Galaxy Note 8 Performans Sorunlarını Düzeltme

Samsung'un son amiral gemisi şüphesiz bu yılın en güçlü telefonlarından biri. Aygıtı, beklenmedik şekilde hızlı bir şekilde çalışacak şekilde çalıştıran bir 6 GB RAM işlemci duruyor. Yeni bir telefon aldığınızda, cihaz, hızına müdahale edebilecek birçok kurulum ve kurulumdan geçmelidir. Durgunluk uzun sürmez ve telefonunuz bir kez daha acele eder. Çok fazla uygulama indirdiyseniz, telefonun performansı da düşebilir. Ancak, Galaxy Note 8 performans sorunlarını nasıl düzeltebileceğiniz konusunda bazı kolay ipuçları vardır.

Geliştiriciler Seçeneklerini etkinleştirme, avantajlarından yararlanabileceğiniz çeşitli seçenekler sunar. Performansı geliştirmek için yapılacak düzeltmelerden önce, Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirmek için yapmanız gereken şey:

Ayarlar> Telefon Hakkında> Yazılım Bilgisi> Numara Oluştur ve üzerine yedi kez dokunun> Etkinleştirebileceğiniz Seçenekler altında Geliştirici Seçenekleri alırsınız.

Ayrıca Oku – Nasıl Galaxy Note 8 Parmak İzi Tarayıcı Sorunları saptamak

Galaxy Note 8 Performans Sorunlarını Düzeltmek için Yöntemler

Önbellek Bölümünü Silme

Bu, cihazınızı yeni gibi yapar. Cihazınızdaki değişikliği ve artırmayı anında hissedeceksiniz. Önbelleği temizlemek, dağınıklığı ortadan kaldırır ve depolama telefonunuzu serbest bırakır. Kısacası, cihazı kalibre eder ve uygulama çökmelerine, gecikmelere ve uygulamaların alışılmadık davranışlarına bakar ve bu nedenle performansı artırır.

 • Galaxy Note 8'inizi kapatın
 • Sesi Yükselt, Bixby ve Güç Anahtarını bir arada tutun
 • Samsung logosu kurtarma moduna girdiğinde, tüm düğmeleri serbest bırakın.
 • Bu modda menüde gezinmek için Sesi Aç ve Kapat tuşlarını kullanın.
 • Aldığınız birçok seçenek arasında, Wipe Cache Partition'ı (Wipe Cache Partition) bulacaksınız ve bir kez seyrettiğinizde, onu seçmek için Güç düğmesini kullanın.
 • Birkaç dakika sürecek ve bundan sonra, Şimdi Yeniden Başlatma Sistemini seçmeniz ve ardından cihazı yeniden başlatmanız gerekecektir.

Özel animasyonlar

Cihazınızın animasyonlarını kapatmak, Galaxy Note 8 performans sorunlarını da çözecektir. Onları tamamen kaldırmanız gerekmez, sadece kullanımını azaltın.

 • Geliştirici Seçeneklerine Git
 • Animasyonlara buradan ulaşabilirsiniz.
 • Windows Animasyon Ölçeği, Geçiş Animasyon Ölçeği ve Animatör Süresi Ölçeği'ni bulup değerlerini 0,5 yapmalısınız. Bu animasyon sayısını yarıya indirir.
 • Ardından telefonu yeniden başlatıp nasıl çalıştığını kontrol edebilirsiniz.

Arkaplan Süreç Limiti

Bu, Galaxy Note 8 performans sorunlarını çözmenize yardımcı olabilecek başka bir yoldur. Sınırlı olduğunda, arka planda çalışan işlemlerin sayısı, cihazınızın performansında belirgin bir değişiklik meydana getirir. Telefonunuzu daha pürüzsüz hale getirmek için kullanılmayan büyük miktarda RAM tutar. Yapman gereken şey:

 • Geliştirici Seçeneklerine Git
 • Bu seçenek altında Sınır Arkaplan İşlemlerini arayın
 • Aldığınız birçok seçenek arasından birini seçebilirsiniz. “En fazla 2 işlem” seçerseniz, en son iki uygulama ile birlikte kullandığınız geçerli uygulama çalışır. Arka planda çalışan uygulamaların daha az olması, telefonunuzun daha yumuşak olmasını sağlar.

Kullanılmayan Uygulamalar Devre Dışı Bırakılmalıdır

Telefonunuzda RAM'ınızı ve alanınızı serbest bırakın ve performansını nasıl artırdığını görün. Telefonunuzda kullanılmayan uygulamalar varsa bunları devre dışı bırakın.

 • Akıllı telefonunuzdaki Ayarlar'a gidin
 • Bu ekranda Apps'ı seçin
 • Uygulamaların listesini kontrol edebilir ve daha sonra size kullanmayanlarda Devre Dışı Bırak'a dokunabilirsiniz.

Etkinlikler Özelliğini Tutmayın

Galaxy Note 8 performans sorunlarının nasıl giderileceği listede sonuncusu, nadiren kullanılan ancak oldukça faydalı bir özellik.

Geliştirici seçeneklerine gidin. Bu seçenek altında Etkinlikleri Saklam Etme kutusunu işaretleyin ve özelliği etkinleştirmek için kutuyu işaretleyin.

Bu özelliği etkinleştirmek, uygulamalarınızın belleği yakalamasını ve böylece RAM'i kurtarmasını ve performansı artırmasını engeller. Ancak, kullanıcılar uygulamaları değiştirirken, farklı sayfalara girerken sorunlarla karşılaşıyorlarsa, aynı işlemi takip ederek bu özelliği devre dışı bırakabilirler.

Yukarıdaki kolay ipuçlarını takip edin ve Not 8'inizin performansını artırın.

Ayrıca Oku – Nasıl Galaxy Note 8 Ekran Renk Sorunları Fix