Galaxy Note8'deki Dosyalarım uygulamasının dosyaları görüntülemede yavaş olması durumunda ne yapmalı?

Merhaba ve # GalaxyNote8 için başka bir sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Bugünün gönderisi, Samsung'un Dosyalarım uygulaması ile ilgili bir soruyu içeriyor. Diğer benzer Not8 sorunlarını da ele alıyoruz, bu yüzden bu gönderiyi bulacağınızı ve bundan yararlanacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy Note8 mikrofon kırılmaya devam ediyor
 • Sorun # 2: Galaxy Note8 ekranınız fiziksel olarak bozulduysa ne yapılmalıdır?
 • Sorun # 3: Galaxy Note8'deki Dosyalarım uygulamasının dosyaları göstermede yavaş olması durumunda ne yapmalı?
   • Dosyalarım uygulama verilerini temizle
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Bütün ayarları sıfırlamak
   • Fabrika ayarları
  • Sorun # 4: Nem algılandı hatası gösteren Galaxy Note8, tekrar açılmıyor
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy Note8 mikrofon kırılmaya devam ediyor

  Mayıs 2018'de Almanya'da bir galaksi Note8 satın aldım. İkincil mikrofonum (üstte), satın aldıktan sonra 2 hafta boyunca çalışıyordu. Ama whatsapp görüntülü görüşmesini yaptığımda çalışmayı bıraktı. Hoparlörde normal sesli arama yapmaya çalıştığımda karşıt kişi beni duyamaz. Yazılımı en son güncelledim. Ama yine de sorun oradaydı. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedim ve sorun hala oradaydı. Kamera video modunu kullanarak ses kaydetmeye çalıştım ve ses kaydedilmedi. Samsung servis merkezinde tamir edilen galaksi Note8'i aldım ve 1 hafta boyunca çalışıyordu. Bir hafta sonra whatsapp'ta görüntülü arama yaparken ikincil mikrofon tekrar çalışmayı durdurdu. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedim ve sorun çözülmedi. Cep telefonunu tekrar Samsung servisine verdim. İlk serviste Servis merkezi, elektromekanik bileşende bir sorun olduğunu bildirdi ve tamir edildi. Şimdi ikinci servis için ne gibi sebepler bekliyorum. Çok sinirliyim, çünkü bu kadar pahalı bir cihazda konuşmacı olarak temel bir çağrı yapamıyorum.

  Çözüm: Sorununuz yalıtılmış bir tanesi olabilir çünkü diğer Galaxy Note8 cihazlarında böyle bir sorunun farkında değiliz. Samsung'un cihazda tamir yapmasına izin verdiğinden, bu duruma geldiğinde daha fazla yetki sahibi olduklarından onları dinlemelisiniz. Donanımı fiziksel olarak kontrol edebildiler ve cihazınızda testler yapabildiler, böylece onlar hakkında daha samimi bilgiye sahipler. Sahiplerine neyin yanlış gittiğini söylemek için standart bir işletim prosedürüdür, ancak unutmaları halinde, ilk onarımın telefonu neden düzeltmediğine dair bir açıklama talep ettiğinizden emin olun. Anakart üzerinde mikrofonları etkileyen bir fabrika hatası olabilir. Umarım, Samsung ikinci onarımdan sonra sorunu iyi bir şekilde çözebilir. Aksi takdirde, birim değiştirme talebinde bulunarak sizi her zaman onlara geri göndermekten kurtarın.

  Sorun # 2: Galaxy Note8 ekranınız fiziksel olarak bozulduysa ne yapılmalıdır?

  Bir galaksim var Note8. Telefonumu düşürdüm ve ekranda çatlaklar gibi birkaç web var. Telefon hala iyi çalışıyor. Ancak birkaç hafta sonra, neredeyse parlak bir ışık yakmaya başladı. Bir ya da iki gün sonra ekran beyazdı ve ben onu göremedim. Neredeyse şeffaf bir beyaz ekran gibiydi. Telefonumdaki simgeleri görebiliyordum ama bir şeyleri yapabileceğim yer için yeterli değil. Bazen gayet iyi çalışıyor ve aslında onu kullanabiliyorum ama yine de kullanırken yanıp sönüyor, ama daha önce olduğu kadar parlak değil ve hala görebiliyorum. Diğer zamanlarda ekran beyazdır ve hiçbir şey göremiyorum. Telefonun kendisi iyi çalışıyor, dokunmatik ekranım çalışıyor, çağrıları cevaplamak için düğmeyi kaydırabilirim, sadece arayanları göremiyorum. o zaman ya parlak beyaz veya siyah çoğu zaman.

  Çözüm: Düşüşten kaynaklanan şok, ekran aksamındaki ana bileşenlerden biri olan monitöre zarar vermiş olmalıdır. Bu sorun bir yazılım değişikliği veya ayarlaması yapılarak giderilemez. Durumu kalıcı olarak çözmek istiyorsanız, telefonu Samsung'a gönderin, böylece sizin için onarabilirler. Normal garanti kapsamında, telefonunuzun ekranının kırılması, garantiyi etkin bir şekilde geçersiz kılan yanlış kullanımı oluşturur. Bu tipin onarımı ücretsiz olmayacaktır, bu nedenle onarım ücreti için biraz para hazırladığınızdan emin olun.

