Galaxy Note8 mobil veri internet bağlantısı kesilir ve yavaş tutarsa ​​ne yapmalı?

Bugünün sorun giderme makalesi, yavaş mobil veri sorunu olan # GalaxyNote8 hakkında bir vakaya cevap veriyor. Benzer bir deneyiminiz varsa, aşağıdaki önerilerimizi kontrol ettiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Ekranı kilitlediğinde Galaxy Note8 kendi kendine internet bağlantısı kesiliyor, bildirimler gecikiyor
 • Sorun # 2: Galaxy Note8 internet bağlantısı kesilir ve yavaşlarsa ne yapmalı?
 • Sorun # 3: Galaxy Note8 genel metin mesajlaşma sorunları nasıl düzeltilir
 • Sorun # 4: Pil% 50'ye ulaştığında Galaxy Note8 kendi kendine kapanıyor
 • Bizimle meşgul

Sorun # 1: Ekranı kilitlediğinde Galaxy Note8 kendi kendine internet bağlantısı kesiliyor, bildirimler gecikiyor

Telefonum kilitlendiğinde, 5 veya 10 dakika sonra wifi / mobil verilerinin bağlantısını kesmiş gibi görünüyor. Geciken bildirimler, telefonumun kilidini açtığımda gelen bazı bildirimlerle geldi. Diğer zamanlarda, telefonumun internete bağlı olmadığını belirten bir mesajla birlikte dizüstü bilgisayarımda whatsapp kullanırken internet bağlantısının kesildiğini fark ettim. Telefonumda pil / güç tasarrufu yok. Bunun için bir neden olup olmadığını görmek için ayarları kontrol ettim, ancak hiçbir şey göremiyorum. Telefonumun performans moduna ayarlı olduğunu ve bunun bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için yüksek performansa ayarlamayı denedim ama yine de bağlantı kesiliyor. Telefonumu sürekli internete bağlı tutmak için değiştirmeyi deneyebileceğiniz başka bir gizli ayar olup olmadığını öğrenmek isterim.

Çözüm: Pil kullanımını optimize etmek için tasarlanmış Doze veya Greenify gibi bir üçüncü taraf uygulaması yüklemiş olabilirsiniz. Bu tür uygulamalar arka planda çalışan diğer uygulamaları veya hizmetleri kapatma eğilimindedir. Yüklemişseniz, bunları silmeyi düşünün.

Alternatif olarak, Not8'inizi güvenli moda gözlemlemeyi ve bildirim davranışlarında herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmeyi deneyebilirsiniz. Güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları engellenir. Bildirimler normal modda normal modda değil, normal modda çalışıyorsa, bir uygulama sorununuz olduğundan bahse girebilirsiniz.

Note8'inizi güvenli moda yeniden başlatmak için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
 8. Farkı görmek için telefonu birkaç saat gözlemleyin.

Unutmayın, güvenli mod sizin için tam uygulamayı saptamayacaktır. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

 1. Güvenli moda önyükleme yapın.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
 5. Note8'iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Sorun # 2: Galaxy Note8 internet bağlantısı kesilir ve yavaşlarsa ne yapmalı?

Yeni bir sertifikaya sahip değil, internette bağlantıyı kesen ve konuşmayı çok yavaşlatan ve web sayfalarını yüklemede çok yavaş olan Straight talk on / gala galaksisi Note8'i açtım, çok can sıkıcı! Yeniden başlattım, kapatıp açtım, fabrika ayarlarına sıfırladım, belirli uygulamalarda önbelleği temizledim ve veri yok ve hiçbir şey ona yardımcı olmuyor. Nerede yaşamak ve ben aradı ve hiçbir sorunumda sorun giderme için düz konuşma denilen ve onlar bana iyi bir kapsama alanında olduğumu söylerler, bu yüzden ben merak ediyordum çünkü ben bir ev bilgisayarı yok. Telefonum google tarafından onaylanmadı, bu da yaptığım araştırmalardan sertifikalı bir telefondan daha fakir bir telefon yapıyor. Umarım bana yardımcı olabilir ve doğru yolda olup olmadığını söylersin, lütfen.

Çözüm: Dünyadaki Galaxy Note8 cihazlarının tam olarak ne zaman sertifikalandırılmamış olduğunu, ancak tarihsel verilerin ne anlama geldiğini anladığımızı düşünmüyoruz, bunların çoğu, mobil verilerde harika çalışıyor. Yaşadığınız yavaş internet bağlantısı problemi, aldığınız hücresel sinyalin kalitesiyle ilişkilidir ve bir telefon sorunu değildir. Bunu kontrol etmek için AT & T sinyalinin mükemmel olduğu (dolu çubuklar) bir yere gidin ve yüksek binalar, beton duvarlar, metalik muhafazalar, kalın duvarlar vb. Gibi parazitlerden arındırılmış bir yere gidin. Note8'iniz bu alanda tam sinyal çubukları alıyorsa, Bir internet hız testi çalıştırın ve bağlantınızın ne kadar hızlı gittiğini görün (bu işlem için Ookla'nın Speedtest uygulamasını yükleyebilirsiniz. Hız testi sonucu mükemmelse, abone olduğunuz hızın çok iyi olduğu anlamına gelir, yani telefon sorunu yok demektir. Sorun şu ki; Evinizde veya işyerinizde (cihazınızı kullanarak zamanınızın çoğunu harcadığınız yerde) zayıf hücresel servisle birlikte bulunun.

