Galaxy Note8 hızlı şarj olmazsa ne yapmalı [sorun giderme kılavuzu]

Şu anda, # GalaxyNote8 cihazlarında hızlı şarj sorunu hakkında bizimle iletişime geçen artan sayıda Android kullanıcısı var. Bu sorun giderme postası, umarım bu materyali faydalı bulacağınıza cevap verecektir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

 

Yumuşak sıfırlama

Android cihazlarını destekleyen yıllar boyunca, bir cihazı yeniden başlatarak giderilen birçok sorun veya küçük hatalar gördük. Bazı hatalar genellikle geçerli işletim sistemi oturumuna bağlıdır, yani Android kesildikten sonra çalışmaya devam edemezler. Genellikle cihazı yeniden başlattıktan sonra hataların bazen geri dönmemesinin nedeni budur. Sorununuzun nedeni işletim sistemindeki küçük bir hatadan da kaynaklanıyor olabilir, bu nedenle Note8’inizi yumuşak bir şekilde sıfırlamayı denemediyseniz, şimdi doğru zaman. Note8’inizde yumuşak bir sıfırlama yapmak için:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.Daha sonra, ses seviyesi düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Note8’inizde şu anda yeniden başlatma yaptığınızda ısrar etsek de, cihazınızı düzenli olarak yeniden başlatmanız gerçekten iyi bir fikirdir. Hataların oluşmasını önlemek için Note8’inizi birkaç günde bir yeniden başlattığınızdan emin olun.

Hızlı şarj özelliği çeşitli nedenlerle durabilir. Yazılımdan sıfırlama, mevcut hızlı şarj sorununuzu çözmezse, bunu gidermek için aşağıdaki önerilerimizi yaptığınızdan emin olun.

1. Çözüm: Hızlı şarjın etkin olduğunu doğrulayın

Hızlı şarj varsayılan olarak etkin olsa da, sorunu fark etmeden bir süre önce yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Bir haydut uygulamasının, herhangi bir nedenle, onu etkilemiş olması da mümkündür, bu nedenle hızlı şarj durumunu kontrol edebiliyorsanız iyi olur. Kontrol etmek:

  Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz bakımı’na dokunun. Pil’e dokunun. Gelişmiş ayarlar’a dokunun ve Hızlı kablo şarjı açın

2. Çözüm: Bilinen çalışan şarj aksesuarlarını kullanın

Note8’inizdeki hızlı şarj özelliği, Samsung tarafından geliştirilen tescilli bir teknolojidir, bu nedenle kullandığınız şarj aksesuarı belirli parametreleri karşılamıyorsa düzgün çalışmayabilir. İdeal olarak, yalnızca Note8’inizle birlikte verilen şarj kablosunu ve adaptörü kullanmanız gerekir. Eğer öyleyse, Note8 için başka bir Samsung şarj kablosu ve adaptör seti kullanmayı düşünün ve sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görün. Piyasa sonrası kablo ve adaptör kullanıyorsanız aynı işlemi yapmanızı öneririz.

Yeni bir Samsung kablo ve şarj cihazına hemen yatırım yapmak istemiyorsanız, bilinen bir çalışma setini bir arkadaşınızdan ödünç alın veya bir Samsung mağazasında hızlı şarj etmeye çalışın.

3.Çözüm: Şarj ederken ekranı kapatmayı deneyin

Şarj sırasında cihazınızı kullandığınızda ve ekranı veya cihazın kendisini kapattığınızda hızda önemli bir fark vardır. Note8’inizin hala hızlı şarj olması mümkündür, ancak pili doldururken kullanmaya devam ederseniz, pili çok fazla boşaltan ve şarj oranını yavaşlatan aynı şekilde çalışan birçok uygulama veya hizmet olabilir. bir damlama. Kontrol etmek için ekranı veya telefonu kapatmayı düşünün ve hala daha hızlı şarj olup olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, önsezimiz doğrudur. Şu andan itibaren, hızlı şarj işleminin yapılabilmesi için telefonu veya ekranı kapalı bıraktığınızdan emin olun.

Çözüm # 4: Güvenli modda şarj edin

Uygulamalar söz konusu olduğunda maceracı olma eğilimindeyseniz, kötü bir uygulama yüklediğiniz bir zaman gelebilir. Hileli veya kötü kodlanmış uygulamalar, günümüzün Android ortamında bir gerçekliktir ve hangi uygulamaların ekleneceğini düşünmek için fazladan önlem almazsanız, uygulamalarınızdan birinin kötü olma ihtimali her zaman vardır. Neyse ki sizin için kontrol etmenin kolay bir yolu var.

Güvenli Mod, bir uygulamanın veya uygulamaların Android’e müdahale edip etmediğini bilmek için iyi bir araçtır. Temel olarak, üçüncü taraf uygulamaları, cihazı ilk kez kurduktan sonra eklediklerinizi ve yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin vererek engeller. Bu nedenle, hızlı şarj güvenli modda çalışır, ancak cihazı tekrar normal moda başlattığınızda işe yaramazsa, uygulamalardan birinin sorumlu olduğunu iddia edebilirsiniz.

