Galaxy Note 9’unuzu Satmadan Önce Yapılması Gerekenler

Birçok insan, cihazlarını satmadan veya hediye olarak vermeden önce atmaları gereken adımları soruyor. Bugünün bölümünde, Galaxy Note9’unuzu satarken ya da verirken göz önünde bulundurmanız gereken temel şeyleri göstereceğiz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Galaxy Note9’unuzu satmadan önce yapılacaklar (başka bir ağda çalışmasını sağlamak için)

Yılımızın bir kısmını Kanada’da, Birleşik Krallık’ta da harcıyoruz. Geçen ay İngiltere’deyken harika bir Samsung özelliğinden faydalandım ve bir Not 9 aldım. İngiltere’de satılan Samsung telefonlar, AB’de satılan tüm Samsung’larla ortak olarak, muhtemelen insanları durdurmak için bir koruma cihazına sahipti. telefonu İngiltere’de satın alıp Kanada’ya geri getirmek ve hala mühürlü olarak satmak. Telefonu açmanız ve bir UK SIM takmanız ve ardından en az beş dakika aramanız gerekir (satıcım 20 dakika önerdi, ancak 10’un yeterli olduğunu buldum). Avrupa dışındaki herhangi bir ağ, benim durumumda Kanada. Çok iyi geçinemiyorum – ana telefonum BlackBerry 10’du ve Android’e alışmakta zorlanıyorum. Satmaya karar verirsem, verilerimin silindiğinden ve telefonun bir alıcı tarafından ayarlanabildiğinden emin olmak için fabrika ayarlarına sıfırlamak isterim. Sorun şu ki, fabrika ayarlarına sıfırlarsam, Kanada’da veya ABD’de başarılı bir şekilde kullanılmadan önce ben veya yeni bir alıcının İngiltere merkezli SIM prosedüründen tekrar geçmesi gerekecek mi? Başka bir deyişle, üreticinin ayarlarını geri yüklersem, bu güvenlik kilidi de dahil olmak üzere tüm sistem sıfırlanıyor mu? Herhangi bir yanıt için şimdiden teşekkür ederiz, Yeni Yılınız Kutlu Olsun.

Çözüm: Birçok Samsung cihazı, sipariş veren belirli operatörler için üretilmiştir. Taşıyıcı markalı telefonlar, belirli bir ağda çalışmak için donanım özelliklerini destekler. İngiltere mobil ortamı bağlamında, bunlar donanımın CDMA’dan farklı olan GSM teknolojisini kullanacağı anlamına geliyor. Birçok GSM telefonu CDMA şebekeleriyle çalışsa da, ortaya çıkabilecek bazı uyumsuzluk sorunları olabilir. Genel olarak, bu konular küçüktür ve geçici çözümler olabilir.

Fabrika sıfırlama koruması

Samsung cihazları, FRP veya Fabrika Sıfırlama Koruması yardımı ile izinsiz fabrika ayarlarına karşı emniyete alınır. Bu, çalınan telefonların, depolama aygıtını sildikten sonra kullanılmasını önleyen bir güvenlik özelliğidir. Bu, cihazla ilişkilendirilmiş Google hesabının kullanıcı adını ve şifresini sorarak çalışır. Bir kullanıcı kimlik bilgilerini sağlayamazsa, telefon kilitlenir ve doğru bilgiler girilene kadar bu şekilde kalır. Cihazınızın alıcısına sorun çıkmasını önlemek için, fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce Google hesaplarınızı Google Notlar’dan bir kısmı veya tamamı ile sildiğinizden emin olun. Bunu şu adımları uygulayarak yapabilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Bulut ve hesaplar öğesine dokunun.
 3. Hesaplar’a dokunun.
 4. Kaldırmak istediğiniz Google hesabına dokunun.
 5. HESABI ÇIKAR düğmesine dokunun.
 6. Onaylamak için HESAPI ÇIKAR’a dokunun.

