Galaxy Note 8 Hız Nasıl

Samsung'un en yeni amiral gemisi Galaxy Note 8'i aldın mı? Eh, bu hiç şüphesiz mükemmel bir performans sunmak için tasarlanmış en iyi Android cihazlarından biri. Ancak, her akıllı telefon, daha fazla kullanmaya devam ederken zamanla gecikme yaşatır. Bunun nedenleri cihazdaki uygulamalar, önbellek vb. Tonlardır. Yeni cihazınızın performansını iyileştirmek için en iyi ipuçlarından bazılarına değinmiştik. Galaxy Note 8'in nasıl hızlandırılacağını açıklayan bu makaleyi okumaya devam edin.

Ayrıca bkz: Galaxy Note 8 nasıl özelleştirilir

Galaxy Note 8 Hız Nasıl

Galaxy Note 8'inizin genel performansını geliştirmek için bazı yararlı ipuçları var ve bunları tek tek sıraladık.

Geliştirici seçeneklerini etkinleştirin ve animasyon ölçeğini azaltın

Android telefonda geliştirici seçenekleri altında birkaç gizli özellik vardır ve bunları kullanarak büyük ölçüde performansı yönetebilirsiniz. Yani, ilk görev geliştirici seçeneklerini etkinleştirmektir. Bunu yapmak için Ayarlar> Telefon hakkında> Yazılım Bilgisi> Yapı numarası'na gidin. Şimdi, yapı numarasına 7 kez hafifçe vurun ve ayarlar altında Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirecektir.

Şimdi geri çekil ve tekrar ayarlara git. Burada Geliştirici Seçenekleri'ni göreceksiniz. Buna dokunun ve Windows animasyon ölçeği, Geçiş animasyonları ölçeği ve animatör süresi ölçeği gibi animasyon seçeneklerini göreceksiniz. Hepsi varsayılan değere ayarlanmıştır. Daha iyi bir performans elde etmek için değeri 0,5x olarak ayarlamanız önerilir. Bittiğinde, telefonu yeniden başlatın ve performansta büyük bir iyileşme olduğunu kesinlikle fark edeceksiniz.

 

Arka plan işlem sınırını kısıtla

Galaxy Note 8'i hızlandırmanın bir başka yararlı yolu da arka plan işlem sınırını azaltmaktır. Animasyondan ödün vermeye hazır değilseniz, bu adım genel sistem performansına bir destek sunmak için yeterli olabilir. Bu özellik Geliştirici Seçenekleri kapsamında gizlidir. Böylece, bir kez etkinleştirdikten sonra, arka plan süreci sınırını da ayarlamak için devam edin.

Arkaplan işlem limiti, sadece RAM'i kullanılmaz halde tutar ve telefonda başka herhangi bir şeyi etkilemez. Böylece, Ayarlar> Geliştirici seçenekleri> Arkaplan İşlemi sınırına ilerleyin> 4 işlemleri seç seçeneğine gidin. Bu kadar. Sadece telefonu yeniden başlatın ve performansta net bir iyileşme göreceksiniz.

 

Faaliyetleri tutmayın

Geliştirici seçeneklerine göre performansa destek sunabilecek bir diğer gizli özellik de Etkinlikler saklamamasıdır. Bazı uygulamaları kapattığımızda, cihaz hafızanın bitmesine kadar sürekli olarak arka planda çalışmaya devam ederler. Ve bu, kullandığımız her program ile olur. Ancak, Etkinlikler saklamama özelliği açık olduğunda, kapatıldığı anda bir uygulamayı hemen kapatır. Arka planda daha fazla çalışma yok, böylece daha az bellek kullanırken büyük alandan tasarruf edebilir. Böylece bu özellik aktif hale getirildiğinde mükemmel performansın keyfine varacaksınız. Tekrar, geliştirici seçeneklerini etkinleştirin ve bunu etkinliklerde saklamayın özelliğini bulmak için aşağı kaydırın. Aç şunu ve bu kadar.

Başka bir başlatıcıya geç

Samsung'un kendi kullanıcı arabirimi olan TouchWiz kullanıcı arabirimi hiç şüphesiz oldukça etkileşimli olan bir şey ama yine de işleri biraz daha zorlaştıran özelleştirme seçenekleriyle dolu. Bu nedenle, daha iyi performans için Google Now veya Nova başlatıcısı gibi diğer fırlatıcılara geçiş yapmak iyidir. Nova Launcher, özgür ve hızlı performanstan zevk almanızı sağlayacak şekilde tasarlanırken, Google Asistan çok basit ve güzel görünüyor. Bu nedenle, Google Asistan ve Nova arasında, daha iyi bir performans elde etmek için fırlatıcılardan herhangi birini almak her zaman önerilmektedir.

 

Kullanılmayan uygulamalardan kurtulun

Telefonumuz normalde bir sürü uygulama ile dolu ve nadiren bunları kullanıyoruz. Bu nedenle, aslında hizmetini kontrol etmek için bir kez indirdiğimiz ve kullanılmadığı halde kullanılmayan birçok uygulama var. Öyleyse neden kullanılmayan uygulamalardan kurtulmuyorsunuz? Sadece Galaxy Note 8'inizdeki gereksiz uygulamaları devre dışı bırakmak ya da kaldırmak için gidin. Not 8'inizde bazı yararlı alanlardan artacaktır, aynı zamanda bazı iyi miktarlarda RAM kaydedilir. Galaxy Note 8'de kullanılmayan uygulamaları nasıl devre dışı bırakacağınız veya kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamaları tek tek seçin> kullanılmayan uygulamaları devre dışı bırakmak veya kaldırmak için seçin. Şimdi, performanstaki bazı önemli gelişmeleri kesinlikle fark edeceksiniz.

 

Önbelleği düzenli olarak temizlemeye devam et

Cihazımızda kullandığımız uygulamalar veya oyunlar, önbelleğe alınmış bir sürümünü kullanır ve dahili hafızada saklar. Bu önbellek sürümü, her uygulama ve oyuna anında erişim sağlayan çoklu görev için çok kullanışlıdır. Ancak önbellek miktarı arttığında, aslında akıllı telefonun genel performansını engeller. Bu nedenle, her bir uygulamanın önbelleğini temizlemek için çok değerli bir alan açmak için iyi bir ipucudur. Bunu Ayarlar> Uygulamalar'a gidip bir uygulamayı seçip önbelleğini temizleyebilirsiniz.

 

Her zaman açık modunu devre dışı bırak

Her zaman açık mod, Samsung'un Galaxy S6 ile birlikte sunduğu Galaxy cihazlarında çok kullanışlı bir özellik. Bu özellik ekranı her zaman etkin tutar, böylece zamana, tarihe ve bildirimlere kolayca göz atabilirsiniz. Ama ne yazık ki, bu da büyük miktarda pil tüketir ve performansı biraz etkiler. Bu nedenle, Galaxy Note 8'inizde daha iyi bir performans elde etmek için bu özelliği devre dışı bırakmak iyi bir şeydir. Yine, Ayarlar> Ekran> Her Zaman Ekranda yönelmeniz ve kapatmak için düğmeyi değiştirmeniz gerekir.

 

Yani, Galaxy Note 8'i nasıl hızlandıracağız. Yukarıdaki tüm adımları tek tek gerçekleştirin ve genel performansta gözle görülür bazı iyileştirmeler yapmak zorundasınız.

Ayrıca bakınız: Galaxy Note 8'de oynamak için en iyi en iyi oyunlar