Galaxy Note 9’da Google Play Store hatası 491 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy Note 9 kullanıcılarının şikayet ettiği bir diğer yaygın Play Store sorunu 491 hatasıdır. Bir uygulamayı indirirken bu sorunla karşılaşıyorsunuz. Nitekim, bu hatayı tetikleyebilecek çeşitli faktörler vardır. Bozuk dosyalar ve veriler, üçüncü taraf uygulamalar veya farketmediğiniz ürün yazılımı sorunları nedeniyle olabilir.

Bu yazıda, bir uygulamayı her indirdiğinizde hata 491 ile karşılaşmaya devam eden Galaxy Note 9’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Burada her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorun çözülene kadar birbirini ardına koyacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorundan şikayet ediyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Samsung Galaxy Note 9 ile ilgili sorun giderme 491

Bu sorun giderme prosedürlerini yerine getirmenin temel amacı, bu sorunun neden telefonunuzda meydana geldiği tüm olasılıkları belirlemektir. Bu yöntemler, özellikle yazılımla ilgili sorunların ele alınmasında tasarlanmış ve çok etkilidir. Olduğu söyleniyor, işte yapmanız gereken yöntemler:

İlk Çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Böyle bir sorunu çözmenin bir yolu Galaxy Note 9’unuzda zorunlu yeniden başlatma yapmaktır. Bu, telefonun belleğini tazeleyecek ve arka planda çalışan tüm servisleri yeniden yükleyecektir. Yani, bu sistemde sadece küçük bir aksaklıksa, bu prosedür onu düzeltecektir.

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy Note 9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın ve 491 numaralı hatanın hala devam edip etmediğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9’daki Play Store hatasını 911 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın

Bu prosedürü uygulamanız gerekir, çünkü bazı üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanmış olabilir. Telefonunuzda sorun gidermede kapsamlı olmalıyız ve bu olasılığı ekarte etmemiz gerekiyor. Güvenli moddayken, indirilen tüm uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır; bu nedenle, güvenli moddayken sorun oluşmazsa, soruna gerçekten neden olan üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Telefonunuzu güvenli modda nasıl yeniden başlattığınızı aşağıda bulabilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Bu moddayken, Play Store’u açın ve Play Store hatasının 491 hatasının hala gösterilip gösterilmediğini görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9’daki Play Store hatası 941 nasıl düzeltilir

Üçüncü Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

İlk birkaç çözüm sorunu çözemezse, Play Store’un peşinden gitme zamanı geldi. Şu anda yapmanız gereken en mantıklı şey onu sıfırlamak ve önbelleğini ve verilerini silmek demektir. Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirecektir. İşte böyle yapılır…

  Ana Sayfa ekranından, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. Verileri temizle öğesine ve ardından Tamam öğesine dokunun.

Google Play Store’u sıfırlamayı bitirdiğinizde ve 491 hatası hala görünüyorsa, bağlantının kesilmesi nedeniyle bunun sadece bir sorun olup olmadığını kontrol etmeye çalışın.

Dördüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bu prosedürde, dengesiz internet bağlantısının 491 hatasını ortaya çıkarmak için tetikleyip tetiklemediğini anlamaya çalışacağız. Bunu yapmak, tüm telefonların kablosuz veya ağ bağlantılarını yenileyecektir. Sıfırlama işleminden sonra şifrenizi girerek aynı Wifi’e tekrar bağladınız. Ağ ayarlarını nasıl sıfırlayacağınız…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Telefonun sabit bir bağlantısı olduğunda, 491 numaralı Play Store hatasının hala açılıp açılmadığını görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Çoğu zaman, böyle bir hatayla uğraşıyorsanız, yapmanız gereken en son şey budur, ancak sorun bir sebepten devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci Çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Bu sizin son başvurunuz ve bunun Google Play Store 491 hatasını düzelteceğinden eminim. Bu soruna karşı etkili olduğunu bilsek bile, önemli dosya ve verilerinizin bir kısmını kaybedeceğiniz için bu prosedürü önerme konusunda her zaman tereddüt ediyoruz. . Bu yüzden bunu yapmadan önce tüm olası çözümleri tüketmeliyiz. Ancak, bu noktada, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yok. Bu nedenle, özellikle telefonunuzun dahili deposunda bulunan önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy Note 9 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Mod. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Google Play Store hatası 491’i göstermeye devam eden Galaxy Note 9’unuzu düzeltmenize yardımcı olmuş olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olmanızdan memnuniyet duyarız, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy Note’ta Google Play Store hatası 194 nasıl düzeltilir 9 Samsung Galaxy Note’ta Google Play Store hatası 505 nasıl düzeltilir 9 Samsung Galaxy Note 9’nuz çok yavaş çalışmaya başlarsa ne yapmalı?