Galaxy Note 8'de Parmak İzi Tarayıcısı Nasıl Kurulur

Samsung'un en yeni amiral gemisi Galaxy Note 8, uzun bir güvenlik seçenekleri listesiyle geliyor. Güvenlik PIN, desen kilidi, iris ve yüz tanıma ve son olarak parmak izi tarayıcı var. Diğer biyometrik alternatifler üzerinde parmak izi tarayıcısını tercih etmeyenler için, telefonlarını sabitlemek için parmak izi tarayıcısını kurmak zorunda kalacaklardı. Parmak izi tarayıcısı, güvenlik için akıllı bir alternatiftir ve Android veya Samsung Pay kullanırken de kullanışlı olur. Parmak izi sensörü, arka kameranın hemen yanında akıllı telefonun arkasında bulunur. Galaxy Note 8'de parmak izi tarayıcısı nasıl ayarlanır.

Ayrıca okuyun – İlk 8 Galaxy Note 8 şeyler yapmak

Galaxy Not 8 üzerinde parmak izi tarayıcı kurmak için adımlar

  • Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasına gidin ve Kilitle ve Güvenlik seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
  • Yüz Tanıma, Parmak İzi Tarayıcısı ve İris Tarayıcı olmak üzere üç seçenek bulacaksınız. Parmak İzi Tarayıcısını kurduğumuzdan bu seçeneği seçin.
  • Ardından, bir dizi talimatı göreceksiniz. Telefonunuzu 24 saatten fazla kullanmadığınızda veya telefonu yeniden başlattığınızda yedek olarak bir model veya PIN kodu ayarlamanız gerekecektir. Bu yapıldıktan sonra Parmak İzi Tarayıcısının kurulumuna devam edebilirsiniz.
  • Taramak ve sensöre yerleştirmek için kullanmak istediğiniz bir parmağı seçin. Aygıt, baskının% 100'ünü kaydedene kadar, birkaç kez yapmanız gereken yönergeleri izleyin. Birden fazla seçenek eklemek isteyenler için üç ek parmak izi ekleyebilirsiniz.
  • İşlem tamamlandığında, Bitti'ye dokunun ve başka bir parmak izi eklemek isterseniz, Ekle'ye tıklayın.
  • Galaxy Note 8'de parmak izi tarayıcısını kurduktan sonra bildirim ayarlarını değiştirmeniz istenir, böylece bildirim uyarınızı her kontrol etmek istediğinizde, telefonunuzun kilidini açmak için parmak izi tarayıcısını kullanmak zorunda kalmazsınız.

Telefonunuzu şirket tarafından verilen biyometri ile güvende tutmak önemlidir, böylece herhangi bir aksilikten kaçınabilirsiniz. Kişisel veriler, videolar ve resimler telefonunuzdan alınabilir ve uygun bir güvenlik kilidiniz yoksa yanlış kullanılır. Galaxy Note 8'de parmak izi tarayıcısını kurun, böylece telefonunuzun etrafta olmadığı zamanlarda bile güvende olmanız için rahatlayabilirsiniz.

Ayrıca okuyun – Galaxy Note 8'i Güncelleştirme