Galaxy Note 8 Samsung Ödeme Nasıl Etkinleştirilir

Samsung Pay, ödeme yapmak için kolay bir yoldur. Samsung cihazınızı NFC veya kart okuyucusu üzerinden ödeme terminalinde dalgalandırmanız yeterlidir. Bu sadece nakitsiz değil aynı zamanda kartsız gidiyor. Artık Samsung'un Galaxy Note 8'inde bazı kullanıcılar Galaxy Note 8'de Samsung Pay'ın nasıl kullanılacağını merak ediyorlar. Eğer aynı şeyi merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8 Satın Top 5 Nedenleri

Galaxy Note 8'de Samsung Pay'i etkinleştirmek için adımlar

Tüm Samsung Galaxy kullanıcıları varsayılan olarak Samsung Pay'ın tesisini alırlar. Samsung Note'u Samsung Note'da etkinleştirmek için, önce Samsung Pay ikonuna tıklamanız gerekiyor.

 • Samsung hesabı için kayıt olmanız gerekiyor. Eğer zaten bir tane varsa, Oturum aç üzerine dokunun ve kimlik ve şifrenizi girin.
 • Yeni kullanıcıların kayıt işlemine başlamak için Kaydol'a basmaları gerekiyor. E-posta kimliğinizi ve bir seçim şifrenizi girmeniz gerekecektir.
 • Samsung hesabını oluşturmak için ekranda görüntülenen talimatları izleyin.
 • Ardından, ödeme kimlik doğrulaması için PIN'inizi veya parmak izinizi kaydetmeniz gerekecektir. Samsung, Samsung Pay'ın hizmetini kullanan doğru kişi olduğunuzu göstermenin en güvenli yollarından biri olduğundan, kişilerin kimlik doğrulaması için parmak izini kullanmalarını önermektedir.
 • Parmak izinin kaydedilmesi kolay bir işlemdir. Samsung Pay'ın ana sayfasında Başlat'a dokunmanız gerekecek. Ardından kayıt işlemine başlamak için Parmak İzi Kullan üzerine dokunun ve işlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 • PIN'i bir kimlik doğrulama formu olarak kullanmak isteyen kullanıcıların Atla ve Kullan Samsung Ödemeli PIN'e dokunmaları gerekir. Ödemelerinizi doğrulamak için kullanacağınız 4 haneli bir PIN seçimi yapın.
 • Galaxy Note 8'de Samsung Pay'i etkinleştirmek için bir sonraki adım, kartınızı Samsung Pay'e eklemektir. Bu sadece bir kerelik bir etkinliktir ve 10'a kadar borç veya kredi kartı ekleyebilirsiniz.
 • Banka veya kredi kartı ekleyin üzerine dokunun. Not 8'inizin kamerası Samsung Pay uygulaması içinde açılır. Detayları otomatik olarak okumak için kartınızı kameranın altına yerleştirin. Ancak adınız, adresiniz ve doğrulama kodunuzun manuel olarak girilmesi gerekir. Kart bilgilerini manuel olarak da girebilirsiniz.
 • Ekranda verilen talimatları takip edin ve kart kaydını başarıyla tamamlayıp OTP'ye girin – ve bitirdiniz.
 • Cihazınızı kullanarak alışveriş yapmaya hazırsınız.

Samsung Note'u Galaxy Note 8'de etkinleştirdikten sonra, ödeme yapmak için cihazınızı kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler:

 • Ekranınızın altından uyku moduna veya cihazınızın aktif ana ekranına doğru kaydırdığınızda, Samsung Pay'i başlatır.
 • Satın alma işleminiz için ödemek istediğiniz birini seçmeniz gereken favori kartlarınızın listesini alacaksınız.
 • Daha sonra kaydetmiş olduğunuz parmak izinizi veya PIN'inizi kullanarak tanımlayın.
 • Şimdi telefonunuzun arkasını manyetik şerit okuyucu veya NFC okuyucuda tutun ve ekranınızdan nabız attığınız mavi bir animasyon göreceksiniz.
 • Bazen bir banka kartı kullanıyorsanız kartla ilişkili PIN'inizi girmeniz gerekecektir.
 • Yapılan ödemelerin bildirimleri Samsung Pay uygulamasında mevcut olacak.

 

Samsung Pay, Samsung'un Knox gerçek zamanlı hack izleme ve köklenme önleme tarafından oldukça güvenli ve korunmaktadır. Samsung'un Pay sistemi, kullanıcıların kart detaylarını kaydetmez, bunlar sunucuya kaydedilen ayrıntılar değildir. Kart ödemeleri, kart bilgilerinizi değiştiren bir jeton numarasının oluşturulmasıyla yapılır. Jeton, Not 8 cihazınızda güvenli bir eleman çipinde depolanır ve ödeme başlatıldığında tüccar tüccar gönderilir. Tüccar veya satıcı, kartınıza doğrudan erişemez. ARM TrustZone, herhangi bir yasadışı saldırıdan ayrıntılarınıza ek güvenlik sağlar.

Galaxy Note 8'de Samsung Pay'i etkinleştirin ve cüzdanınızı taşımanız gerekmeyecek.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8 Üzerinde Mavi Işık Filtresi Nasıl Açılır