Galaxy Note 8 On Iris Tarama Kurma Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy Note 7'de ilk kez Iris Tarayıcısını tanıttı. Bu özellik Galaxy Note 8'de de bulunuyor ve yüz tanıma göre telefonunuza daha hızlı bir şekilde erişilebiliyor. Cihaz güvenliği kurmak için gözünüzü tarar. Akıllı telefonunuzu güvende tutmak ve kolayca kurulabilmeniz için iyi bir yoldur. Galaxy Note 8'de Iris Tarama'yı nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8 On S Kalem Nasıl Kurulur

Galaxy Not 8 On Iris Tarama Ayarlama Adımları

Yukarı veya aşağı kaydırarak telefonunuzun ekranından Ayarlar uygulamasına gidin. Varsayılan Ana ekran düzeninde veya Standart modda olduğunuzdan emin olun.

  • Ayarlar'a dokunun ve Kilit Ekranı ve Güvenlik'e gidin.
  • Telefonunuza kurmak için Iris Scanner'ı seçmeniz gereken farklı güvenlik seçenekleri elde edeceksiniz.
  • Bundan önce, bir Desen kilidi, Şifre oluşturmalı veya yedek olarak bir Pin numarası belirlemelisiniz. Birini seçin ve gerekli şifre, desen veya PIN'i oluşturun.
  • Yasal uyarıdan geçmek ve daha sonra Tamam'a dokunmanız gerekecektir. Devam etmeden önce bunları doğru şekilde okuduğunuzdan emin olun.
  • Bilgileri bir kez daha gözden geçirin ve işlemi tamamlamak için DEVAM'a dokunun.
  • Devam etmek için giyiyorsanız gözlüklerini çıkarmalısın.
  • Galaxy Note 8'de İris Tarama'yı kurmak için cihazınızı ekrandan en az 10 veya 12 inç uzakta tutun ve açık olarak geniş açıklığa bakın.
  • Gözlerinizi ekranda görüntülenen dairelerin içine yerleştirdiğinizden ve Iris'in cihaza kaydedilmesini beklediğinizden emin olun.
  • İstenen bilgileri okuyun ve ardından telefonunuzun sağ alt tarafındaki Sağ Ok Simgesine dokunun ve devam edin.
  • Artık, Iris'lerinizi tarayarak veya bildirerek bildirimlerinizi okumak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Seçiminizi seçin ve devam edin. Bildirim uyarılarınızı kontrol etmeniz gerekse bile, bu seçeneği saklamanız en iyisidir, buna erişmek için Iris'inizi taramanız gerekir.

Iris tarayıcısını kullanmak için güneş gözlüğü veya kontakt lens kullanmadığınızdan emin olun. İris tanıma için gözlerinizi tararken ekranı gözünüzden uzak tutun – en az 8 ila 10 inç. Onaylanmamış ekran koruyucuları veya koruyucuları kullanılmamalıdır. Iris tarayıcını çocuklarınızla kullanmayın. Samsung veya Android Pay'de ödeme yapmak için bu güvenlik yöntemini de kullanabilirsiniz. Iris Tarayıcı sadece kurulumu kolay değil, aynı zamanda telefonunuzun güvenli olduğundan emin olmanın en iyi yollarından biridir.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8 NFC'yi Etkinleştirme