıma Galaxy Note 8 üzerinde Çalışma Durdu – Nasıl Düzeltilir

Galaxy Note 8 GPS Sorunlarını Düzeltmek için Yöntemler

Yüksek doğruluk modu:

Not 8'iniz, telefonunuzda bu özellik etkinken tam bir konum alabilecektir. Bu bir Not 8 cihazının GPS problemlerini düzeltmek için denenmiş ve test edilmiş bir yoldur. Galaxy Note 8 GPS sorunlarını çözmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

 • Cihazınızdaki Ayarlar'a gidin
 • Konum'a dokunun – özellik aktif olduğundan emin olun
 • Bu ekranda Yüksek Doğruluk seçeneğine dokunun

Not 8'inizde Yüksek Doğruluk özelliği etkinleştirildiğinde, konumunuz, içinde bulunduğunuz tenha bölgeye bakılmaksızın asla düşmez.

Bir uygulamayı indirin:

Google Play Store'dan “GPS Durumu ve Araç Çubuğu” adındaki bir uygulama indirilebilir. Uygulamanın PRO lisansını satın alırsanız, oldukça kullanışlı birçok ek özellikten yararlanabilirsiniz. Bu uygulama sizin için çalışırken, arabanızı büyük bir park alanına yerleştirmek artık sorun olmayacaktır. Saniyede tam yerini sağlamak için uyduların sinyal gücünü sunar. Bu çok güvenilir bir uygulama ve bunun etrafında GPS ile hiçbir sorun olmadan çalışırdı.

 

Önbelleği Temizle:

GPS'inizi kullanan diğer birçok üçüncü taraf uygulaması vardır. Uygulamaların önbellek verilerinin temizlenmesi, konumlandırmanızı kalibre etmenize yardımcı olacaktır. İşte bu uygulamaların che nasıl temizleyebilirsiniz:

 • Not 8'inizin Ayarlarına gidin.
 • Bir sonraki Uygulama Yöneticisi'ne gidin
 • Telefonunuzun sağ üst köşesine doğru üç noktalı çizgiyi tıklayın ve Sistem Uygulamaları Göster seçimini yapın.
 • Bu ekranda Depolama'ya dokunun ve Önbelleği Temizle'ye dokunun.

GPS Testi için Uydular:

Sorunu gidermek için bir GPS testi yapabilirsiniz. Destekleyici bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Google Play Store'dan GPS Test Durumu ve Düzeltme'yi indirebilirsiniz. Uygulama sadece konum, uydu, doğruluk, hız vb. Kontrol etmeyecek, aynı zamanda GPS durumunuzu sıfırlayacak ve Not 8'inizdeki GPS sorununu çözecektir.

Fabrika sert sıfırlama:

Yukarıdaki tüm seçenekleri denediyseniz ve hiçbir şey Galaxy Note 8 GPS sorunları düzeltmek gibi görünüyorsa o zaman Fabrika Sabit Sıfırlama bu sorunu gidermek mümkün olacak. Bu, başvurmanız gereken son seçenek olmalı çünkü verileriniz silinecek ve telefonunuzu tekrar kurmanız gerekecektir. Bu yüzden, telefonunuzdaki tüm verileri yedeklemeniz ve kaydetmeniz en iyisidir.

 • Ayarlara git
 • Yedekle ve Sıfırla'ya kaydır
 • Cihazı Sıfırla'ya dokunun
 • Herşeyi Sil üzerine dokunun

İşlem tamamlandıktan ve yeni uygulamaları indirip yükledikten sonra, Not 8'inizde karşılaştığınız GPS sorunlarının nedeni olabileceğini düşündüğünüz eski bir alternatif uygulama seçtiğinizden emin olun.

 

 

Yukarıdaki düzeltmeleri takiben, muhtemelen, Not 8'inizde GPS için karşılaştığınız tüm sorunları çözeceksiniz. Ancak, sorun devam ederse veya çözüyorsa ancak sadece geçici bir durumda, muhtemelen bir donanım sorunudur ve Samsung'a başvurmak en iyisidir veya taşıyıcınız.

Ayrıca Oku-Uygulamalar Tam Ekranda değil On Galaxy Note 8 On – Nasıl Bu saptamak için