Galaxy Note8 “Yalnızca resmi yayımlanan ikili dosyaların yanıp sönmesine izin verilir” hatası nasıl düzeltilir

Herkese merhaba! En son # GalaxyNote8 sorun giderme makalemize hoş geldiniz. Bugün bu cihazla ilgili genel sorunları ele alıyoruz ve her zamanki gibi, burada bulunan tüm vakalar son birkaç gündür aldığımız raporlardan alınmıştır. Bu konuda bazı köklendirme ve yazılım değiştirme senaryolarına cevap vereceğiz. Galaxy Note8’inizle ilgili sorunlarla karşılaşırsanız, bir göz atmaya çalışın ve düzeltmenize yardımcı olabilecek bir şey olup olmadığını görün.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Açılmayacak ve “yalnızca resmi olarak yayınlanan ikili dosyaların yanıp sönmesine izin veriliyor” hatasını gösteren köklü bir Galaxy Note8 nasıl düzeltilir?

Merhaba. Telefonumu rootladığımı söyleyerek başlayayım ve bundan sonra hatırlayamadığım bir nedenden dolayı telefonumu yeniden başlatmam gerekiyordu ama asıl mesele, telefonum yeniden başlatmaya çalıştığında bunu yapamadı. Gördüğüm tek şey samsung note8 görünüyor ve daha sonra kırmızı görünen telefonun üstünde bu çok küçük yazı ve “Sadece resmi serbest ikili ikili yanıp söner” okundu. Şimdi bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum ama size bir çözüm arayan neredeyse tüm internette olduğumu söyleyebilirim ve güvenli modda önyükleme, kurtarma modunda önyükleme yapmak gibi sunulan hemen hemen her şeyi denedim. ana sıfırlama ve güvenli modda önyüklemenin yapılması gereken her şey bir kişinin yapmasına izin verecektir. sorum şu, bana yardım edebilir misin lütfen. Verilen yardımlar için şimdiden teşekkür ederiz. Michael Brathwaite

Çözüm: Köklendirme, cihazınızın resmi yazılımını değiştiriyor, bu nedenle Google’dan veya Samsung’dan alabileceğiniz resmi bir destek yok. Yapabileceğiniz en iyi şey, köklendirme veya yanıp sönen stok ürün yazılımı gibi genel çözümlerin yardımcı olacağını ummaktır.

Cihazınızı kökünden kaldırın

Kullandığınız kök yazılıma bağlı olarak, bu iş bir yerlerde kökten çıkarma düğmesine dokunmak veya daha karmaşık adımlar atmak kadar basit olabilir. Cihazınızı tam olarak nasıl köklendirdiğinizi bize söylemediğiniz için, bunun için gerekli araştırmayı yapmak size kalmış. Google’ı kullanarak, kullandığınız köklendirme yazılımından bahsederek cihazınızı nasıl kökten çıkaracağınızı bulun.

Flash stok ürün yazılımı

Kökten kaldıramazsanız veya kökten kaldırıldıktan sonra sorun devam ederse, yapabileceğiniz en iyi şey, kutuyu açtığınızda telefonla birlikte verilen orijinal ROM’u el ile yüklemektir. Kesin ürün yazılımı sürümlerini bildiğinizi veya en azından cihazı kurcalamadan önce bir yere yazdığınızı varsayıyoruz.

Samsung desteği alın

Nihai çözüm Samsung’un yardımını almak olacaktır. Telefonun başlangıçta rootlanmaya çalıştığını öğrenirse Samsung garantisi geçersiz olacaktır, bu nedenle yaptığınız resmi olmayan değişikliklerden bahsetmediğinizden emin olun. Şanslıysanız, Samsung telefonu sizin için ücretsiz olarak düzeltebilir.

Sorun # 2: Galaxy Note Önyükleme Döngüsü Sorunu Nasıl Onarılır: Açılmıyor ve Hata Gösterilmiyor

Merhaba. Note8’im bootloop’ta takılı kaldı. güncellenmez ve denersem hataya gider. Birçok yolu denedim: önbellek silme, fabrika ayarlarına sıfırlama, son güncellemeyi sammobile’den yükleme. hata mesajları, uygulamaları kapatma ve yeniden başlatma içine çökmesini gösteren tutar .. Telefonum bestbuy satın aldı ve son güncelleme -XAA kilidi sürümü yüklü .. i whatelse bilmiyorum. bir kez brezilya samsung yurtdışından telefonları düzeltmek için izin verilmiyor… bana yardım lütfen, şimdiden teşekkür ederim Brezilya Saygılar.

Çözüm: Önyükleme döngüsü genellikle yazılımın kurcalanmasının kötüleşmesinin sonucudur. Başlangıçta cihazı köklendirmeye çalıştıysanız veya yanıp söndüyseniz, bu durumun ortaya çıkabileceğini önceden bilmelisiniz. Yazılımın kurcalanması risklidir ve muhtemelen yazılıma zarar verebilir, bu nedenle telefonu iyi tuğlalama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Yine de çoğu durumda, sizinki gibi bir sorun sadece orijinal bellenimi (kutusundan çıkardığınızda cihazla birlikte gelen Android sürümü) yanıp sönerek giderilebilir. Henüz denemediyseniz, bu sefer yapmanızı öneririz. Telefon modeliniz için doğru ürün yazılımı sürümünü kullandığınızdan emin olun. Yanlış bir sorun sorunu devam ettirebilir veya cihazı kalıcı olarak devre dışı bırakabilir.

