Galaxy Note8 sensörleri (Iris tarayıcı, otomatik döndürme, GPS vb.) Oreo güncellemesinden sonra çalışmayı durdurduysa ne yapmalı

Android Oreo geliştirmelerini yükledikten sonra bazı # GalaxyNote8 birimlerinde ortaya çıkan bir sorun olabileceğine dair raporlar alıyoruz. Sorun, telefonun Iris tarayıcı, otomatik döndürme, GPS, ekran yansıtma vb. Gibi sensörlerini etkiliyor gibi görünüyor. Not8’inize Android Oreo güncellemelerini yükledikten sonra böyle bir sorun yaşarsanız, okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Bugünün Sorunu: Galaxy Note8 sensörleri (İris tarayıcı, otomatik döndürme, kalp atışı sensörü, GPS vb.) Oreo güncellemesinden sonra çalışmayı durdurdu

Iris tarayıcı, otomatik döndürme, kalp atışı sensörü, koşu, stres ve ekran yansıtma dağlama gibi Note8 sensörlerim çalışmıyor. Ben bile ipuçlarını denedim ama işe yaramadı. Sonunda bu sorun yeni Android 8.0 güncellemesinden sonra geldi. Lütfen en kısa sürede bana çözüm verin. Zaman ayırdığın için teşekkürler. – Omesh kumar

Merhaba, Bangladeşliyim, Note 8 sensörlerim çalışmıyor. Oreo güvenlik düzeltme eki 01 Nisan 2018’i güncelledikten birkaç gün sonra gerçekleşir. İlk başta iris tarayıcım düzgün çalışmıyor ve “iris tarayıcı şimdi yanıt vermiyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin” ifadesini gösterdi. Biyomatrikler çalışmıyor! Daha sonra günde birkaç kez otomatik olarak yeniden başlamaya başlar. Son birkaç gündür otomatik yeniden başlatma sorunu ortadan kalktı. Otomatik döndürme çalışmıyor. Başka bir büyük sorun, konuşma süresi ekranı diğer el panelinde sönmüyor ve bildirim ayar paneli açılıyor ve çok fazla sorun çıkarıyor. Bu bluetooth hemen hemen her zaman tarama başlar ve arama bağlantısı da kulağım ve kırmızı renkli telefon simgesi arasındaki temas tarafından kaybedilecektir. Bu sorunları yumuşak sıfırlama, herhangi bir yedekleme dosyası olmadan fabrika ayarlarına sıfırlama, hatta ayarları silme bölümü, ayarlardan uygulama iznine ve sonra varsayılan ve yeniden başlatılma yoluyla düzeltmeye çalıştım, uygulama önbellek dosyasından da depolama ve güvenli moddan temizlendi, ancak hiçbiri yok hiç yanıt !!! Samsung neden bize çözüm vermiyor? Not 8 satın alan insanların çoğu parçalanıyor ve aynı zamanda neden Iphone X almadığımızı söylüyorlar ??? Bu noktada ne yapabilirim, bana söyler misiniz lütfen! Yani herhangi bir çözüm üreticisi var mı? Nükleer santralde 7/24 Tıbbi Koordinatör olarak çalışıyorum, 1 ay sonra 1 ay sonra tekrar 1 ay görev yapıyorum ve dışarı çıkmama izin verilmiyor! Burada kalmak için birkaç güne daha ihtiyacım var. Bu yüzden herhangi bir samsung servis merkezine gitmem mümkün değil! Ben de yazılım düşürme yaptım ve sadece samsung resmi yazılım ile ama herhangi bir gelişme yok! 2 gün sonra yine oreo’ya güncellendi ancak yine de aynı sonuç. Lütfen bana yardım et ……… .. Teşekkür ederim. Saygılarımızla. – Dr. Md Wahiduzzaman

Çözüm: Bu sensörler bir Oreo güncellemesi yüklemeden önce çalışıyorsa, şu dört olası çözümü yapmayı düşünmelisiniz:

