Galaxy Note 8 iletişim bilgilerini nasıl görüntüleyeceğinizi, kişileri nasıl içe / dışa aktaracağınızı, diğer sorunları nasıl

Merhaba ve başka bir # GalaxyNote8 sorun giderme yazısına hoş geldiniz. Kısa tartışmaları garanti eden üç konu aldık, umarım önerilerimizi faydalı bulursunuz.

Kendi #Android sorununuz için çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Aşağıda bugün size getirdiğimiz belirli konular bulunmaktadır:

Sorun 1: Galaxy Note 8 iletişim bilgilerini nasıl görüntüleyeceğinizi, kişileri nasıl içe / dışa aktaracağınızı, kullanım kılavuzunu nasıl görüntüleyeceğinizi

Galaxy Note 4’ten Galaxy Note 8’e geçtim ve hala Rehber’deki ince değişiklikleri öğreniyorum.

1) 4 numaralı notumda gruplar oluşturdum. Gruptaki kişileri nasıl ekleyeceğimi ve sileceğimi biliyorum, ancak Not 8’deki bir grubun tüm üyelerini nasıl görüntüleyeceğimi bulmaya çalışıyorum.

2 & 3) Kartvizit oluştururken, onları Telefon, SIM veya Google’a eklememenin nedenleri nelerdir? Not 4’te ayrıca Cihaz ve diğerlerini artık hatırlayamadığım seçeneklere de sahiptim. Yeni kişiler oluştururken varsayılanın ne olduğunu hiç farketmediğimden, kişilerimin hepsi bir yerde olmadı. Hala irtibatlarımı temizlemeye çalışıyorum. Bunu yapmanın en iyi yolu hakkında herhangi bir öneriniz var mı? 3000’den fazla kişiyle iletişim kurun. 4) Not 8 ile ilgili kitapları / kılavuzları inceleyin. Öneriler. Bu site için teşekkürler. Teşekkür ederim. – Parasmshah

Çözüm: Merhaba Parasmshah. Sorularınıza tek tek cevap verelim.

Bir gruptaki bireysel iletişim bilgileri nasıl görüntülenir?

Android Nougat’ta, kişilerinizi görüntülemenin iki yolu vardır:

  Son Kullanılanlar sekmesinin yanındaki Rehber sekmesine dokunarak Telefon uygulaması yoluyla ve Rehber uygulamasını kullanarak

Telefon uygulaması altında verilen irtibat listesini kullanma eğilimindeyseniz, daha önce oluşturduğunuz grubu ve her üyenin ayrıntılarını göremezsiniz. Bunu yapmak için, uygun uygulamayı kullanmanız gerekir – Rehber.

Bir gruptaki üyeleri ve ayrıntılarını görüntülemek için lütfen aşağıdakileri yapın:

  Rehber uygulamasını açın. Sağ üst taraftaki diğer ayarlar simgesi (üç nokta simgesi). Gruplara dokunun. İstediğiniz Grubu seçin. Telefon numaraları, e-posta vb. Gibi ayrıntıları göstermek için, tek tek kişiyi seçin.

Kişinizi kaydedeceğiniz yeri seçme

Bazen bir kişinin bir kişiyi kaydedeceğiniz hesabı veya konumu (SIM, Cihaz) belirtmeyi unutabileceğini biliyoruz. Daha önce bu tuzağa düşmüşseniz, doğru şekilde nasıl yapacağınız.

Telefon uygulamasını kullanırken

  Telefon uygulamasını açın. Üstte kişi oluştur öğesine dokunun. Sol üstteki açılır oka dokunun. Bu size Cihaz, SIM ve diğer hesaplar gibi seçenekler verecektir.

Rehber uygulamasını kullanırken

  Kişiler uygulamasını açın. Sağ alt tarafta bir kişi oluştur simgesi (artı işareti olan kişi). Sol üstteki açılır oka dokunun. Bu size Cihaz, SIM ve diğer hesaplar gibi seçenekler verecektir.

