Galaxy Note9'u Android P'ye (Android 9 Pie) güncelledikten sonra sorun yaşıyorsanız ne yapmalısınız?

Note9 gibi daha yeni Galaxy cihazları Android 9 Pie güncellemesi aldığı için, bazı sorunların desteklenmesi için çok sayıda kullanıcının bizimle iletişime geçmesi bekleniyor. Aşağıda, karşılaşabileceğiniz sorunları çözmeye çalışabileceğiniz sorun giderme adımları verilmiştir.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Galaxy Note9'u Android P'ye (Android 9 Pie) güncelledikten sonra sorun yaşıyorsanız yapmanız gerekenler

Samsung Note 9 ile ilgili yardıma ihtiyacım var. Yeni güncellemeden beri (yaklaşık 4-5 gün önce olduğuna inanıyorum) telefonumla ilgili gerçekten can sıkıcı birkaç sorun yaşıyorum. Genel olarak, güncellemeden sonra her şeyin görünümünü gerçekten seviyorum, ancak bunlar neredeyse anlaşma kırıcıları. Birincisi, bir YouTube videosunu her izlediğimde, video ana ekranıma birçok kez küçülüyor. Uygulamamı tamamen bırakıp kapattığım yere çok kez. Netflix'i izlerken de bunu yapar. Ekran kendini dikey moda çevirmeye çalışıyor gibi görünüyor.

İkincisi, klavyemi kullandığımda tekrar tekrar kapanıyor. Bu mesajı başlattığımdan beri iki kere yaptım. Fark ettiğim şey – bu konuların hepsinin birbiriyle ilişkili olduğu… kapanma / küçültme. Çünkü her ikisi de aynı anda… her dakikada bir. Ekranı olan YouTube'da veya Netflix'te ve / veya klavyeyi kullanırken. Her 60 saniyede bir olur. Güncellemeden önce böyle bir sorun yoktu. Bu mesajı yazarken klavyem 4 defa kendini kapattı. Sinir bozucu ötesinde. Lütfen yardım et! Amerika Birleşik Devletleri Samsung Galaxy Note 9 AT&T Diğer Android P (Sürüm 9) Greta Reda

Çözüm : Yeni Android sürümlerinin yeni özelliklerini ve kozmetik değişikliklerini deneyimlemek oldukça heyecan verici olsa da, potansiyel bir hayal kırıklığı ve hayal kırıklığı kaynağı da olabilir. Bunun nedeni, Android'in ilk sürümlerinin dengesiz ve buggy olma eğiliminde olmasıdır. Bu, geliştiricilerin hataları ortadan kaldırmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmasına rağmen gerçekleşir. Fazla mesai olsa da, Android güncellemeleri hatalarla giderildiği için daha kararlı hale gelir. Şu anda, bunlar, yazılımınızla ilgili sorunları en aza indirmek için yapabileceğiniz sorun giderme adımlarıdır.

Sistemi yenileyin . Cihazı yeniden başlattığınızdan emin olmak bazen hataları düzeltmek için basit bir yol olabilir. Sistemi doğru şekilde temizlemek için pil çekmenin etkilerini taklit ettiğinizden emin olun. Bu nasıl yapılır:

 1. Güç + Sesi Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Bu sorunu çözmezse, devam edin ve aşağıdaki önerilerin geri kalanını yapın.

Önbellek bölümünü temizle . Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen, bu önbellek güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Not 9'daki önbellek bölümünü silmek için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Önbellek bölümünü sil' seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Uygulama güncellemelerini yükleyin. Uygulamaların güncel tutulması, güncellemeden sonra sorun oluşma ihtimalini azaltmak için iyi bir yoldur. Her geliştirici veya yayıncı, ürünleri sürekli güncel tutacak kaynaklara sahip değildir. Bu, yeni bir Android sürümü ortaya çıktığında bazı uygulamaların uyumsuz veya yükleyici olmasını sağlar. Uygulamalarınızda güncellemeler için Google Play Store'u kontrol ettiğinizden emin olun. Varsayılan olarak, işletim sisteminiz sizin için uygulamaları otomatik olarak indirip yüklemelidir, ancak bunu değiştirirseniz, onlar için Google Play Store uygulamasını el ile ziyaret ettiğinizden emin olun.

Kötü uygulamayı kontrol et. Bazen, kötü bir üçüncü taraf uygulaması yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı bir soruna neden olabilir. Yakın zamanda bir uygulama yüklediyseniz, silme işleminin sorunu çözüp çözmeyeceğini görmeye çalışın. Aksi takdirde, devam edin ve suçlanabilecek başka bir şey olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için telefonu güvenli modda başlatmak istiyorsunuz. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacak ve artık çalıştırılamayacak. Notunuz güvenli moddayken sorunlar oluşmazsa, üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olacağına bahse girebilirsiniz. Note9'unuzu güvenli modda nasıl çalıştıracağınız:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Unutma: güvenli mod üçüncü taraf uygulamaları engeller. Bahsettiğiniz sorunlardan hiçbiri mevcut değilse, bu üçüncü taraf uygulama sorununun bir göstergesidir. Telefonu ilk başlattıktan sonra eklediğiniz tüm uygulamalar, Google veya Samsung ürünleri olsa bile üçüncü taraf olarak kabul edilir. Onları sorun gidermenize dahil etmeye çalışın.

Şimdi, üçüncü taraf bir uygulamanın güvenli mod prosedürünü uyguladıktan sonra suçlayacağından şüpheleniyorsanız, devam etmeli ve şüpheli uygulamaları daraltmalısınız. İşte nasıl:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Not 9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Tüm ayarları sıfırlamak. Bu prosedür, yalnızca uygulamaların değil Android cihazınızın tüm ayarlarını kapsadığından öncekinden farklıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranından boş bir yere kaydırın.
 2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
 3. Ayarları sıfırla öğesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Fabrika ayarları. Bu durumda yapabileceğiniz en fazla, telefonu silmek ve fabrika durumuna getirmek. Fabrika ayarlarına sıfırlama, fotoğraflar, videolar, kişiler, belgeler vb. Kişisel verilerinizi siler. Sıfırlamadan sonra kaybetmek istemezseniz, onları yedekleyin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonunuzdaki Android sürümünün önceki sürümüne döndürüleceği anlamına gelmez. Bu prosedür sadece telefonu silecek ve tüm ayarlarını Android 9 Pie fabrika durumuna döndürecektir. Tüm özelleştirmeler silinecek ve her şey yazılım yeni başlatılmış gibi olacak. Bu genellikle bir güncellemeden sonra yazılım hatalarını düzeltmek için etkili bir yoldur. İşte böyle yapılır:

 1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Android 9 Pie güncellemelerini bekleyin. Android sürekli evrim geçiriyor ve bu yüzden hatalar ve düzeltmeler normal. Daha yeni Android sürümleri sorunlu olma eğilimindedir, çünkü Android gibi karmaşık bir yazılımın kötü gidebileceği pek çok farklı yol vardır. Bir işletim sistemi olgunlaştıkça, bilinen kodlama hataları için düzeltmeler yapılmakta ve daha kararlı hale getirilmektedir. Yukarıdaki tüm önerilerimizi yaptıktan sonra hiçbir şey değişmezse, önümüzdeki haftalarda daha yeni güncellemeler beklemeyi düşünün.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz. Sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy'un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy Note9'u Android P'ye (Android 9 Pie) güncelledikten sonra sorun yaşıyorsanız yapmanız gerekenler
 • Bizimle meşgul