Ayrıca, önyükleyiciyi orijinal durumuna getirmenin yardımcı olup olmayacağını da deneyebilirsiniz. Aşağıda, bir Samsung önyükleyicinin nasıl yanıp söneceğine ilişkin genel adımlar verilmiştir. Kesin adımlar, modelinize göre biraz farklı olabilir. Bunun nasıl doğru bir şekilde yapılacağı ile ilgili diğer kılavuzlara danışın.

    Telefon modeliniz için doğru ürün yazılımını bulun ve indirin. Doğru olanı seçtiğinizden emin olun. Daha önce cihazınızda çalışan tam olarak aynı bellenim olmalıdır. Ürün yazılımı sürümünü bir yerde listelediğinizi varsayıyoruz. Daha önce not almadıysanız, yanlış olanı seçme şansınız vardır. Bildiğiniz gibi, yanlış bir bellenim kullanmak, komplikasyonlara neden olabilir, bu yüzden iyi şanslar. Daha sonra bilgisayarınıza indirmek istiyorsunuz. Ürün yazılımı dosyasında AP_, BL_, CSC_ vb. Gibi bir grup dosya bulunmalıdır. BL etiketiyle başlayan dosyayı arayın; bu, bu ürün yazılımı için karşılık gelen bootloader dosyası olmalıdır. Bootloader dosyasını belirledikten sonra, bilgisayarınızın masaüstüne veya kolayca erişebileceğiniz başka bir klasöre kopyalayın. Odin programını kullanarak yanıp sönen prosedürün geri kalanına devam edin. Odin’de BL sekmesine tıklayın ve emin olun Şimdi, BAŞLAT düğmesine basmadan önce “Aygıt Eklendi” durumunun ve “Kimlik: COM kutusu” nun maviye döndüğünden emin olun. Bu, telefonunuzun önyükleyicisinin yanıp sönmesini başlatacaktır.İşlem bittikten sonra telefonu yeniden başlatın.

Sorun # 3: Galaxy Note8 grup mesajları bir güncellemeden sonra ertelendi

Günaydın. Şu anda bir Samsung Note 8’im var ve dün veya önceki gün bir yazılım güncellemesi yaptım. O zamandan beri grup mesajları alamıyorum. Onları alırsam ertesi gün olmasa da saatler sonra olurlar. Telefonumu birkaç kez yeniden başlattım. Bir FDR yapmak zorunda kalmamayı umuyorum. Teşekkürler.

Çözüm: Metinler, MMS, arama ve mobil veri gibi diğer tüm ağ işlevleri çalışırsa, sorunun cihazınızın dışında olması gerekir. Yine de, operatörünüze bildirmeden önce bir şeyi denemenizi öneririz. Bu tek şey telefonunuzun ağ ayarlarını silmek. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Bu yardımcı olmazsa, şebeke operatörünüzden yardım alın.

Sorun # 4: Galaxy Note8 ekran yazma sorunu nasıl düzeltilir?

Merhaba. Notum var8. harika bir telefon, harika pil ömrü, ancak 3 aylık satın alma işleminden sonra rastgele bir sorun geliştirdi. Ekran tam çözünürlükte görünmüyor. Bunu söylüyorum, çünkü 1080p TV’ye veya monitöre çok yakın olduğunuzda olduğu gibi “ekran kapısı efekti” yaratan pikselleri (küçük ama fark edilir) görebilirsiniz. Ben böyle görünmüyordu, çok temiz ve net bir resim oldu. Telefon açıkken maviden çıktı. Ben fabrika boşuna, bunu düzeltmek umuduyla sıfırladı. Sıfırlamadan önce, telefon herhangi bir girişe cevap vermek için yavaş görünüyordu. Bu benim ilk android cihazım, büyük ölçüde keyif aldım windows phone platformu olan batan gemiden indim ve im bir donanım sorunu korkarken, bunun android ile ilgili bir hata veya sorun olduğunu ve düzeltilebileceğini umuyorum Android platformuyla ilgili deneyim eksikliğimden dolayı cahil olduğum bir şekilde. zaman ayırdığınız ve yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.

Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra hiçbir şey değişmediyse, sorunla ilgili yapabileceğiniz çok şey yoktur. Açıklamanızı tam olarak anlıyor muyuz bilmiyoruz, ancak ekrandaki görüntü değiştikten sonra bile devam eden bazı pikseller varsa, ekranın yanmasıyla ilgili bir sorununuz olabilir. Bu temelde ekranda kaybolmayacak belirgin bir renk değişikliği. Bir kez orada, kalıcı. Bu genellikle bir cihaz aynı görüntüyü uzun süre görüntüleyecek şekilde bırakılırsa olur. Samsung gibi donanım üreticileri, sistemi düzenli olarak görüntüleri değiştirmeye zorlayarak bu sorunu en aza indirmeye çalışıyor.

Ekranda yanma sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, telefonunuzu onarılabilmesi için yerel Samsung servis merkezine getirmenizi öneririz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.