  önbellek bölümü wipeapp ve Android güncellemeleri

Sistem önbelleğini yenile

Bu, bir cihaz güncelleme sonrasında sorunlarla karşılaştığında yapılabilecek ilk sorun giderme adımlarından biridir. Bazen, güncellemeler sistem önbelleğini bozabilir ve bu da her türlü soruna yol açabilir. Note8’inizde bir sistem önbelleği sorunu olup olmadığını kontrol etmek için, önbellek bölümünü aşağıdaki adımlarla silmeyi düşünmelisiniz:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Uygulamaları güncel tutun

Android’in sağlığını iyi durumda tutmanın en iyi yollarından biri, tüm uygulamaların uyumlu ve güncel olmasını sağlamaktır. Uygulamalar tek başına çalışmaz ve bazen bir işletim sistemi güncellemesinden sonra uyumsuz hale gelirlerse Android veya diğer uygulamalarla ilgili sorunlara neden olabilirler. Uygulamalarla maceraperestseniz, sisteme eklediğiniz her şeyin optimize edildiğinden emin olmalısınız. Bazı eski uygulamalar, yine de yüklenebilirken, yeni Android sürümleriyle düzgün çalışmayabilir veya geliştiricilerinden bazı yamalara ihtiyaç duyabilir. Play Store’u kontrol ederek uygulamalarınızı her zaman güncel tutun. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Play Store uygulamasını açın. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar’a dokunun. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun. Birden fazla güncellemeniz varsa TÜMÜNÜ GÜNCELLE düğmesine dokunun.

Play Store’u uygulamaları sizin için otomatik olarak güncelleyecek şekilde ayarlarsanız, bu öneriyi atlamanız yeterlidir.

Tüm uygulamalar Play Store’dan yüklenemez, bu nedenle başka kaynaklardan (APK yan yükleme yoluyla) varsa, bu uygulamaların cihazınızdaki mevcut Android sürümüyle tamamen uyumlu olduğundan emin olun. Emin değilseniz geliştiricileriyle konuşun.

Güvenli modda gözlemleyin

Note8’inizin sensörleri her zaman düzgün çalışmalıdır. Ancak, yüklü uygulamalardan biri uyumsuzsa veya Android ile etkileşime giriyorsa sorunlarla karşılaşabilirler. Kontrol etmek için Note8’inizi güvenli moda getirmeyi deneyin ve ne olduğunu görün.

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Telefonunuzu çalıştırın ve sensörlerin normal çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer yaparlarsa, uygulamalarınızdan biri suçlamak demektir.

Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için telefonu güvenli moda geri başlatmalı ve şu adımları izlemelisiniz:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Note8’iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın. suçluyu tanımladın.

Tüm ayarları varsayılanlara sıfırla

Sorun devam ederse veya cihazınız güvenli moddayken bir değişiklik olmazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yardımcı olabilir. Telefonu silmeden önce, verilerinizi kaybetmemek için verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Note8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Verilerinizi yedekleyin. Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye kadar basılı tutun). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önceki android sürümünü geri yükle

Güncelleme ile ilgili sorunlar bazen telefonunuzdaki Android sürümü geri alınarak giderilir. Süreç, önceki stok Samsung ürün yazılımının Note8’inize yanıp sönmesini içerir, bu yüzden nasıl yapıldığına dair bazı Google araştırmaları yaptığınızdan emin olun. Bu, ilk etapta soruna neyin sebep olduğuna bağlı olarak işe yarayabilir veya çalışmayabilir. Bu umutsuz bir atış olsa da, tıpkı Dr. Md Wahiduzzaman’ın deneyimlediği gibi, işe yaramaması için büyük bir şans var.

Hatayı Samsung’a bildirin

Yukarıdaki tüm yazılım çözümlerini yapmasına rağmen bu sorunu yaşayan Note8 sahipleri için, cihazınızı yerel Samsung bayilerine götürmenizi öneririz, böylece bu durumlar için bir bilet oluşturulabilir. Bu sorunun birkaç cihaza tecrit edilmiş olup olmadığı veya yaygın olup olmadığı konusunda bilgi toplama sürecindeyiz. Şimdiye kadar, yalnızca Asya’daki bazı kullanıcılardan rapor aldık. Samsung’dan haber aldığımızda veya bunun için etkili bir çözüm bulduğumuzda bu sorun giderme makalesini güncelleyeceğiz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.