Galaxy Note8 ekranınız paramparça veya siyah veya boş kalırsa ne yapmalı

# GalaxyNote8 ekranınız bırakıldıktan sonra bozulursa ne yapılması gerektiğini merak ediyor musunuz? Okumaya devam etmek.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Pil değiştirildikten sonra Galaxy Note8 şarj olmuyor

Samsung Galaxy Note8 cihazım takılıyken Galaxy Note8’im aniden çöktü. 2 saat sonra telefonu açabildim. Ancak, şimdi telefon şarj olmayacak. USB ve kablosuz şarjı denedim. Hiçbir başarı telefon gücü tamamen boşaldı. Bu sayfadaki tüm forumları inceledim ve bu sorunu düzeltmek için tüm adımları başarıyla uyguladım. OEM pilini başka bir OEM pille değiştirdim. Telefon yanıt verdi ve açıldı. Telefon hala ücret almayacak. Bir sonraki adım USB ek kartını değiştirmek mi?

Çözüm: Bir yazılım sorununu giderirken olduğu gibi, donanım teşhisi de mantıksal sorun giderme adımlarını izlemelidir. Durumunuzu kontrol etmek için en bariz şey, şarj portu ile ilgili bir sorun olup olmadığını görmek. Bunu değiştirmeye çalışın ve ne olduğunu görün. Daha sonra, devam edin ve Güç Yönetimi IC’sinin iyi olup olmadığını kontrol edin. Şarj portu veya PMIC de bozulursa, parça parça bileşenlerle uğraşmak yerine mantık kartını değiştirmeyi düşünmelisiniz. Bunu yaparsanız zamandan ve emekten tasarruf edersiniz.

Sorun # 2: Galaxy Note8 ekranınız paramparça olduğunda mor renkler gösteriyorsa ne yapmalı

Spigen koruyucu bir kasanın içinde Not 8 bulundurun. Yaklaşık 8 ay önce uzun bir merdivenden betona bıraktı… … iyi çalıştı …… .. sonra kamera merceğinin üzerindeki cam kırıldı ve toz içeri girdi, bu yüzden sadece ön Kamera merceğini kullanabildim. Sonra yaklaşık 2 ay önce betona yüzüstü düştüm ve ekran biraz paramparça oldu. Hala iyi çalıştı. Bir gün çok renkli geçti. İlk başta ekranı hala tüm fonksiyonları çalıştıracak kadar görebiliyordum… ..sonra ertesi gün tamamen renklerle kaplıydı. Bu bir gecede oldu. Birisi mor bir boya fırçası almış ve ekranın her yerine boyamış gibi görünüyordu ve hiçbir şey göremedim. Telefonu birkaç gün kapadıktan sonra – iş için ihtiyacım olan resimleri almayı umarak tekrar açtım. Ama ekran tamamen siyahtı – hiçbir şey göremiyordu. Hala yanıyor… .. Bir servis temsilcisine gitmesi gerektiğini biliyorum, ancak düşüncelerinizi yukarıdaki temelde tavsiye edip edemeyeceğinizi merak ediyorum. Yeni Zelanda’da yaşıyorum.

Çözüm: Note8’inizin ekran montajında üç ana bileşen vardır – sayısallaştırıcı, monitör ve esnek kablo. Artık ekranda hiçbir şey göremiyorsanız veya yalnızca farklı renklerle kaplanmışsa, bu, monitörün paramparça veya kalıcı olarak hasar görmüş olması gerektiğinin bir göstergesidir. Bu görüntüleri gösteren bölümdür. Sayısallaştırıcı, monitörünüzün üzerindeki dokunuşlarınızı algılayan ince şeffaf katmandır. Sayısallaştırıcı ve esnek kablo bu noktada sağlam olsa bile, tam olarak yapmak istediğiniz şeylere dokunmak için monitörünüzün çalışması gerekir. Android’in neyin monitöre gösterileceğini söylediğini görmeden, telefonunuzu kullanmanın hiçbir yolu yoktur. “Yukarıdakiler temelinde” ne demek istediğinizi tam olarak bilmiyoruz, bu yüzden size bu konuda hiçbir fikir veremediğimiz için bizi affedin.

Cihazı kaydetmek için yapabileceğiniz herhangi bir şey olup olmadığını merak ediyorsanız, cevap hayırdır. Uygun ekran değişimini gerçekleştirebilecek eğitimli bir teknisyen değilseniz, onarımı yaşamak için yapan birine bırakmanız daha iyi olur. Elbette, YouTube’da bir Galaxy Note8’in nasıl değiştirileceğini gösteren birçok video var, ancak yine de işi yapmak için parçaları ve araçları satın almanız gerekecek. Kendin yap onarımları, bir amatör tarafından yapılırsa daha fazla soruna neden olma eğilimindedir, bu nedenle telefonunuzu iyi bir şekilde kırırsanız, sadece kendinizi suçlamanız gerekir.

Sorunun nedeninin kazayla düşmesi göz önüne alındığında, şu anda karşılaştığınız ekran sorununun yanı sıra başka sorunların olması da mümkündür. Bu, ekranı başarılı bir şekilde değiştirebilseniz bile telefonunuzun daha sonra aksaklıkları olabileceği anlamına gelir. Cihazı ciddi bir şekilde düzeltmek istiyorsanız, Samsung’un sizin için onarım yapmasına izin vermenizi öneririz.

Sorun # 3: Galaxy Note8 siyah ekran sorunu, ekran boş

Samsung Galaxy Note8 cihazım kırıldı. Ekran iyi çalışıyordu, sonra ekranımın alt çeyreğinde düz beyaz bir blok ortaya çıktı, sonra siyah gitti ve kullanmaya çalıştığımda sadece küçük beyaz çubuk yanıp sönüyor ve gelmiyor. Dokunma iyi çalışıyor, ses çalan uygulamaların kilidini açabilir ve bulabilirim, telefonum çalar ve cevaplayabilirim. Ama hiçbir şey göremiyorum. Bu son zamanlardaki bir sorun, telefonumu düşürdüm ve ekranımı kırdım… geçen Kasım 2017’de sorun olduğunu düşünmüyorum. Yardım edebilir misin?

Çözüm: Fiziksel olarak bozuk bir ekranı ya da monitörü kesin olarak düzeltebilen bir yazılım hilesi yoktur. Telefonu tekrar normal şekilde kullanmayı düşünüyorsanız, Samsung’un ekranı onarmasına izin vermelisiniz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.