Galaxy Note 8 Iris Scanner ile İlgili Sorunlar

Galaxy Note 8 zaten çok sayıda eline ulaştı ve insanlar güçlü performansından memnun. Bu, Samsung'un tüm dünyadaki insanların uzun süre beklediği bir amiral gemisi. Bu kesinlikle 6.3 inç ekran ve çift kameralarla dolu inanılmaz bir cihaz. Ama ne yazık ki, Iris tarayıcı ile ilgili sorun da dahil olmak üzere bazı sorunlar ile birlikte geliyor. Galaxy Note 8 kullanıcılarının birçoğu bu sorunla karşılaştığını belirtmişler ve bunlara göre, iris tarayıcısı ekranın kilidini açamazken, diğerleri bu tarayıcının tamamen çalışmayı bıraktığını belirtti. Burada Galaxy Note 8 Iris tarayıcı sorunlarını nasıl düzeltebiliriz. Öyleyse oku.

Ayrıca bkz: Galaxy Note 8'de Dual uygulamaları nasıl kurulur

Galaxy Note 8 Iris Scanner ile İlgili Sorunlar

Telefonu yeniden başlat

Öncelikle, sizin için iris tarayıcı sorununu çözüp çözemeyeceğini görmek için telefonunuzu yeniden başlatın. İris tarayıcının çalışmayı durdurması durumunda, hatalı bir uygulama bu soruna neden olabilir. Bu durumda, basit bir yeniden başlatma düzeltecektir. Bununla birlikte, hala aynı kalıyorsanız, diğer yöntemleri izleyin.

Iris tarayıcısının önbelleğini temizle

Önbellek bir engel gibi davranabilir ve iris tarayıcısı çalışmayı durdurarak çeşitli sorunlar yaratabilir. Yani, önerdiğiniz şey kamera ve iris tarayıcının önbelleğini temizler ve bunun Galaxy Note 8 Iris tarayıcı sorununu düzeltmenize yardımcı olup olmadığını kontrol eder.

Her uygulamayı güncelle

Bir sonraki geçici çözüm, cihazınızdaki her bir uygulamanın güncellendiğinden emin olmaktır. Bu, Google Play mağazasına giderek daha iyi kontrol edilebilir. Bu yüzden, oyun mağazasını başlatın ve tüm uygulamaları güncelleyin. Ayrıca, cihazı mevcut en son ürün yazılımı ile güncelleyin.

Güvenli modda önyükleme

Bazen bir suçlu uygulaması bu iris tarayıcı sorununa neden olabilir. Bu nedenle, öncelikle bir uygulamanın yalnızca suçlu olduğundan emin olmanız ve ardından cihazınızdan kaldırmanız gerekir. Galaxy Note 8'i güvenli modda başlatmak için güç kapatma seçeneklerini birkaç saniye basılı tutun ve güvenli mod girmeniz isteneceği için, tuşuna basın ve telefon açılacaktır. Önyükleme işleminin tamamlanması üzerine cihaz güvenli moda girecektir. Şimdi aynı sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Aksi takdirde, sorun çözülene kadar üçüncü taraf uygulamaları tek tek kaldırın veya fabrika verilerine sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

Tam mesafeyi koru

İris tarayıcıyı kullanarak cihazın kilidini açmaya çalışırken ve her seferinde başarısız sonuç almaya çalışırken, söz konusu mesafeyi takip ettiğinizden emin olun. Samsung, normalde, tarayıcının doğru çalışması için kullanıcıların yüzlerinden 10-14 inç mesafe tutmasını önerir. Telefonu yüzünüzden uzak tutuyorsanız veya çok yakınsa, tarayıcı iris'i okumakta zorlanır.

Sensörleri temizle

Toz, kir, ter, yağ vb., Algılayıcıların irisinizi tam olarak okuyamayacağı şekilde zamanla ekrana ve sensörlere biriktirilir. Bu nedenle, ekranı ve sensörleri temiz bir bez veya mikrofiber havlu kullanarak hafifçe temizlemeniz tavsiye edilir. Bu Galaxy Note 8 Iris tarayıcı sorunlarını derhal giderebilir.

Kaydedilen verileri silin ve tekrar kurun

Burada açıklanan tüm diğer yöntemleri denediniz ancak hala düzeltemediyseniz, son öneri kaydedilen verileri kaldırmak ve daha sonra yeniden ayarlamaktır. Bu nedenle, ayarları> Kilitle ekranını ve Güvenliği> İris> İrisini Kaldır'a getirin ve ardından tekrar ayarlayın. Bu sorunu çözecek.

Yani, bu Galaxy Note 8 Iris tarayıcı sorunları nasıl giderileceği önerileri. Sadece burada açıklanan tüm yöntemleri tek tek gerçekleştirmeyi deneyin.

Önemli ipuçları:

Iris Scanner ile ekran kilidini açarken hatırlamanız gereken bazı önemli ipuçları.

  • Yüzünüzden neredeyse 10-14 inç uzaklıkta tam mesafeyi koruduğunuzdan emin olun.
  • Çok hareket etmeyin
  • Uygun aydınlatma gel
  • Gözlerini açık tut
  • Göz kırpma.

Ayrıca bkz: Galaxy Note 8 yüz tanıma nasıl ayarlanır