Galaxy Note 8 pilinizi daha uzun süre dayanmanın on kolay yolu

Merhaba Android hayranları! Bugünün # GalaxyNote8 makalesine hoş geldiniz. Bu yazıda, Galaxy Note 8 bataryanızın genel performansını nasıl artıracağınıza dair bazı ipuçları ve püf noktaları sunuyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy Note 8’nizdeki pil performansını nasıl artırabilirsiniz?

Galaxy Note 8’in en azından kağıt üzerinde batarya performansı açısından Galaxy S8’den daha iyi ücret alması bekleniyor. Yine de çoğu durumda, herhangi bir Not 8 kullanıcısı, Not 8’i tekrar şarj etmeden önce günde 8 saat boyunca kullanabildiği için şanslı olacaktır. Not 8 pilinizden gün içinde ve gün dışında nasıl daha fazla güç tüketeceğinizi merak ediyorsanız, aşağıdaki önerilerimizi yapmanız yardımcı olabilir.

1. İpucu: Düşük ekran parlaklığı

Galaxy Note 8 gibi amiral gemisi telefonları milyonlarca görsel olarak çekici kılan bir şey varsa, ekran. Not 8’in büyük 6,3 inç ekranı ile sınıfında bir canavar. Aslında, Not 8’i de çok çekici kılan şey bu. Doğru renk kombinasyonları ile Not 8 ekranı, avucunuzdaki minyatür yüksek çözünürlüklü bir TV’dir. Ancak ekranı çok parlak ve renkli yapan şey aynı zamanda zayıf yönlerinden biri. Çalışmak için, ekran gücü o kadar hızlı artar ki tam olarak şarj edilmiş bir batarya bile 8 saat dayanamaz. Not 8’inizi şarj etmeden önce her gün biraz daha uzun süre kullanmak için, ekran parlaklığı seviyesini kendinize uygun bir şeye düşürmeye çalışın. Bu, her kullanıcının tercihine bağlıdır, ancak genel olarak ekran ne kadar kısılırsa batarya performansı o kadar iyidir. Buna rağmen aşırıya kaçma. En düşük konforlu parlaklık seviyesini seçmeye çalışın. Çok karanlık ve gözünüzü çok fazla zorluyor olabilirsiniz.

Ekranın parlaklık seviyesini değiştirmek için, sadece Ayarlar> Ekran altında gidin.

2. İpucu: Koyu temayı kullanma

Tasarım gereği, AMOLED ve OLED ekranlar, beyaz veya parlak renkler oluşturulurken daha fazla güç kullanır. Koyu veya koyu renkler için güç hala tüketilirken, parlak olanlarla karşılaştırıldığında hala o kadar büyük değil, bu yüzden koyu temalar ve duvar kağıtları kullanmak pilinizi gün içinde ve güne daha da artırabilir. Ekranı açtığınız anda temaların ve duvar kağıtlarının etkinleştirildiğini unutmayın, böylece her dakika kaydedilen güç damlası bile sonunda bir günde toplanabilir.

3. İpucu: Gereksiz hareketleri kullanmayın

Samsung Galaxy cihazları yıllar boyunca “jestler” toplama eğilimindedir. Bazıları faydalı olabilir, fakat çoğunluk gerekli değil. Cihazlarında kaç kullanıcının belirli hareketleri kullandığını bilmiyoruz, ancak kullanmıyorsanız, etkin olmadıklarından emin olmanızı öneririz. Kullanamayabileceğiniz el hareketi örnekleri, Açılır Görünüm hareketi, Büyütme hareketi vb.

Hareketler, Ayarlar> Gelişmiş Özellikler altında bulunur.

4. İpucu: Daha düşük çözünürlük kullanın

Ekran parlaklığı gibi, ekranınızın çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa, güç tüketimi o kadar yüksek olur. Samsung’un ekran çözünürlüğü konusunda kullanıcılara seçenekler sunma girişiminin iyi olduğunu düşünüyor olsak da, daha yüksek çözünürlük kullanırken dezavantajlı kullanıcıları eğitmek için yeterli girişimde bulunulmuyor. Kullanabileceğiniz üç ekran çözünürlüğü vardır:

    HD (1480 x 720) FHD + (2220 x 1080) WQHD + (2960 x 1440)

Kullandığınız çözünürlük sayısı arttıkça, ekranınızın daha fazla piksel kullandığını unutmayın. Ekrandaki piksel sayısı arttıkça, görüntüyü veya videoyu görüntülemek için daha fazla güç gerekir. Bir görüntü veya videoyu TV setleri gibi daha büyük ekranlarda görüntülerken daha yüksek ekran çözünürlüğü çok faydalı olsa da, 6.3 inçlik bir ekrandaki çözünürlükler arasındaki fark çoğu kullanıcı için önemli değildir. Hassas grafik ağırlıklı görevlerde çalışmak için Not 8’i sürekli kullanmıyorsanız, HD (1480 x 720) çözünürlük kullanmak, kullandığınız kadar farklı değildir.

Görsel olarak WQHD + (2960 x 1440). En azından bu bizim düşüncemiz.

Varsayılan olarak, Galaxy Note 8 ekran çözünürlüğü FHD olarak ayarlanmış, bu yüzden tamam. Bununla birlikte, günün büyük bir bölümü için yaptığınız tüm e-postaları görüntülemek, metinleri okumak ve göndermek, arama yapmak veya çağrı almak ve zaman zaman sosyal ağ sitesi ziyaretleri ise, HD (1480 x 720) çözünürlüğü kullanmayı düşünün.

