Galaxy Note9 açılmıyor veya metin fotoğrafları göndermiyorsa ne yapmalı (MMS çalışmıyor)

MMS problemleri birçok şekilde olabilir. Günümüzün sorun giderme bölümünde, Galaxy Note9 kullanıcılarının MMS açma ve gönderme ile ilgili problemleri var.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Sorun: Galaxy Note9 açılmıyor veya metin fotoğrafları göndermiyor (MMS çalışmıyor)

Ben çok sinirliyim!!! Galaksidimin notuna resim açamıyorum veya gönderemiyorum 9. Tüm videoları izledim ve her şeyi denedim, ancak çok önemli sıfırlama nedeniyle ÖNEMLİ şeyler kaybediyor .. Bu Çılgınca !! Babamın kanser bakımını başka bir devletten yönetiyorum ve açamayacağım kardeşim tarafından bana gönderilen bilgi ve resimlere güveniyorum …… Bu telefonu alana kadar bir telefonla hiç bu kadar sıkıntı yaşamadım. iyi bir telefon ama onu kullanmak için karmaşıklığı dava bile edemezdim.

Çözüm: Sorununuz için çeşitli potansiyel nedenler var. Bunların her birini ve probleminizin olası nedenini nasıl ele alabileceğinizi ele alalım.

MMS aboneliği

Bazı operatörler Multimedya Mesajlaşma Sistemini temel ağ paketlerinde içerebilirken, bazıları bir müşterinin temel mesajlaşma ve arama abonelikleri üzerine ödeme yapmasını isteyebilir. Mevcut abonelik planınıza MMS dahil olup olmadığından emin değilseniz, operatörünüz hakkında konuşmanızı öneririz. MMS dahil değilse, operatörünüze eklemek istediğinizi söylemelisiniz, böylece hizmeti etkinleştirebilir ve hesabınızla ilişkilendirebilirler.

MMS bu telefonda normal olarak çalışıyorsa, ancak bazı nedenlerden dolayı aniden durduysa, bunun nedeni bir cihaz sorunu veya hesabınızla veya ağınızla ilgili bir sorun olabilir. Aşağıdaki sorun giderme işlemlerine devam edin.

Hata mesajını not alın

Metin yoluyla fotoğraf açmaya veya göndermeye çalışırken bir hata mesajı veya kodu mu alıyorsunuz? Bazı manifatura kodları genel, bazıları ise yalnızca operatörünüz tarafından yorumlanabilir. Gerçekten herhangi bir hata mesajı alıyorsanız, bu konuda hızlı bir Google araması yapın ve bu konuda yapılabilecek belirli eylemler olup olmadığını görün. Hatayla ilgili çevrimiçi bir yardım bulamazsanız, sorun gidermeye devam edebilir veya operatörünüzden yardım alabilirsiniz.

Mobil verilerin çalıştığını doğrulayın

Metin, fotoğraflar, videolar, müzik dosyaları, belgeler vb. Gibi ortamların metin yoluyla gönderilmesi metinler için olağan kanallardan geçmez. Bu mesajlar MMS'e dönüştürülür ve hücresel internetin iletilmesini gerektirir. İnternet ihtiyaçlarınız için çoğunlukla wifi kullanıyorsanız ve hücresel veriler veya mobil veriler için ödeme yapmadıysanız, aktif olarak abone olsanız bile MMS gönderemezsiniz.

Etkin bir mobil veri aboneliğiniz varsa ancak aylık ödeneğinizi tüketmişseniz, MMS de çalışmaz. Bu nedenle, tekrar MMS indirmeye veya göndermeye başlamadan önce, önce mobil verileri açtığınızdan emin olun.

Hala hücresel veri hakkınız olup olmadığını öğrenmenin en iyi yolu internet bağlantısı gerektiren diğer uygulamaları kullanmaktır. Eğer onlar da başarısız olacak ve çalışmayacaksa, yardım için şebeke operatörünüze başvurma zamanıdır. İnternet gerektiren popüler uygulamalar YouTube, Netflix vb. Gibi uygulamaları içerir.

Sesli aramayı kontrol et

Sesli arama yapamıyor veya alamıyorsanız, mobil veriler veya MMS de çalışmayabilir. Herhangi bir arama yapmayı deneyin ve her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol edin.

Sesli aramanın çalışmamasının olası nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Yeterli ağ kapsama alanı değil
 • Geçici bir ağ sorunu var
 • Alıcı sonunda bir hata var
 • Seçilen şebeke kapsama alanı dışında
 • Seçilen şebeke modu mevcut değil
 • Dolaşım, ücret planınızda etkin değil
 • Ön ödemeli telefon kartınızda kredi yoktur
 • Numaran askıya alındı
 • Uçuş modu açık
 • Sabit arama açık
 • Cep telefonunuz bilinmeyen nedenlerden dolayı aşırı yüklenmiş
 • SIM'iniz hatalı

SIM kart sorunu

Bazı ağ sorunlarında, sorunun nedeni SIM ile ilgili olabilir. Benzer bir durumda olup olmadığınızı kontrol etmek için SIM kartıyla ilgili sorunları gidermeyi deneyebilirsiniz.

Yapmak istediğiniz ilk şey, kartı telefondan geçici olarak çıkarırsanız ne olacağını görmek. Bazen, SIM kartın çıkarılması geçici ağ hatalarını ortadan kaldırabilir. Bu, cihazı APN veya Erişim Noktası Adlarını yapılandırmaya zorlayabilir. SIM kartı çıkarmadan önce, bazı verilerin bozulmasını önlemek için telefonu kapattığınızdan emin olun. SIM çıktıktan sonra, tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin. Yine, telefonun bu noktada kapalı olduğundan emin olun. Ardından, telefonu tekrar açın ve MMS'in nasıl çalıştığını görün.

