Galaxy Note 9 “Ne yazık ki İşlem com.android.phone Durduruldu” Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, piyasadaki en son işletim sisteminde çalışan ve mevcut en güçlü donanım bileşenlerinden bazılarını kullanan en yeni amiral gemisi cihazlarından biridir. Güçlü mimarisine rağmen, bu cihaz hala bazı sorunlardan muzdarip olabilir. Bugün ele alacağımız böyle bir sorun, sadece bu telefonu değil diğer cihazları da etkileyen “Maalesef İşlem com.android.phone Durdu” hatasıdır. Bu sorunu gidermeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak her zaman en iyisidir. Başlamazsa, cihazınız için en yeni güncellemeyi indirip yüklemenizi öneririm.

Galaxy Note 9 “Ne yazık ki İşlem com.android.phone Durduruldu” Nasıl Onarılır

Telefonu yeniden başlat

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonu yeniden başlatmanızdır. Bu, telefon işletim sistemini yenileyecek ve genellikle bu sorunu çözecektir. Şimdi sorun devam ederse, aşağıda listelenen daha gelişmiş sorun giderme adımlarına geçin.

Telefon uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Zamanla telefon uygulaması, telefonda saklayacağı çok sayıda önbelleğe alınmış veri biriktirir. Bazen bu veriler bozularak bu soruna yol açabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın, Ayarlar’a ve ardından Uygulamalar’a gidin.Tüm uygulamalar’ın seçili olduğundan (sol üst) emin olun. Ardından Telefon uygulamasını seçin. VERİLERİ TEMİZLE’ye dokunun

SIM Araç Kiti uygulamasındaki Önbelleği ve Verileri Temizle

SIM Araç Kiti uygulaması zamanla telefonda saklayacağı çok sayıda önbelleğe alınmış veri biriktirir. Bazen bu veriler bozularak bu soruna yol açabilir. Bu uygulama telefon uygulaması ile birlikte çalıştığından, önbelleğini ve verilerini de temizlemelisiniz.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın, Ayarlar’a ve ardından Uygulamalar’a gidin.Tüm uygulamalar’ın seçili olduğundan (sol üst) emin olun. SIM araç seti uygulamasını seçin. VERİLERİ TEMİZLE üzerine dokunun.

Telefonun önbelleğe alınmış verilerini temizleme

Telefonun önbelleğe alınmış tüm verilerini silmek de bu sorunu çözebilir.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar – Cihaz bakımı – Depolama’ya gidin ŞİMDİ TEMİZLE üzerine dokunun.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun ana sıfırlama yapmadan düzeltilebilen ürün yazılımı ile ilgili sorunlardan muzdarip olduğu durumlar vardır. Bu, telefonun önbellek bölümünü silmenin olacağı yerdir.

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Tamamlandığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, şu anda tek seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı gerçekleştirmeden önce, işlem sırasında silineceği için telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.