Ekran çözünürlüğünü değiştirmek için, sadece Ayarlar> Ekran> Ekran çözünürlüğü bölümüne gidin.

5. İpucu: Yanlışlıkla dokunuşları engelleyin

Eskiden ekran kapalı tut özelliği olarak adlandırılan, yanlışlıkla dokunuşları engelle varsayılan olarak devre dışı bırakılır. Yaptığı şey, Note 8’inizin cebinizde veya çantanızın içinde kaldığını algılaması, böylece ekranın kapalı kalması. Hareket halindeyken veya cihazı cebinizde veya çantanızda kullanmıyorken çok fazla güç tasarrufu yapmanız gereken çok kullanışlı bir özellik. Ayrıca, çantanıza veya cebinize koymadan önce ekranı kilitlemeyi unutursanız, telefonunuzda yanlışlıkla aramayı veya bir şeylerin açılmasını önler.

Kazayla dokunuşları engelle seçeneğini işaretlemek için, Ayarlar> Ekran> Kazayla dokunuşları engelle seçeneğine gidin.

İpucu # 6: Yakındaki Cihaz Taramasını Kapatın

Bluetooth’u Not 8’inizden çıkarmak, tamamen kapalı olduğu anlamına gelmez. Varsayılan olarak, cihazınız diğer Bluetooth cihazlarını hala aktif olarak tarar ve Bluetooth Cihazını kapattıysanız bile, Yakınındaki Cihaz Taraması özelliği sayesinde çalışır. Bu özellik yalnızca Bluetooth Low Energy taramasını kullanmasına rağmen, 24 saat boyunca hala güç tüketmektedir. Her gün pilinize küçük bir destek vermek için, yakındaki Aygıt Taramasını kapatmayı deneyin. Bunu yapmak için, Ayarlar> Bağlantılar> Diğer bağlantı ayarları seçeneğine gidin.

7. İpucu: S Pen animasyonlarını / hilelerini devre dışı bırak

Galaxy Note cihazlarının Galaxy S cihazlarına kıyasla daha kısa pil ömrüne sahip olmasının ana nedenlerinden biri, bir aksesuar – S Pen’i kullanmasıdır. S Pen kullanarak kendinize not almak ve önemli hatırlatıcılar yazmak kesinlikle daha kullanışlı olsa da, gerekli olmayan birkaç numara da vardır. Örneğin, S Pen’in kullanım sırasında ses çıkarması veya titremesi gerçekten işe yaramaz. Tabii ki, kesinlikle gerekli olan başka ayarlar var ama S Pen’in ayarlar menüsünü ziyaret etmeye çalışın ve hiç de faydalı olmayan özellikleri devre dışı bırakın. Bunu yapmak için, Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> S Pen’i ziyaret edin.

İpucu 8: Daha kısa ekran zaman aşımını kullanın

Samsung, kullanılmadan bırakıldıktan sonra ekranınızın ne kadar süre karanlık kalacağı konusunda seçenekler sunsa da, pil gücünden mümkün olduğunca tasarruf etmek istiyorsanız, mümkün olan en kısa ekran zaman aşımı seçeneğini kullanmanızı öneririz. Unutmayın, ekran ne kadar uzun süre açılırsa, pil o kadar hızlı tükenir. Ekran Zaman Aşımını, Ayarlar> Ekran> Ekran zaman aşımı altından değiştirebilirsiniz.

İpucu 9: Güç tasarrufu modunu veya Uygulama güç monitörünü kullanın

Güç tasarrufu özelliği, Samsung mobil cihazlarda bir sorun yarattı, bu yüzden muhtemelen daha önce de duymuşsunuzdur. Temel olarak, bu özellik güç tasarrufu sağlamak için cihazlarınızın bazı fonksiyonlarını değiştirir. Örneğin, Güç Tasarrufu Modunu etkinleştirirseniz, işlemci yavaşlar ve ekran parlaklığı diğer ayarların yanı sıra düşürülür.

Öte yandan, App power monitor, cihazınızın 3 gün içinde kullanmadığınız uygulamaları otomatik olarak uyku moduna geçirmesine olanak tanıyan kullanışlı bir araçtır. Uyku modundayken, uygulamalar arka planda olsalar bile yeni güncellemeler alamazlar veya yapmaları gerekenleri yapamazlar. İdeal olarak, uygulamalarınızı kullanmadığınızda uygulamaları uyku moduna geçirmeniz gerekiyor, ancak sürekli devam ederseniz sıkıcı olabileceğinden Samsung, işi yapmak için App güç monitörünü dahil etmek üzere tasarladı.

Bu iki seçeneği kontrol etmek için, Ayarlar> Cihaz bakımı> Batarya’ya gidin.

İpucu 10: Yalnızca ihtiyacınız olan uygulamaları yükleyin

Birçok Android kullanıcısı, ne kadar çok uygulama yüklediklerinde (ve daha sonra unuturlarsa), pilin daha hızlı bitmesi ve depolama alanı eksikliği gibi sorunlara yol açabileceğinin farkında değildir. Genel olarak, çok sık kullanmadığınız uygulamaları kaldırmanızı öneririz. Bazı uygulamalar, uzun süredir açılmamış olsanız bile, arka planda çalışmaya devam edebilir, bu nedenle bu uygulamalardan birçoğunuz varsa, gerçekten ihtiyacınız olmayan bir şey için değerli pili boşa harcıyorsunuz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.