Galaxy Note 8 Nasıl Özelleştirilir

Galaxy Note 8, Samsung'un bugüne kadarki en iyi akıllı telefonlarından bir tanesi, diğer telefonların sahip olamayacağı bir yerde iyi ve iyi özelliklerle donatıldı. İstediğiniz şeyleri değiştirerek Galaxy Note 8'i özelleştirebilirsiniz. İşte bazı ipuçları ve fikirler.

Ayrıca Oku – Galaxy Note 8 Bluetooth Sorunları Nasıl Onarılır

Galaxy Note 8'i özelleştirme

Galaxy Note 8 için Temalar

Galaxy Note 8 ile ilgili en havalı şeylerden biri, tema temasıdır, bu da telefon tema ekranınızın görünümünü değiştirmenize izin verecek kadar esnektir. Canlı duvar kağıtları, 3D benzeri hareketli duvar kağıtları vb. Gibi farklı temalar vardır. Ayrıca duvar kağıtları, simge paketleri, AOD tasarımları ve daha fazlasını seçebilirsiniz. Telefonunuzun temalarını ve duvar kağıtlarını nasıl değiştireceğinizi görün:

 • Ana ekranınızdaki boş bir alana uzun basın.
 • Sonra 'Duvar Kağıtları ve Temalar' seçin.
 • Alt kısımdaki 'Temalar'ı seçin.
 • Favori temanızı seçin ve indirin (ücretsiz ve ücretli temalar vardır).
 • Bir temayı indirdikten sonra, tema sayfasına gidebilir ve 'Uygula' butonuna tıklayabilirsiniz. Tema sayfasını Samsung Temaları veya 'Sayfam' bölümünden bulabilirsiniz.
 • Ardından 'Apply' düğmesine tekrar tıklayarak onaylayın.

 

Gezinti çubuğu

Galaxy Note 8 ve S8'den önce, Samsung fiziksel bir Home düğmesini ve 'Back' seçeneği için kapasitif düğmeleri kullanıyordu ve 'Recent' (Son) 'a bakın. Ancak, şimdi Galaxy Note 8 ve S8'de, Samsung ekran düğmeleri kullanıyor. Çubuğun arka plan rengini değiştirebilir ve isterseniz gezinme düğmelerini de yeniden düzenleyebilirsiniz.

Gezinme çubuğunu özelleştirme:

 • Ayarlar menüsüne git
 • Ekranı Görüntüle seçeneğine kaydır
 • Gezinme çubuğunu bulup tıklayın
 • Burada gezinme çubuğunun arka plan rengini, ana düğmeye 'basmak' için gerekli olan basıncın derecesini ve gezinti düğmelerini yeniden düzenleyebilirsiniz.
 • İstediğiniz Düğme düzenini seçin ve gezinti düğmesinin düzenini değiştirin.

 

Tam ekran modu

Not 8, büyük bir 6,3 inç ekrana sahiptir. Gelişmiş bir deneyim için tam ekran uygulama modunu etkinleştirebilirsiniz. Öncelikle Ayarlar'a gidin, daha sonra ayarlar menüsünde Display (Görüntüle) seçeneğini seçin, daha sonra 'Full Screen Apps' (Tam Ekran Uygulamaları) seçeneğini seçin, ardından vurgulanmayan ve tam ekran modunu açan herhangi bir uygulamayı arayın.

 

Parmak izi tarayıcısı

Parmak izi tarayıcısı, telefonunuzun güvenliği konusunda yararlıdır. Yine de, bundan çok daha fazlasını sunuyor. Hesaplarınıza, web sitelerinize, çevrimiçi bankacılık uygulamalarına veya Samsung Pay uygulamasına hemen giriş yapabilirsiniz. Parmak izi tarayıcısını kurar kurmaz şifreleri kullanmadan tüm bunlara kolayca erişebilirsiniz. Bunun için:

Ayarlar menüsüne gidin ve 'Lockscreen & Security' seçeneğine bakın veya ekranın üst kısmındaki arama çubuğunu kullanın. 'Lockscreen & Security' sayfasında sayfayı Parmak İzi'ne doğru kaydırın. Ardından, ekrandaki komutları izleyin ve parmak izi ekleyin. Bazı uygulamalar şifre yerine parmak izlerini kullanma seçeneğini sunacaktır.

 

Akıllı Kilit

Parmak İzi seçeneğini kullanmak istemiyorsanız, 'Smart Lock'u kullanabilirsiniz. Bu seçenek, güvenli bir yerde olduğunu algıladığında telefonun kilidini açmamak için favori ve güvenilir konumlar ve bağlı cihazlar kullanır.

Ayarlarda 'Lockscreen & Security' seçeneğine gidin. Ardından, 'Smart Lock'u seçin ve etkinleştirin. Dört ayrı alırsınız ve sizin için en uygun olanı seçersiniz.

 

Mavi Işık Filtresi

Mavi Işık Filtresi, gece modu gibidir. Bu, gözlerdeki gerilmeyi önlemek için ekrandaki mavi renkleri kapatacaktır. Samsung'un ayrıca gün doğumu ve gün batımı geçişi vardır, böylece ayar sadece gece için açıktır.

Ayarlar menüsü> Ekran Seç> Mavi Işık Filtresi Seç'e gidin ve ayarı istediğiniz gibi değiştirin. Ekran, gözünüzde daha kolay olacak, daha az miktarda mavi ışık ile gece daha tolere edilebilir.

Ayrıca Oku – En İyi En İyi Oyunlar Galaxy Note 8 oynamak için