Öte yandan, telefonunuzun herhangi bir yerde iyi kalitede bir sinyal almıyorsa ve hatta mükemmel AT & T sinyali olan yerlerde bile, sorun telefona özgü olmalıdır. Bu durumda, yanlış ağ yapılandırması, ürün yazılımı kodlama sorunu veya bozuk donanım nedeniyle olabilir. Sorunu kendi başınıza çözüp çözemeyeceğinizi görmek için, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak istersiniz.

Ağın kilidi açıkken, fabrika ayarlarına sıfırlamanın ağ kilit açma kodunu silme şansı vardır. Fabrika ayarlarına sıfırlandığında, temel olarak yazılımı varsayılan durumuna geri döndürüyorsunuz, bu da ağ kilidi açma gibi herhangi bir yazılım değişikliğinin kaldırılabileceği anlamına gelir. Yeniden açılmadıkça, telefonun AT & T ağına tekrar bağlanamaması ihtimali vardır.

Fabrika ayarlarına sıfırlamaya devam etmek istiyorsanız, işte nasıl yapıldığını görebilirsiniz:

 1. Dosyalarınızın bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra hiçbir şey değişmemelidir, problem büyük olasılıkla tamir etme yeteneğinizin ötesinde. Telefonunuzu Samsung incelemesine gönderin, böylece tamir edebilir veya değiştirebilir.

Sorun # 3: Galaxy Note8 genel metin mesajlaşma sorunları nasıl düzeltilir

Telefonumda hisse senedi Samsung mesajlaşma uygulamasına sahibim. Her tarafta metinlerle ilgili sorun yaşıyorum. Grup metinlerinde bulunduğumda, bazen medya mesajları mı yoksa sadece normal metinler mi diye mesaj alamıyorum. Bazen, iphones olan gruptaki insanlar mesajı “beğenecek” ve sonra orijinal mesajı görebileceğim. Birisi başka bir androidden bana mesaj attı ve mesajlarını göremedim, ancak mesaj gönderdiklerini biliyordum çünkü daha sonra gönderdikleri bir gif'i görebiliyordum. İPhone'la birine mesaj attım. Bazen metinlerimi almazlar. Diğer samsung'larla da mesajımı görmedim. Sorunum belirli bir telefon veya operatörle alakalı görünmüyor. Diğer mesajlaşma uygulamalarını da denedim ve hala sorunum var.

Çözüm: Bu sorun, ağ operatörünüzün en iyi tanılama araçlarına sahip oldukları için en iyi şekilde tartışılmaktadır. Sorun açıklamanıza bağlı olarak, sorunun nerede yattığını kolayca görebileceğiniz bir model yoktur, böylece operatörünüzün teknik ekibinin durumu ele almasına izin verirseniz iyi olur. Düzenli müşteri hizmetleri temsilcisi, sorunu gideremeyebilir; bu nedenle teknik ekibinin bir göz atmasını isteyip istemediğinizden emin olun.

Sorun # 4: Pil% 50'ye ulaştığında Galaxy Note8 kendi kendine kapanıyor

Ben kullanılmış bir Samsung not 8 var ve ilk önce pilim yüzde 50'nin altına düşerse% 0 pil ile kapanacak bir pil sorunu vardı. Daha sonra birkaç gün önce uygulamalardan biri çok fazla gecikmeye başladı ve ben kaldırdım, ancak gecikme telefonumda her yerde oldu ve gecikmeye bağlı olarak yeniden başlatılacak. Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptım ve hiçbir şey yapmadı. Biraz çalıştı ve sonra kendini yeniden başlattı. şimdi gecikme zorlaşıyor ve her iki saatte bir çöküyor. Tekrar güvenli modda çalıştım ama yine de gecikti. Neyin yanlış olduğuna dair hiçbir fikrim yok ve bana yardım edersen büyük Yakub

Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözmediyse, sorun muhtemelen batarya bağlantılı veya genel anakart arızasıdır. Telefonu, Samsung'un pili veya anakartı değiştirebilmesi için göndermenizi öneririz. Bunlardan herhangi birinin değiştirilmesi ücretsiz olmayabilir. Bu nedenle, cihazınızın garanti ayrıntılarını kontrol etmeden önce mutlaka kontrol edin.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.