Galaxy Note 8 Yavaş Şarj Sorunları Nasıl Onarılır

Alınan süre çok uzunsa, telefonunuzun pilinin şarj olmasını beklemek oldukça rahatsız edici olabilir. Süreçte, telefonun kullanılmaya başlaması, tam şarjı daha da geciktiren bir telefona dönüşme eğilimindedir. Çıkarılabilir bir 3300 mAh pile sahip devasa Not 8, etraftaki en iyi akıllı telefonlardan biridir. Cihaz son zamanlarda başlatılmış olsa bile, cihazlarında yavaş şarj sorunları yaşayan bazı kullanıcılar var.

Samsung hem kablosuz hem de kablolu şarj için hızlı şarj sunuyor. İdeal olarak telefonunuzu her seferinde bir şeyler kontrol etmek için telefona dokunmadığınız düşünülürse, yaklaşık 1 saat 30 dakika içinde% 100 şarj edilmelidir. Uçak modunda kapatır veya şarj ederseniz, 15 veya 20 dakika daha tasarruf edebilirsiniz. Fakat Not 8'inizin çok uzun bir zaman aldığını bulursanız sorun olabilir. Bu nedenle, cihazınızda bu sorunla karşı karşıyaysanız, Galaxy Note 8'in yavaş şarj sorunlarının nasıl giderileceğini burada tartıştığımız gibi bu makaleyi okuyun.

Ayrıca bkz: Galaxy Note 8 Wi-Fi sorunları nasıl düzeltilir

Galaxy Note 8 Yavaş Şarj Sorunları Nasıl Onarılır

Hızlı Şarj İşleminin Etkin olup olmadığını kontrol edin

Dikkate almak isteyebileceğiniz ilk şey, hızlı şarjın Not 8'inizde etkin olup olmadığını kontrol etmektir. İşte nasıl kontrol edilir. Hem kablosuz hem de kablolu şarj cihazı kullanıcıları aynı adımı takip edecektir.

  • Not 8'inizdeki Ayarlar'a gidin
  • Bu ekranda Pil seçeneğine ilerleyin
  • Daha fazla seçenek için Pil üzerine dokunun
  • Diğer seçeneklerin yanı sıra bu durum için gerekli iki seçenek olacak – bir tanesi Hızlı kablo Şarj ediliyor ve ikincisi Hızlı Kablosuz Şarj oluyor
  • Şarj etme kablosuna veya kablosuz bağlantı moduna bağlı olarak, yanlarındaki seçeneğin etkin olup olmadığını kontrol edin.
  • Değilse o zaman açılsın
  • Ardından, ekrandan çıkın ve şarj işleminin artırılıp artırılmadığını kontrol etmek için telefonunuzu şarj edin.

Şarj Noktasını Kontrol Edin

Galaxy Note 8 şarj sorunları için bir sonraki çözüm şarj portunu kontrol etmek olacaktır. Bu, telefonlarını şarj etmek için kablo kullanan kişiler içindir. Not 8'inizin portunu dikkatlice inceleyin ve bükülmüş portlar, sıvı hasarları veya korozyon açısından kontrol edin. Kablonun gevşek olup olmadığını kontrol edin. Bağlantı noktanız hasar gördüyse, Not 8'inizin şarjı zaman alır.

Kabloyu kontrol et

Şarj kablolarımızın işimizi yaparken veya seyahat ederken taşırken çantalarımıza veya ceplerimize acımasızca doldurduğumuzda zor bir zaman geçirdiğini itiraf etmeliyiz. Kablo yırtılır veya kesilirse, muhtemelen bir şey zarar görür ve bunu değiştirmeyi düşünmeniz gerekecektir.

Şarj Noktasını Kontrol Et

Başka bir sorun, hatalı bir şarj noktası olabilir. Zayıf bir güç kaynağı bir akıllı telefonu asla çabuk şarj etmez. Aynı sorunun diğer mobil cihazlar için de geçerli olup olmadığını kontrol etmek için farklı bir cep telefonu takın veya farklı bir şarj noktasına geçmeyi deneyin. Bu probleminizi çözebilir.

Güncellemeleri kontrol et

Son zamanlarda güncellemeleri kontrol ettiniz mi? Ayarlar> Telefon Hakkında> Yazılım Güncellemeleri> Güncellemeleri Denetle'ya gidin. Muhtemelen sizi bekleyen bir güncelleme olabilir. Güncellemeler her zaman düzeltmelerle birlikte gelir. Yazılımda bir sorun varsa, düzeltilecek.

Yukarıdaki noktaları takip ettikten ve Galaxy Note 8'inizin yavaş şarj sorunlarını gidermek için gerekli adımları attıktan sonra da sorun devam ederse, Samsung yetkili bir mağazasını veya operatörünüzü ziyaret etmeniz en iyisidir.

Ayrıca bkz: Galaxy Note 8 parmak izi Tarayıcı sorunları nasıl giderilir