Notunuzdaki kişiler bir konumdan diğerine nasıl taşınır

Tüm kişilerinizi tek bir yerde bulundurmanın püf noktası tek bir hesap kullanıyor. Örneğin, Google kişisel hesabımı çok kullanıyorum, bu yüzden kişilerimi her zaman başka hesaplarda veya cihaz / SIM’de değil de her zaman kaydettiğimi anladım. Google Kişiler herhangi bir akıllı telefon veya bilgisayarda erişilebilir ve hemen hemen tüm platformlarda senkronize etmek için oldukça sağlam bir sisteme sahiptir. Google hesabınızda saklanan kişiler bulutta depolandığından, bu hesapla ilişkili herhangi bir Android akıllı telefon tarafından kolayca görüntülenebilir. Bu, kişilerimi yalnızca birincil akıllı telefonumda değil, birden fazla cihazda da görüntülememi kolaylaştırıyor.

Neyse ki, her tarafa yayılmış çok sayıda kişiniz varsa, onları Google hesabınıza (veya telefonunuzdaki herhangi bir hesaba) taşımak oldukça kolaydır. İşte böyle yapılır:

  Rehber uygulamasını açın. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta simgesi). Ayarlar öğesine dokunun. Kişileri İçe / Dışa Aktar öğesine dokunun. Kişilerin kaynağına dokunun (SIM / Cihaz vb.) Kişilerinizin hangi hesaba taşınacağını seçin. Görüntülenen tüm kişileri hesabınıza aktarmak istiyorsanız, en üstte TÜMÜ üzerine dokunun. Telefonunuz, varsa onlardan birini aktarmak için

Kişilerinizi bulut hesaplarınızdan birinden yerel depolamaya taşıyarak işlemi tersine çevirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  Rehber uygulamasını açın. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta simgesi). Ayarlar öğesine dokunun. Kişileri İçe / Dışa Aktar öğesine dokunun. İHRACAT düğmesine dokunun. Kişilerinizi saklamak istediğiniz hedefe dokunun (SIM / Cihaz vb.) SIM kartına Dışarı Aktar uyarısı açılırsa, Tamam seçeneğine dokunun. Tüm görüntülenen kişileri hesabınıza aktarmak istiyorum. Binlerce kişi varsa, telefonunuzun rehberinizi aktarması biraz zaman alabilir.

Galaxy Note 8 kullanım kılavuzu nasıl görüntülenir?

Galaxy Note 8 kullanım kılavuzuna erişmenin iki yolu vardır:

  Ayarlar aracılığıyla Google’ı kullanarak web’de arama yaparak gezinme (sadece telefon modelini ve “kullanım kılavuzu” ifadesini yazmanız yeterli)

Belirli modellerde karışıklığı önlemek için ilk kullanım seçeneğini kullanarak kullanım kılavuzunu görüntülemenizi tavsiye ederiz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Yukarıdan büyüteç simgesine dokunun. “Kullanım kılavuzu” nu yazın. Gösterilen seçeneğe dokunun ve tarayıcının tüm kılavuzu yüklemesini bekleyin. Bunu yapmadan önce telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun.

Sorun 2: Galaxy Note 8 veri taşıdıktan sonra S8’e benziyor

Sadece merak ediyorum. Smart Switch yaparak verileri, bilgileri, uygulamaları S8 + ‘den yeni bir Note8’e taşıdım ve Google da geri yükler, transferler, veriler vb. Geri yükler. Not 8’e önceden yüklenmiş uygulamaları kaybedebilir miyim. Menülerim şimdi S8 + ‘a benziyor, bu aslında istediğim şey değildi ve daha az uygulamam yok mu? Fabrika ayarlarına sıfırlamalı mıyım? Sadece bir ton wi-fi kotası, zaman ve enerji harcadım. Ama aynı zamanda Note8’imde bir S8 + görünümü ve hissi istemiyorum. Bunu hiç yapmamalıydım ve notumu 8 bıraktım. Endişelerimin bir kısmını rahatlatmaya yardımcı olabilir misiniz? Hehe! – Brian Skinner

Çözüm: Merhaba Brian. Her iki cihaz da Android işletim sisteminin aynı sürümünü kullanıyorsa ve aynı taşıyıcıdan geliyorsa, kullanıcı arayüzü (UI) aşağı yukarı aynı görünmelidir. Örneğin, T-Mobile’dan bir Galaxy Note 8, kullanıcı arayüzü ve önceden yüklenmiş uygulamalar açısından T-Mobile Galaxy S8’e çok benzemelidir. Önceden yüklenmiş Samsung, Google ve taşıyıcıya özel bazı Not 8’e özgü uygulamalar olabilir, ancak bu kadar. Her iki cihazın da aynı işletim sistemi sürümünü çalıştıran üreticiden olduğunu unutmayın. Benzer görünmeleri gerekir!

