Galaxy Note8 çalışmayan sensörler nasıl düzeltilir: ekran döndürme, kalp atışı, güncelleme sonrasında diğer sensörler çalışmıyor

Merhaba ve hoşgeldin! Bugünün sorun giderme makalesi, üç # GalaxyNote8 kullanıcısı tarafından bildirilen sorunlara yanıtımızdır. Android’i yükselttikten sonra kendi sorunlarınız varsa bu yayın yardımcı olabilir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Galaxy Note8 çalışmayan sensörler nasıl düzeltilir: ekran döndürme, kalp atışı, güncelleme sonrasında diğer sensörler çalışmıyor

Yeni bir not satın aldım 8 son zamanlarda bunu güncelliyorum ve sensörler deli, çalışmıyor. kalp iyi kalp sensörü ile hiçbir görüntü yakalama hiçbir ekran döndürme ve daha fazlası, temelde iyi bir sistem ve kamera ile bir nokia var bu çok üzücü çünkü şimdi belki ben samsung güven için para 1k kaybetmek düşünüyorum. i * # 0 * # kodunu kullanın sensör testindeki tüm değerler 0 açık hiçbir şey yok. Bunu çözmek için ne yapabileceğimi bilmiyorum. Telefonun hasarlı olup olmadığını veya sistem güncellemesi olup olmadığını bilmiyorum, ilk sorunum yok ve olası güncellemede bunu çözebilirim.

Çözüm: Bazı kullanıcılardan aylardır karşılaştığınız sorunla ilgili düzensiz raporlar var, bu yüzden bu bir donanım sorunu olmalı. Hızlı bir Google araması ve diğer kullanıcıların da Note8 sensörlerinin durduğunu bildirdiklerini fark edeceksiniz. Ne yazık ki, Samsung’un bu sorunun sadece belirli bir Not8s grubunu etkilediği veya yaygın bir arıza olup olmadığı konusunda resmi bir kelime yok.

Bir kullanıcının sorunu çözmek için yapabileceği bir şey olduğunu düşünmüyoruz, ancak normal şeyleri yapmanızı önermeye devam edeceğiz. Sonundaki sorunu gidermek için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Kötü üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını kontrol edin

Galaxy Note8’deki sensörleri durduran belirli bir üçüncü taraf uygulamasının farkında değiliz, ancak birini kontrol etmek buna değer. Uygulamalarınızdan birinin sensörlerin işlerini yapmasını engelleyip engellemediğini görmek için telefonu güvenli moda yeniden başlatmanızı öneririz. Bu modda, tüm uygulamalarınız askıya alınır ve yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalara izin verilir. Eklenen uygulamalarınızdan biri suçlanacaksa, bu durumda güvenli mod yardımcı olacaktır. Yapmak istediğiniz şey Note8’inizi güvenli moda yeniden başlatmak ve sorunu kontrol etmektir.

Cihazınızı Güvenli Modda yeniden başlatma adımları şunlardır:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir.

Telefon güvenli moda ayarlandıktan sonra, telefonu çalıştırın ve sensörlerin çalışıp çalışmadığına bakın. Her şey iyi görünüyorsa, bir uygulama sorununuz var. Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için telefonu güvenli moda geri başlatmalı ve şu adımları izlemelisiniz:

  Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Note8’iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Tüm ayarları sıfırlamak

Cihaz güvenli moda getirilse bile hiçbir şey değişmezse, bir sonraki adım telefonu yeniden başlatmak ve tüm ayarlarını sıfırlamaya çalışmaktır. Bu, tüm kullanıcı özelleştirmelerini tekrar stoklara geri döndürür. Bir hata oluşursa ve telefon ayarlarını etkiliyorsa, bu sorun giderme adımının yapılması yardımcı olabilir.

Aşağıda tüm ayarları sıfırlama adımları verilmiştir.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Fabrika ayarları

Önemli bir sorun giderme adımı. Telefonu silerek ve yazılımını varsayılan ayarlara döndürerek, sorunun bir işletim sistemi hatasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını bileceğiz. Kaybetmeyi göze alamayacağınız önemli verileriniz varsa, bunların bir yere kopyalandığından emin olun.

Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  Verilerinizi yedekleyin. Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye kadar basılı tutun). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Flash stok ürün yazılımı

Aygıtı köklendirmeye veya resmi olmayan bir aygıt yazılımı yüklemeye çalıştıysanız, aygıtı örten bir aygıt yazılımı kodlama sorunu olabilir. Yaptığınız şeyi tersine çevirdiğinizden ve Android’i bilinen önceki çalışma sürümüne döndürdüğünüzden emin olun.

Garanti seçeneği

Yukarıdaki tüm adımlar sorunu çözemezse, donanımı kontrol edebilmeleri ve sorunu çözüp çözemeyecekleri ya da yenilerini göndermeleri gerekip gerekmediği konusunda size tavsiyede bulunabilmeleri için yerel Samsung bayinize başvurun. Cihazın garantisini iptal etmemek için bu noktada yazılım ve donanımı kurcalamaktan kaçının.