Note8’inizi güvenli moda başlatmak için:

  Telefonunuzu kapatın. Bunu yapmak için, Güç düğmesini basılı tutun ve Kapat’a dokunun. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesini basılı tutun. Samsung logosu ekranda göründüğünde, Güç düğmesini serbest bırakın, ardından Sesi kısma düğmesini basılı tutun. Telefonunuz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi kısma tuşunu basılı tutun. etkinleştirildiğinde ekranın sol alt kısmında Güvenli Mod logosu görünür. Güvenli modda şarj ederek sorunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlanacağı şüphemiz varsa, normal modda değil güvenli modda hızlı şarj edebilmeniz gerekir. Bu durumda, aşağıdaki adımları uygulayarak sorunlu uygulamanın ne olduğunu tanımlamanız gerekir:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Hızlı şarj güvenli modda çalışıyorsa, soruna neden olabileceğini düşündüğünüz bir uygulamayı kaldırın.Telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin.

5. Çözüm: Sistem güncellemelerini yükleyin

Bazı hatalar yalnızca aygıt yazılımında kodlama değişiklikleri uygulanarak düzeltilebilir ve başka bir şey yoktur. Note8’inizde hızlı şarj almanın neden durduğunu bilmek için bir aracımız olmasa da, sistem güncellemelerini atlamak için gerçekten geçerli başka nedenler yok. Şu anda Note8’iniz için kullanılabilir bir güncelleme olup olmadığını görmek için Ayarlar> Yazılım güncellemesi altındaki güncellemeleri manuel olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Çözüm # 6: Şarj bağlantı noktasında su veya sıvı olup olmadığını kontrol edin

Tasarım gereği, Note8’iniz şarj portunda su, sıvı veya nem tespit ederse şarj olmaz. Ayrıca, geçmişte bazı Note8 ve S8 kullanıcılarının cihazlarının şarj bağlantı noktası ıslakken hızlı şarj sorunlarıyla karşılaştıklarını da biliyoruz. Son zamanlarda cihazı suya yakın bir yere getirdiyseniz, önce şarj portunu kurutmayı düşünün.

Su doğal olarak kendi kendine buharlaşır, ancak limanın ıslak olduğunu düşünüyorsanız, cihazı bir TV veya bilgisayarın arkası gibi bir ısı kaynağının yakınına koyarak doğanın buharlaşma sürecini hızlandırmasına yardımcı olabilirsiniz. Anakarttaki ısıya duyarlı bileşenlere zarar verebileceğinden, telefonu doğrudan bir ısı kaynağının yakınında bırakmamaya çalışın. Limanda su veya sıvı olduğundan eminseniz, saç üfleyici veya basınçlı hava kullanmayın. Unutmayın, Note8’iniz su geçirmez değildir ve kullandığı su direnci teknolojisi normal kullanımda bile başarısız olur. Su hasarını önlemek için suyun içeriye itilebileceği durumlar yaratmamaya çalışın.

Çözüm # 7: Ayarları Sıfırla

Hızlı şarj özelliği yanlış yazılım yapılandırmasından etkilenebilir. Note8’inizin doğru ayarlara sahip olduğundan emin olmak için, aşağıdaki adımları uygulayarak tüm ayarları sıfırlayabilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. AYARLARI SIFIRLA düğmesine dokunun. S9’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

8. Çözüm: Uygulama tercihlerini sıfırlayın

Bazı Note8 kullanıcıları, uygulama tercihlerini sıfırlayarak cihazlarındaki hızlı şarj sorununu başarıyla çözebildiler. Bu işlem, tüm varsayılan ancak kritik uygulamaların ve hizmetlerin (ve sistem uygulamalarının) devre dışı bırakılmamasını sağlar. Bazı uygulamalar veya hizmetler diğer uygulamaları veya hizmetleri devre dışı bırakabilir; bu nedenle, tümünü varsayılan ayarlarına sıfırlayabilmeniz iyi olur. Uygulama tercihlerini sıfırlamanın aşağıdaki etkileri olacaktır:

  önceden devre dışı bırakılmış uygulamaları ve hizmetleri yeniden etkinleştirir, eylemler için varsayılan uygulamaları sıfırlar, uygulamaların arka plan veri kısıtlamalarını kapatır, uygulama izinlerini varsayılan ayarlarına engelleme uygulama bildirimlerine döndürür

S9’unuzdaki uygulama tercihlerini sıfırlamak için:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar (üç nokta) simgesine dokunun. Uygulama tercihlerini sıfırla’ya dokunun.

Çözüm # 9: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Yapabileceğiniz son şey olarak, fabrika ayarlarına sıfırlama, sorunun yazılımla ilgili olabileceği tüm olası olasılıklara yöneliktir. Henüz denemediyseniz, nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Kişisel verilerinizi kaybetmemek için bir yedek oluşturun. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Yükleme Sistem güncellemesi ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung desteğine başvurun

Yukarıdaki çözümlerden biri sorunu gidermenize yardımcı olmazsa, arkasında bir donanım arızası olduğunu varsayabilirsiniz. Kötü bir şarj bağlantı noktası, güç yönetimi IC’si veya başka bir bilinmeyen donanım sorunu olabilir. Bunun ne olduğunu bilmek için Samsung’un telefonu onarıma almasına izin vermeniz gerekir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.