  Sorun # 3: Galaxy Note8'deki Dosyalarım uygulamasının dosyaları göstermede yavaş olması durumunda ne yapmalı?

  Merhaba. Sistem önbelleğini (bu siteden öğrendiğim bir numara) silerek geçici olarak sabitlenmiş olan Note8 cihazımla, bir kaç saate yaklaşık 30 dakika boyunca bir sorun yaşıyorum. Bununla birlikte, geçen zamandan bağımsız olarak, her zaman aynı sorunu devam ettirir. Tek seçeneğimin fabrika ayarlarına sıfır olduğunu, ancak benden daha fazlasını bilen birine ulaşacağımı düşündüm. Tutarlı bir şekilde ortaya çıkan sorun şudur: Dosyalarım olarak listelenen varsayılan Samsung uygulaması, iki sonuçtan birini görüntülemeden önce dahili veya SD kart belleğini yüklemek için ~ 30 saniye sürer. Sonuçlar, mevcut olan dosyalar veya “Dosya bulunamadı” ifadesi bulunan boş bir sayfa ile normal işlevlerdir. Bu, oldukça ağırlaşıyor ve fabrika ayarlarına sıfırlanırken, daha iyi bir çözüm için ümit ediyorum. Zaman ayırdığınız için teşekkürler ve yakında sizden haber almayı umuyoruz.

  Çözüm: Önemli miktarda veri varsa, dosyaları görüntülemek için biraz zaman ayırmak için Dosyalarım'a benzer herhangi bir dosya gezgini uygulaması normaldir. Telefonunuzun dahili depolama alanı veya SD kart dolu veya kapasiteye yakınsa, bazı uygulamalar performans sorunlarıyla karşılaşabilir. Dolayısıyla, Dosyalarım gibi uygulamalarınızın daha hızlı çalışabilmesi için, işletim sisteminin daha hızlı çalışmasına izin vermek için bazı dosyaları silmeye özen gösterin. Hem dahili depolama aygıtı hem de SD kart için en az 1GB ücretsiz bırakmanızı öneririz.

  Dosyalarım uygulama verilerini temizle

  Hem dahili bellekte hem de SD kartta yeterli depolama alanı varsa, Dosyalarım uygulamasının verilerini temizlemeniz gerekir. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  8. Note8'inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Uygulama tercihlerini sıfırla

  Uygulamalar genellikle çalışmak için diğer uygulamalara ve hizmetlere bağlıdır. Bazen, Android varsayılan uygulamaları herhangi bir nedenle devre dışı bırakılabilir. Tüm varsayılan uygulamaların etkinleştirildiğinden emin olmak için yapmanız gerekenler:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
  5. S9 Plus'ınızı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Bütün ayarları sıfırlamak

  Bazen, tüm Android ayarlarını sıfırlamak bazı hataların giderilmesine yardımcı olabilir. Daha önce denemediyseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
  2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  3. Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
  5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

  Fabrika ayarları

  Yukarıdaki tüm çözümler işe yaramazsa, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladığınızdan emin olun. Bu, yukarıdaki tüm önerilerimiz yardımcı olmazsa yapmanız gereken kaçınılmaz bir çözümdür. Note8'inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna yeniden başlatmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Sorun # 4: Nem algılandı hatası gösteren Galaxy Note8, tekrar açılmıyor

  Not8'im var. Limanda bir süredir problemlerim var. “Bağlantı noktasında nem var.” Bu telefon ASLA su içinde ya da yakınında bulunmadı, bu yüzden yanlış olduğunu biliyorum. Kabloyu kıpırdayacağım ve sonunda şarjı yakalayacağım. Bu geçtiğimiz Cumartesi günü aynı şeyi sadece kendiliğinden kapatıp tekrar açmaya başladım ve sonra açık mavi bir ekran indirildiğini ve bir süre için açıldığını söyleyen bir açık mavi ekran kesildi ve şimdi telefon geri gelmeyecek ve ışıklar yanmayacak . Tüm yeniden başlatma yöntemlerini denedim ve hiçbir şey işe yaramıyor. Lütfen dua ediyorum ki, annem geçen sene vefat ettim ve sesimi telefonuma kaydettim ve hepsi de ondan ayrıldım.

  Çözüm: Telefonunuzun nem algılandı hatası göstermeye devam etmesinin iki olası nedeni vardır. Note8'niz bir yazılım hatasıyla karşılaştı veya arkasında bir donanım arızası var. Telefonu Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya ve fabrika ayarlarına sıfırlamaya çalışın (eğer başarılı olursa, telefonu temizler ve ses kayıtları da dahil olmak üzere dosyalarınızı siler). Kurtarma Modundan fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce, önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Telefonunuz artık normal moda geçmiyorsa, dosyalarınızı geri almak mümkün değildir. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlama adımları için, yukarıda belirttiğimiz adımlara bakın.

  Fabrika ayarlarına sıfırlama, yalnızca sorunun ardındaki olası yazılım hatasını ele alacaktır. Telefonu Kurtarma Moduna yükleyemiyorsanız, şüphemiz – bir donanım arızası var – doğrudur. Maalesef, bir donanım sorununu çözmek için profesyonel yardıma ihtiyacınız var. En olası sebep, kötü bir şarj portudur. Şarj kablosunu takarken veya çıkarırken dikkatli değilseniz, bu durum genellikle kırılır. Telefonu, tamir veya değişim için Samsung'a getirmenizi öneririz.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.