Galaxy Note9 nasıl düzeltilir sorunu açılmıyor

Normalde Galaxy Note9 gibi yeni cihazların açılmamasını beklemiyoruz, ancak bu tam olarak bir kullanıcıya ne oldu. Sorunun bağlamını vermek için problem açıklamasını aşağıda açıklıyoruz. Kendi Note9'unuzla benzer bir durumdaysanız, düzeltmeye çalışabileceğiniz şeyleri öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: Galaxy Note9 nasıl düzeltilir sorunu açılmıyor

Yakın zamanda 2 galaxy note 9 telefon ve birkaç tane daha ürün aldım. Notumdan bir tanesi sadece çalışmayı bıraktı. Bu gelmeyecek. Şirket müşterilere bu ürünün en iyisi olduğunu garanti ediyor. Ben tamamen katılmıyorum. Sadık bir müşteriydim ve bir köylü gibi davrandım. Sprint, bir talepte bulunmamızı ve 150 dolar ödememizi istiyor. Bu telefon çok olumlu geri bildirimlerle geliyor ve bunlardan hiçbirine katılmıyorum. Arızalı bir telefon için bir ödeme yapmak zorunda olmamalıyım. İfadeleriniz bu model telefonu mükemmelliğe geri götürüyor ve tam olarak elde edemediğim şey bu. Mükemmellik! Iishia McCrimmon [email korumalı]

Çözüm: İdeal olarak, Note9 gibi yepyeni bir üst seviye cihaz kusursuz çalışmalıdır. Gerçekte, birkaç tanesi fabrika arızalarından dolayı zayıf ya da hiç işe yaramıyor olabilir. Mükemmel bir elektronik aygıt yok ve Note9'un mükemmelliği ile dolu olduğunu iddia etmiyoruz. Ürün kusurları Samsung cihazlarının göze çarpan bir zayıflığı olmayabilir, ancak birkaçı sorunlu olabilir. Bu, tüm Samsung elektronik cihazları için standart bir yıllık garanti nedenidir. Bir limon aldığınızı düşünüyorsanız, paranızın karşılığını almak için ürün garantisini kullanmalısınız. Şu anda Note9'unuzun durumunu bilmiyoruz, ancak normal olarak, bir müşteri belirli bir süre içinde iade ederse, Samsung bunu ücretsiz olarak değiştirecektir. Cihazı çizmediğiniz veya fiziksel olarak zarar vermediğiniz varsayılarak, bu türden değiştirme talepleri ödenmez. İsteğiniz için neden 150 dolar talep ettiğini öğrenmek için yerel Samsung temsilcinizle konuşmalısınız.

Yepyeni bir Galaxy Note9'un açılmaması nadiren nadir görülür. Sonunda sorununuzu çözme şansınız olup olmadığını görmek isterseniz, aşağıdaki önerileri takip edin.

Zorunlu yeniden başlatma gerçekleştir

Galaxy Note9'unuz, düzgün bir şekilde baş edemediği bir yazılım hatasıyla karşılaşmış olabilir. Böyle bir durumda, bir bilgisayar veya akıllı telefon sadece donabilir veya yanıt vermeyebilir. Ortalama bir kullanıcıya, bir cihaz açılmayacak veya yanıt vermeyecek gibi görünebilir. Çıkarılabilir pil paketlerine sahip eski cihazlarda, pilin çıkarılması cihazı yeniden başlatmak için yeterli olmalıdır. Note9 ile bataryanın çıkarılması imkansız hale geliyor, bu yüzden Samsung bataryayı çıkarmanın etkilerini simüle etmenin bir yolunu tasarladı. İşte nasıl:

 1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Bir ekran sorunu olup olmadığını doğrulayın

Diğer bazı durumlarda, Ekran sorunu, Güç Yok sorunuyla karıştırılabilir. Telefon numaranızı aradığınızda hala ses çıkarırsa veya yeniden başlatmayı denediğinizde titreşirse, bu ölmediği anlamına gelir. Bunun yerine, ekranda bir sorun olabilir. Ekran sorunları genellikle bir cihazı yanlışlıkla düşürdükten veya fiziksel olarak etkilendikten sonra ortaya çıkar. Bu şeylerden hiçbiri olmazsa ancak ekran hiç açılmıyorsa, Android'in bir ekran hatasıyla karşılaşıp karşılaşmadığını kontrol etmek için cihazı Kurtarma Moduna başlatmayı deneyebilirsiniz.

Kurtarma Modu ayrı bir yazılım ortamıdır ve Android'den bağımsızdır. Yani, Android problemli olsa bile, yine de Recovery'ye önyükleme yapabilmeniz gerekir. Bu modda, önbellek bölümünü (bozuk bir sistem önbelleği ile başa çıkmak için) silebilir veya telefonu silebilirsiniz (fabrika ayarlarına sıfırlama). Note9'unuzu Recovery'ye nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna yeniden başlatmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).

Telefonunuz yaşam belirtileri gösteriyorsa (arama sırasında sesli bildirimler, titreşimler veya çalmalar yapar), ancak ekran siyah kalıyorsa, ekranda bir arıza var demektir. Bu durumda, telefonu tamir veya değiştirme için göndermek istiyorsunuz.

Başka bir kablo ve adaptör seti kullanarak şarj edin

Mevcut şarj kablosu ve adaptör grubuyla ilgili bir sorun olabilir. Note9'unuzu şarj etmek için başka bir dizi şarjlı şarj aleti kullanmayı deneyin. Uyumsuzluk sorunlarından kaçınmak için resmi bir Note9 kablosu ve adaptör kullandığınızdan emin olun. Sadece meyve suyu tükendi ve şarj kablosu ve adaptör arızalı olabilir. Cihazı en az 30 dakika şarj ettiğinizden emin olun. Bu, pili, cihazı açmak için yeterli güçten daha fazla vermelidir.

Şarj portunu kontrol edin

Sorun giderme adımının amacı, fiziksel olarak bozulan bir şarj portunu düzeltmek değil, incelemek. Telefonunuzun şarj bağlantı noktası, kire ve diğer yabancı nesnelere maruz kalan tek sistemdir. Şarj portunda kir veya tiftik varsa, şarj sırasında kabloyu bloke edebilir, bu da bataryanın gç kaybına ve şarj edilememesine neden olabilir. Mümkünse, portu incelemek için bir büyüteç aracı kullanmayı deneyin. Kirli olduğunu veya içinde yabancı bir nesne olduğunu düşünüyorsanız, sıkıştırılmış hava tenekesini kullanarak temizleyin. Sisteme zarar vermemek için içine herhangi bir şey yapıştırmayın.

Özellikle yeni bir Note9'unuz olduğundan bu sorun giderme adımını aşmanıza gerek yoktur.

Samsung desteğini al

Yukarıdaki tüm öneriler sorunu gidermezse ve Note9'unuz kapalı kalırsa veya yanıt vermiyorsa, Samsung ile çalışmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Garanti ayrıntılarınızı incelediğinizden emin olun, böylece 150 dolarlık onarım ücretinin şartlar ve koşullarda olup olmadığını öğrenin.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy Note9 nasıl düzeltilir sorunu açılmıyor
   • Zorunlu yeniden başlatma gerçekleştir
   • Bir ekran sorunu olup olmadığını doğrulayın
   • Başka bir kablo ve adaptör seti kullanarak şarj edin
   • Şarj portunu kontrol edin
   • Samsung desteğini al
  • Bizimle meşgul