Galaxy Note 8 S Kalem Nasıl Kurulur

Not severler Samsung – Galaxy Note 8'in en son amiral gemisinden zaten keyif alıyorlar. Hepimiz biliyoruz ki, S Pen bize bir not almak için bizi yönlendiren şeydir. S Pen'in özellikleri ve yetenekleri Not 8'de daha iyi bir hale getirilmiş ve bundan daha fazlası var. S Pen, çalışmasını veya hissetmesini istediğiniz şekilde kolayca özelleştirilebilir. Galaxy Note 8'deki S Pen'in nasıl kurulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8'de Ekran Çözünürlüğünü Değiştirme

Galaxy Note 8 üzerinde S Pen ayarlamak için adımlar

Ana Ekranınızda, Uygulamalara gitmek zorunda kalacaksınız.

Arama'ya bakın ve burada 'S Pen' ifadesini arayın.

Alabileceğiniz uzun bir seçenekler listesi var. S Pen sayfasında dört kategori var: 'General', 'Air Command', 'Removal' ve son olarak 'Feedback'. 'Genel' bölümünde aşağıdaki seçenekleri elde edersiniz

 • Hava Görünümü : bunu açıp kapatabilirsiniz
 • Doğrudan Kalem Girişi : Bu özelliği açabilir veya kapatabilirsiniz. Özellik, form alanlarını doldururken temel olarak klavyeden S Pen'e geçmenizi sağlar.
 • İşaretçi : açılabilir veya kapatılabilir. S Pen'inizi Not 8'inize oldukça yakın tuttuğunuzda, özellik açıksa ekranda bir işaretçi görünecektir. İşaretçinin üzerine geldiğinde ne yaptığını ya da ne olduğunu ortaya çıkarması gereken bazı öğeler vardır.
 • Ekran Kapalı Notu : Bu özellik ayrıca açılıp kapatılabilir. Bu ayar açıkken kullanıcı S Pen düğmesine basarak ve sonra kapalıyken bile Not 8 ekranına yazarak notlar oluşturabilir.

Galaxy Note 8'deki S Pen'i kurmak için   'Hava Komutanlığı' altında aşağıdaki seçenekleri elde edersiniz:

 • Kısayollar : Uygulamalar için kısayollar ekleyebilir veya kaldırabilir ve sol tarafa işaret eden küçük simge oku tıklatıp kurulum işlemine devam edebilirsiniz.
 • Yüzer Komut : Bu komutu açabilir veya kapatabilirsiniz.

'Kaldırma' bölümünün altında, Galaxy Note 8'deki S Pen'i kurmak için özelleştirebileceğiniz aşağıdaki seçenekleri bulacaksınız:

 • S Pen Çıkarıldığında : Bu bölümde, Galaxy Note 8 – Açık Hava Komutunu Aç, Not Oluştur veya Hiçbir Şey Yapmama üzerinde S Pen'i kaldırdığınızda akıllı telefonun ne yapması gerektiğine dair dört seçenek vardır. Tercihinize göre birini seçin.
 • Alarm: Bu özelliği açabilir veya kapatabilirsiniz. Bu çok kullanışlı bir özelliktir ve eğer S Pen'inizi geride bırakırsanız ve telefonunuza takmadan çekerseniz, Not 8'inizi açtığınızda alarm çalar.
 • Güç Tasarrufu : Açılıp kapatılabilen başka bir özellik. Bu özelliği açarak pil tasarrufu yapabilirsiniz, çünkü telefon S Pen'i takılı olduğunda algılamaz.

'Geri Bildirim' bölümünde iki seçenek vardır:

 • Ses : Aç veya kapat. S Pen kaldırıldığında veya eklendiğinde veya yazıldığında bir ses çalınır.
 • Titreşim : Akıllı telefonunuzda değiştirirseniz, S Pen'inizi her çıkardığınızda veya taktığınızda akıllı telefonunuz titreşir. Eğer özelliği beğenmezseniz, onu kapatın.

Yukarıdaki talimat S Note 8 ile S Pen'i kurmanıza yardımcı olacaktır. Daha sonra S Pen'inizi Not 8 ile birlikte kullanmanız harika bir deneyim olacaktır.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8 NFC'yi Etkinleştirme