Galaxy Note 8 Screen Color Problemlerini Nasıl Onarır

Galaxy Note 8'in en iyi özellikleri arasında, 1440 x 2960 piksel çözünürlüğüne sahip 6.3 inçlik Süper AMOLED kavisli kapasitif dokunmatik ekran ve Corning Gorilla Glass 5'i korumak için muhteşem ekran görüntüsü sayesinde birçok kişi Not 8'i satın aldı. Tabii ki başka özellikler de var ama Samsung ekran ile harika bir iş çıkardı. Son zamanlarda, bazı kullanıcılar Not 8'in ekran görünümünde kırmızımsı pembe bazen mor ve sarı renk tonu buldular.

Panik yapmanıza gerek yok, bu çok küçük bir problem ve kolayca düzeltilebilir. Galaxy Note 8 ekran renk sorunları nasıl düzeltilir.

Ayrıca okuyun – Genel Samsung Galaxy S8 Sorunları ve Düzeltmeleri

Galaxy Note 8 ekran renk sorunlarını düzeltmek için adımlar

Ekranın renk problemi, ekranın kalibrasyonu doğru olmadığı için olabilir. Aşağıdaki adımları izlerseniz, bu yönetilebilir:

  • Not 8'inizdeki Ayarlar'a gidin
  • Seçimlerden Görüntülü Reklamcılığı seçmelisiniz.
  • Ekran altında, Ekran Modunu seçmeniz gereken yerlerden birkaç seçeneğiniz vardır.
  • Ekran Modu altında, dört seçenek sunulur – Adaptif Ekran, AMOLED Sinema, AMOLED Fotoğraf ve Temel. Modlarınızı değiştirmeyi deneyin ve yukarıdaki görüntüdeki değişiklikleri görün. En iyi etkiye sahip olabilirsiniz.

Yukarıdaki seçenekleri beğenmezseniz, Renk Dengesi olan bu dört seçeneğin hemen altında beşinci seçeneğiniz vardır. Ekranın renk tonunu arzularınıza göre elle ayarlayabilirsiniz. Daha sıcak tonlara veya daha soğuk olanlara sahip olabilirsiniz. Renk Dengesi – Kırmızı, Yeşil ve Mavi ile üç renk sürgüsü vardır. Gözlerinize en uygun rengi görmek için onları sürükleyebilirsiniz.

Artık Galaxy Note 8 ekran renk sorunlarını nasıl düzeltebileceğinizi biliyorsunuz, bunları kolayca dengeleyebilir ve sorunu çözebilirsiniz.

Ayrıca Oku- Galaxy S8 bloat ware nasıl kaldırılır