Sorun # 2: Galaxy Note8 bir güncellemeden sonra bildirim almıyor

Samsung Note8. Birkaç hafta önce bir güncelleme gerçekleşti ve o zamandan beri kısa mesaj bildirimleri almıyorum. Sesi duymuyorum veya telefonumun üst kısmındaki küçük bulanık simgesini görmüyorum. Ayrıca, bu aynı güncellemeden sonra, metin bildirim sesimi duyuyorum ama bir metin için değil. Bana bir uygulamanın sistemime güç verdiğini söylüyor, bu yüzden söylediği her uygulamayı kapatıyorum. Ayrıca bana satıştan bahsetmek için Joann Fabrics gibi bir uygulaması olan bir perakendeciden bu sesi kullanarak bildirim alıyorum. Yavaş ama emin adımlarla bildirimleri kapatmaya başladım. Yine de bazıları hala bu yüzden uygulamaları kaldırıyorum. Bu güncellemeye kadar, bunların hiçbiri sorun değildi.

Çözüm: Bir yazılım güncellemesinden sonra sorunun başlatıldığından eminseniz, sistem önbelleğinde bir sorun olabilir. İlk sorun giderme adımınız olarak önbellek bölümünü silmek istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sistem önbelleğini temizledikten sonra, herhangi bir uygulama için tüm bildirimleri doğru bir şekilde ayarladığınızdan emin olmak istersiniz. Bunu yapmak için Ayarlar> Bildirimler’in altına gidin ve seçilen bir uygulama için bildirimleri etkinleştirdiğinizden emin olun.

Zedge gibi bir kişiselleştirme uygulaması kullanıyorsanız, sistemden silmeyi deneyin ve bunun bir şey değiştirip değiştirmeyeceğini görün. Bazı kişiselleştirme uygulamaları varsayılan bildirim ayarlarını geçersiz kılabilir veya Android’e müdahale edebilir, bu yüzden kontrol etmeye değer. Böyle bir uygulamanızın olup olmadığından emin değilseniz veya üçüncü taraf bir uygulamanın sorumlu olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, cihazı güvenli moda yeniden başlatmayı deneyin. Sorun 1’deki, kötü bir uygulamayı tanımlamak için güvenli modun nasıl kullanılacağına ilişkin önerilerimize göz atın.

Ayrıca BadgeProvider uygulamasının verilerini silmeyi ve neler olduğunu görmeyi de deneyebilirsiniz. BadgeProvider uygulaması, uygulamaların gelen bildirimlerini yöneten çekirdek bir Android uygulamasıdır. Bazen, bu uygulama glitchy ise, yaşadığınız uygulama gibi sorunlara neden olabilir. Fabrika ayarlarına döndürmek için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Uygulamanızı bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Veriyi Temizle düğmesine dokunun.

Sorun # 3: Galaxy Note8’in SD kart sorununu tanımaması nasıl düzeltilir: Güncelleme sonrasında SD kart algılanmadı

Samsung Note8 cihazımda 64GB San Disk mikro SD kartım var. Birkaç hafta öncesine kadar telefonla tanınmayı bıraktığı zaman hiçbir sorun yaşamadım. Bu sorun başlamadan önce kartı telefondan çıkarmadım ve hatta bir yıldan fazla bir süre kart yuvasını açmadım. Bu yüzden yuvanın kirli olduğundan şüpheliyim. Bellek kartı tanınır ve bir bilgisayara taktığımda (yedekledim) hala tüm dosyaları içerir, ancak bilgisayar kartın biçimlendirmesini “tamamlayamadı”. Burada neler olduğuna dair düşünceleriniz var mı? Telefonum yakın zamanda bir sistem güncellemesi yaptı.

Çözüm: Öncelikle, kaybetmemek için SD karttan bilgisayarınıza tüm içeriği veya önemli bir şeyi yedeklediğinizden emin olmak istersiniz.

İkincisi, bir yazılım güncellemesinin ardından telefonunuzun SD kartı okumamasına neyin sebep olduğunu gerçekten anlayamayız. Android karmaşık bir yazılım ortamıdır, böylece her şey olabilir. Note8’inizin SD kartlarını okuma biçiminde bazı kodlama değişiklikleri olmuş olabilir. Sorunun telefonda mı yoksa SD kartta mı olduğunu bilmek istiyorsanız, bir eliminasyon işlemi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için kartın kendisiyle başlamak istersiniz. Telefonunuzu kullanarak yeniden biçimlendirmeyi deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün. Bunu yapamıyorsanız veya cihaz hala tanımıyorsa, fabrika ayarlarına geri döndürerek telefon seçeneğine geçmelisiniz. Telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınıza ilişkin yukarıdaki adımları inceleyin.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.