Telefonun şebekesi açık olmalıdır

Sorunuzun cevabı, Galaxy Note9’unuzun başka bir ağda çalışması için ne tür bir provizyon süreci gerektirdiğine bağlıdır. Düzgün bir ağ kilidi açıldığı sürece başka bir ağda çalışabilmelidir. “Şebeke kilidi kaldırıldı” ifadesiyle, cihazın yeni bir ağa kaydolmasına izin vermesi gereken (orijinal ağının dışında) ağ yapılandırması durumunu kastediyoruz. Orijinal ağ Not9’nuzun bir nedenden dolayı kilidini açmamışsa, başka bir ağda sesli arama, metinler, MMS ve mobil verileri kullanamaz. Bir telefonun farklı bir şebekeye kaydolmayı reddetmesinin genel nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Cihazın kaybolduğu veya çalındığı bildirildi,
 • cihaz, ödenmemiş bakiyesi olan bir hesaba bağlı
 • cihazın IMEI’si değiştirildi, değiştirildi veya silindi,
 • cihazın donanımı ağla uyumlu değil (bağlanmaya çalışıyor)
 • ağla uyumlu olmayan bir yazılım var (bağlanmaya çalışıyor)

Operatörünüzden yardım alın

Kendi Galaxy Note9’unuz hakkında ilk elden bilgiye sahip değiliz, bu nedenle şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, operatörünüzü aramak. Bunu yaparak, telefonunuzun düzgün bir şekilde temizlendiğinden ve ödenmemiş bir bakiyeniz olmadığından emin olmak istersiniz. Bunu yaparsanız önce bunu çözdüğünüzden emin olun ve sonra telefonun ağ kilidini açmasını isteyin (böylece başka bir ağda kullanabilirsiniz). Note9’unuz zaten fabrikanın kilidi açılmışsa, yani ayarlamadan önce kilidi açılmış demektir, tek yapmanız gereken tüm faturalarınızı ödediğinizden emin olmaktır. Bu şekilde, operatörünüz cihazı çalınan veya kaybolan olarak etiketlemez ve bağlanmasını engeller.

Fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla tüm yazılım konfigürasyonlarını varsayılan değerlerine döndürecektir. Bu, cihaz yazılımı ortamının ilk kutusundan çıkardığınız gibi olacağı anlamına gelir. Ağ ayarları da normal, taşıyıcıya özel yapılandırmalarına döndürülecek ve aynı işlemi yapmanız gerekebilecektir. Yine, bundan% 100 emin değiliz, bu yüzden önce operatörünüzle konuşmanızı öneririz. Kanadalı SIM’inizi yanınızda taşıyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama ile sildikten sonra Not 9’a yerleştirin ve ne olduğunu görün. Kanada’da bir GSM şebekesindeyseniz, hiçbir büyük sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Sorun bir CDMA ağında kullanacak olsanız da olabilir. Bazı operatörlerin bölgeye bağlı olarak hem GSM hem de CDMA kullanabileceğini unutmayın. Telefonu satmayı planlıyorsanız, sorun çıkarmamak için alıcıya bu faktörleri anlattığınızdan emin olun.

Frekansı kontrol et

Kanada’daki bir Avrupa telefonunu kullanırken karşılaşabileceğiniz diğer bir problem de, frekans problemi olma ihtimali. Kanada’daki birçok GSM şebekesinin kullandığı frekans aralığı örnekleri 800, 850 ve 1900 MHz’dir. Bu, fiziksel altyapıların (hücre kuleleri) yalnızca bu radyo bantlarında yayın yaptığı anlamına gelir. Galaxy Note9’unuz Kanadalı bir operatör tarafından (veya başka bir yerdeki herhangi bir başka şebeke operatörü tarafından kullanılan) mevcut frekansı desteklemiyorsa, cihazınız hiç kayıt yapamaz. Bu sınırlama donanım ile ilgilidir, bu nedenle cihazınızdaki donanımı değiştiremediğiniz için bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Bölgede birden fazla şebeke operatörü varsa, Not9’unuzun SIM kartlarını kullanarak nasıl çalıştığını görmeyi deneyebilirsiniz.