Galaxy Note 8 üzerinde yapılacak ilk 8 şey

Yani en son 6,3 inç canavarını aldınız ve bunları kullanmaya hazır mısınız? Samsung'un Galaxy Note 8'i, özellikle S Pen'in dikkat çekici özellikleriyle övünüyor. Önünüzdeki kutucuğa sahipseniz ve özellikleri keşfetmek için elinizde bulunan telefonu tutmaya hazırsanız, hızlı bir rehber – Galaxy Note 8'de ilk 8 şey.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8'i Güncelleştirme

Galaxy Note 8 yapılacak şeyler

1. Telefonunuzu tamamen şarj ettiğiniz ve açtığınız için, önce SIM kartınızı ve harici depolama için microSD kartınızı yerleştirmeniz gerekir. Telefonunuzu kullanırken yer dışında kalmak istemezsiniz. Not 8'inizin üstüne bakın ve küçük bir delik bulacaksınız. SIM enjektör pimini veya deliğe girecek bir eşdeğerini kullanarak takın ve telefonun çıkardığı küçük tepsiyi çıkarın. İki alanı dikkatlice tutun ve daha küçük alanda SIM kartınızı yerleştirin ve büyük alan microSD kart içindir. Küçük tepsiyi tekrar yerine yerleştirin, böylece genişletilebilir depolama alanı ve SIM kartınız telefonda olacak. SIM kart, şebekeye otomatik olarak kaydolur.

2. Galaxy Note 8'de yapılacak sonraki işlem, Giriş ekranındaki düğmelerin düzenini değiştirmek isterseniz, Ayarlar> Ekran> Gezinme Çubuğu> Düğme Yerleşimi'ne yönelmeniz gerekecektir. Üç düğmenin düzeni, Son Kullanılanlar / Ana Sayfa / Sonalar şeklinde sıralanmıştır, ancak eğer sıralarda yer almasını istiyorsanız, Alıcılar / Ana Sayfa / Geri, çevirebilir ve değişikliği kaydedebilirsiniz. Ancak seçim tamamen sizindir.

3. Eğer aynı sayfada ve düğme düzenleri saygısız ile yapılırken, aynı zamanda Gezinme çubuğunun rengini değiştirebilirsiniz, böylece Arka Plan Rengi altındaki Geçerli Uygula Uygula'ya tıklamak isteyeceksiniz. Bunların hepsi açık renkler ve belirli uygulamalarda geçerli olan yedi seçenek vardır. Ayarlamak için Sadece Geçerli Temayı Uygula öğesine tıklayın.

4. Güvenlik, bugünlere bakmamız gereken şey, bu günlerde de önemli olan bir şey. Ayarlar> Ekranı Kilitle ve Güvenlik altında, Güvenlik Algılama, Parmak İzi Tarayıcısı ve İris Tarayıcı gibi bazı güvenlik seçenekleriniz vardır. Ekran Kilitleme Türü aslında desen, yüz ve parmak izlerinin karışımıdır. Konforlu olanı seçebilirsiniz. Yüz tanıma en iyisidir. Parmak izi tarayıcısı Not 8'in arkasında bulunur. Ekran Kilitleme Türüne gitmeniz ve güvenlik kilidi seçiminizi ayarlamanız yeterlidir. Aynı sayfada, aslında bir Android tesisi olan ve bir modelle çalışan Smart Lock seçeneği de vardır. Burada, güvenilen konumunuzda telefonun size kilitlenmediği durumlarda, evde, güvenilir cihazlarda, örneğin bir Bluetooth cihazında, vücudunuzun algılanması durumunda kilitlenmediğinde, cihaz sizi kilitlemeyecek şekilde ayarlar. Telefonun sizden istediği gibi onlar için verileri girmeniz gerekir. Kilit Ekranından ve Güvenlik'ten çıkmadan önce güvenliğiniz ayarlandıktan sonra – Her zaman Açık Ekranı Etkinleştirin; böylece telefon uyku modundayken bile tarih, saat ve pil yüzdesini görebilirsiniz.

5. Galaxy Note 8 ile ilgili yapılacaklar listesinde, telefonunuzun seslerini değiştirmektir. Zil sesi, ses seviyesi, titreşim, titreşim deseni ve bildirim seslerini seçmek için Ayarlar> Sesler ve Titreşim'e gidin. Aynı sayfada, gece için veya bir toplantı ya da konferanstaysanız bir program ayarlayabileceğiniz Rahatsız Etmeyin seçeneği vardır. Çağrılarını yapmak istediğiniz kişileri belirleyebileceğiniz Özel Durum seçeneğine sahipsiniz.

6. Çoğumuz tüm Samsung telefonlarının sahip olduğu varsayılan temayı değiştirmek isteriz. Bu, Ayarlar> Duvar Kağıtları ve Temalar öğesinden yapılabilir. İstediğiniz temayı renk, animasyon, manzara, hayvan, mevsim ve daha fazlasına göre arayabilirsiniz.

7. Galaxy Note 8'de yapılacak daha fazla şey, Ayarlar> Gelişmiş Özellikler'e gittiğiniz zamandır. Tüm güzel şeylerin listesi burada – Smart Stay, ekrana bakana kadar tek elli mod, parmak izi sensörü, Quick Camera ile uygulamalara ve diğer özelliklere erişmek veya kapatmak için kullanabileceğiniz parmak sensörü jestleri Etkinleştirildiğinde, ekran açık veya kapalı olsun ya da olmasın Güç düğmesine iki kez basarsanız, kamerayı açarsınız. Ayrıca, ihtiyacınıza göre ayarlayabileceğiniz S Pen özelliklerine de sahipsiniz.

8. Not 8'den bağımsız olarak, S8 veya S8 Plus gibi bir Kenara sahip olmaktan bağımsız olarak, özelleştirilebilir ve oldukça havalı bir kenar paneli vardır. Uygulamalarınızı, rehberinizi vb. Seçimlerinizi ekleyebilirsiniz. Tamamen sahip olma seçeneğiniz de vardır – sadece Kenar Panelini devre dışı bırakın.

Bu şeyler yapıldıktan sonra, Not 8'iniz kullanılmaya ve araştırmaya ayarlanmıştır. Telefon, tekrar tekrar aşık olmanızı sağlayacak olağanüstü özelliklerin bir merkezidir.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8 On S Kalem Nasıl Kurulur