Bu sorunu çözmenin bir başka yolu da, özellikle bir soruna neden olduğundan şüpheleniyorsanız, SIM kartı değiştirmektir. Aynı taşıyıcıdan başka bir telefon kullanıyorsanız, SIM'i Not 9’da kullanmayı deneyin.

SIM kart numarasının yalnızca GSM cihazları için geçerli olduğunu unutmayın. CDMA aygıtları, yazılımlarının tasarlanma biçimi nedeniyle bu sorun giderme adımından yararlanabilir veya faydalanmayabilir.

APN'yi kontrol edin

APN'yi manuel olarak da kontrol edebilir ve değiştirebilirsiniz (operatörünüz tarafından belirtilmemiş bir şey varsa). Bunu yapmak istiyorsanız, operatörünüze başvurun, böylece onlardan doğru APN değerlerini alabilirsiniz. Varsayılan olarak, SIM kart takıldıktan sonra APN'ler cihaza otomatik olarak eklenir.

Eski konuşmaları sil

Mesajlaşma uygulamaları kendileri için ayrılmış sonlu depolamaya sahiptir. Boşluğu azalıyorsa, mesaj alamaz veya gönderemez. Daha fazla yer açmanıza gerek olmayan eski konuşmaları silmek. Ayrıca, yalnızca bir kişiyle ilgili bir sorun yaşıyorsanız, söz konusu numara ile konuşmanızı silmeyi ve yeni bir tane oluşturmayı deneyin.

Mesajlaşma uygulaması önbelleğini temizle

Bazı uygulamalar, önbellekleri bozulursa bazen düşük performans gösterebilir. Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini silin ve ne olacağını görün.

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi).
 4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
 5. Uygulamanı bul ve dokun.
 6. Depolama öğesine dokunun.
 7. Önbelleği temizle düğmesine dokunun.
 8. Note9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Uygulama verilerini sil

Uygulamanızda gerçekleştirebileceğiniz daha ciddi bir sorun giderme verilerini silmektir. Bu, uygulamayı fabrika durumuna döndürür, uygulama güncellemelerini kaldırır ve mesajlarınızı siler. Kısa mesajlarınızı kaybetmek istemiyorsanız, zamanından önce geri göndermenizi öneririz. Samsung Smart Switch'i yedeklemek için kullanabilirsiniz.

Mesajlaşma uygulamasındaki verileri silmek için:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi).
 4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
 5. Uygulamanı bul ve dokun.
 6. Depolama öğesine dokunun.
 7. Önbelleği temizle düğmesine dokunun.
 8. Note9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Kötü uygulamayı kontrol et

Bazı uygulamalar Android'i etkileyebilir veya diğer uygulamalarla ilgili sorunlara neden olabilir. Üçüncü taraf bir uygulama sorununuz olup olmadığını kontrol etmek için cihazı güvenli modda başlatın. Bu modda, indirilen tüm uygulamalar askıya alınacaktır. Bu nedenle, kötü bir uygulama varsa, MMS normal modda değil, güvenli modda çalışmalıdır.

Note9'unuzu güvenli modda yeniden başlatmak için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli moda getirmeli ve aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Not 9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu, herhangi bir ağ bağlantısı sorunu için temel sorun giderme adımıdır. Taşıyıcınıza başvurmadan önce bunu yaptığınızdan emin olun. Bu adım aşağıdakileri gerçekleştirecektir:

 • Saklanan Wi-Fi ağları silinecek.
 • Eşleşmiş Bluetooth cihazları silinecek.
 • Arka plan veri senkronizasyon ayarları açılacaktır.
 • Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlama ayarları, varsayılan ayarlara sıfırlanacaktır.
 • Şebeke seçim modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Ağ ayarlarınızı sıfırlama adımları şunlardır:

 1. Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranından boş bir yere kaydırın.
 2. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
 3. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. RESET SETTINGS düğmesine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Operatörünüzle konuşun

Önerilen adımların hiçbiri yardımcı olmazsa, operatörünüze geri dönme zamanı gelmiştir. Bu tür bir sorun destek kapsamındadır, bu yüzden sorunun nerede olduğunu çözmenize yardımcı olmak onların görevidir.

Geçici çözüm: fotoğraf göndermek için uygulamaları kullanın

MMS eskidir. Artık, kullanıcıların yüksek çözünürlüklü fotoğrafları ücretsiz olarak gönderebilmelerini ve alabilmelerini sağlayan Facebook Messenger, Viber, vb. Gibi birçok üçüncü taraf uygulaması var. Bu tür uygulamalar hem Android hem de Android olmayan platformlarda çalışır, bu nedenle MMS'ten çok çeşitli şekillerde kullanmak daha uygundur.

Mobil verileriniz yoksa veya çoğu zaman wifi kullanıyorsanız, neden bu uygulamaları denemiyorum.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz. Sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy'un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy Note9 açılmıyor veya metin fotoğrafları göndermiyor (MMS çalışmıyor)
   • MMS aboneliği
   • Hata mesajını not alın
   • Mobil verilerin çalıştığını doğrulayın
   • Sesli aramayı kontrol et
   • SIM kart sorunu
   • APN'yi kontrol edin
   • Eski konuşmaları sil
   • Mesajlaşma uygulaması önbelleğini temizle
   • Uygulama verilerini sil
   • Kötü uygulamayı kontrol et
   • Ağ Ayarları Sıfırlama
   • Operatörünüzle konuşun
   • Geçici çözüm: fotoğraf göndermek için uygulamaları kullanın
  • Bizimle meşgul