S8’iniz farklı bir taşıyıcıdan geldiyse, bu taşıyıcıdan önceden yüklenmiş bazı uygulamalar Not 8’inize taşınmaz.

Ayrıca, önceden yüklenmiş uygulamalar yapışıyor. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra bile kaldırılamazlar. Önceden yüklenmiş bazı uygulamaları kaybettiğinizi düşünüyorsanız, yanlışlıkla onları devre dışı bırakmış veya simgelerini Giriş ekranından silmiş olabilirsiniz.

Not 8’inizde bir şeyin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bir dahaki sefere söylediklerinize daha spesifik olun. Bize özellikle fark ettiğiniz farklar hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi verin ki size özel cevaplar verelim. Unutmayın, cihazınızı göremiyoruz ve bu tek yönlü bir yazışma sistemi. Ne kadar fazla bilgi verirseniz, sorunun / endişenin tam resmini edinme şansımız o kadar yüksek olur.

Sorun 3: Galaxy Note 8 iş e-postasına erişemiyor

Telefonu hem iş hem de kişisel e-postaya erişmek için kullandım ancak iş e-postam bir gün çalışmayı bıraktı. Yöneticimin hiçbir fikri yok, telefon satıcısı yardımcı olamıyor, Samsung’un web sitesi (söyleyebileceğim kadarıyla) hitap etmiyor ve şifreleri sıfırladım ve telefondaki her seçeneği denedim. Bilgisayarımdan düzinelerce iş e-posta adresime giriş yaptım ve onayladım. Bu yüzden hesabı kaldırdım ve tekrar telefona kurmaya çalıştım ve şunu gördüm: “Gelen sunucu ayarlarını kontrol etme” ardından “Hesap kurulamadı. Yanlış bir kullanıcı adı veya şifre girilmiş veya bu hesap için POP3 / IMAP erişimi açık değil. Hesap ayarlarınızı kontrol edin veya servis sağlayıcınıza başvurun. ”Şifreyi ve kullanıcı adını doğruladım. Her olası POP3 / IMAP yapılandırmasını denedim. Bir telefon sıfırlama bile yaptım ve tekrar denedim. Düzeltme çalışması yok.

Bu arada, kişisel gmail’im iyi çalışıyor. Yardım edebilir misin lütfen? Teşekkür ederim. – İşaret

Çözüm: Merhaba Mark. Bu sorunun, 2 adımlı doğrulama veya benzeri gibi ayarlanan ek güvenlik katmanına sahip olan e-posta hesapları için görüldüğünü gördük. Varsa, e-posta hesap ayarlarınıza gidin ve telefonunuza eklemeden önce ek güvenlik özelliğini devre dışı bırakın. Bu güvenlik özelliğini nasıl kaldıracağınızı bilmiyorsanız, BT görevlilerinize başvurun ve yardım isteyin. Bir şirket hesabıyla ilgili sorun yaşadığınız için, bu güvenlik özelliğine sizin seviyenizde erişilebilir olabilir veya olmayabilir.

Sorunun nedeni bu değilse, “Bu hesap için POP3 / IMAP erişimi açık değil” hatası doğru olabilir – hesabınız POP veya IMAP’ı desteklemiyor olabilir. Hesabınıza ağlarının dışında erişime izin verilip verilmediğini görmek için BT departmanınızla birlikte çalıştığınızdan emin olun. Güvenlik nedeniyle, bazı şirketler e-postalara yalnızca işteki bilgisayarlar veya şirket tarafından sağlanan akıllı telefonlar gibi şirket aygıtları kullanılarak erişilmesine izin verebilir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.