Galaxy Note 9’u Mobil Erişim Noktası Olarak Kullanma

İnternet bağlantısını diğer cihazlarla paylaşmak için Samsung Galaxy Note 9 cihazınızı bir mobil hotspot olarak kullanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için, mobil veriler üzerinden bir internet bağlantısına sahip olması gerekir ve bu gerçekten çok iyi olsa da, bir mobil hotspot olmak her ay hesabınıza tahsis edilen veri miktarı kadar iyidir.

Mobil hotspot etkinleştirilip düzgün yapılandırıldığında, Galaxy Note 9’unuz diğer cihazlarınızı bağlayabileceğiniz bir SSID yayınlamaya başlayacaktır. Verilerin mobil hotspot’a ve ana bilgisayara bağlı olanlar tarafından kullanıldığını unutmayın, böylece 1GB veri birkaç dakika içinde kullanılabilir.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

    Bildirim çubuğunu aşağı çekip dişli şekilli ayarlar düğmesine dokunarak Ayarlar’a gidin. Bağlantılar’a dokunun. Aşağı kaydırın ve Mobil Erişim Noktası ve İnternet paylaşımı’nı seçin. Sonraki olarak, mobil planınızın etkin nokta özelliğini içerdiğini doğrulayacak ve bir WiFi bağlantısı paylaşmaya başlayacaktır.Diğer cihazlarınızı Not 9’a bağlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

İnternet bağlantısı paylaşımı söz konusu olduğunda, bağlantıyı bilgisayarınızla USB üzerinden paylaşabileceğiniz tethering adı verilen başka bir şey daha var. Ayrıca nasıl etkinleştirileceğini bilmek isteyebilirsiniz, işte burada:

    Bildirim çubuğunu aşağı çekip dişli şeklindeki ayarlar düğmesine dokunarak Ayarlar’a gidin. Bağlantılar’a dokunun. Aşağı kaydırın ve Mobil Erişim Noktası ve İnternet paylaşımı’nı seçin.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yayını arkadaşlarınızla veya benzer sorunları olan insanlarla paylaşarak bize yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ MESAJLAR:

    Samsung Galaxy Note 9 klavye uygulaması mesaj gönderirken veya Facebook mesajı gönderirken çalışmıyor Google Play Store nasıl düzeltilir? Satın alma işlemi gerçekleştirilirken hata oluştu. [DF-BPA-09] ”Samsung Galaxy Note 9’da Samsung Galaxy Note 9 Hızlı Şarj Nasıl Çalışmaz

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.