Galaxy S10 aralıklı sinyali nasıl düzeltilir | servis kaybına neden olan S10’unuzla ilgili sorunları giderme

Galaxy S10’unuz servisini kaybetmeye devam ediyorsa veya aralıklı sinyal sorunu varsa, bunun en olası nedeni cihazın kendisi olmayabilir. Çoğu durumda, bir bölgedeki ağ veya kötü hizmettir. Bunlardan hiçbiri doğru değilse, düzeltmek için telefonunuzda sorun gidermeyi düşünmelisiniz.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 aralıklı sinyali nasıl düzeltilir | Hizmet kaybına neden olan sorunları nasıl giderebilirim?

Galaxy S10 aralıklı sinyaliyle ilgili sorun yaşıyorsanız, sorunu çözmek için sorun giderme adımları aşağıda verilmiştir.

Aralıklı sinyal düzeltme # 1: Şebeke servisinin çalışır durumda olduğunu onaylayın.

Çoğu durumda, aralıklı sinyal sorununa zayıf veya zayıf sinyal veya diğer ağ sorunlarından kaynaklanır. Bu nedenle, yapabileceğiniz ilk sorun giderme adımı, sinyal kapsamının zayıf olduğu bir konumda olup olmadığınızı veya ağınızda bir kesinti olup olmadığını onaylamaktır. Sorun, bunun dışında bir şey olduğunda cihazınıza bakmak istemezsiniz.

Bir binadaysanız ve cihazınız düzenli olarak zayıf hücresel sinyal alıyorsa, Galaxy S10 aralıklı sinyal sorununuzun en olası nedeni bu olabilir. Ne yazık ki, bu konuda yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Yapmanız gereken tek şey, binada daha iyi kapsama alanı olan bir alana taşınmak.

Her zaman sivilceli sinyali olan kırsal bir bölgedeyseniz, bir sinyal yükselticisinin durumu iyileştirmenize yardımcı olup olmadığını görmeye çalışın. Şebeke operatörünüzle bu konuda konuşun.

Aralıklı sinyal düzeltme # 2: Cihazı yeniden başlat

Bulunduğunuz sinyalin mükemmel olduğunu düşünüyorsanız (güçlü sinyal çubuklarıyla belirtildiği gibi), yapabileceğiniz bir sonraki sorun giderme adımı yazılım sıfırlaması yapmaktır. Bu temelde bir yeniden başlatmadır ancak bir “akü çekme” prosedürünün etkilerini taklit edecek şekilde yapmak zorundasınız. Eski cihazlarda, bu tür yeniden başlatma işlemlerini yapmak için batarya bağlantısını kesebilirsiniz. Çıkarılabilir olmayan bir pil takımınız olduğundan, tek yapmanız gereken işlemin sanal eşdeğerini gerçekleştirmektir. Bunu aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Aralıklı sinyal düzeltme # 3: Ağ ayarlarını sıfırla

Bu durumda yapabileceğiniz başka bir temel yazılım sorun giderme mevcut ağ ayarlarını temizlemektir. Bu, bazen yanlış ayarlardan dolayı bir ağ hatası olduğu durumlarda veya çalışmayan değişiklikler olduğunda işe yarayabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla öğesine dokunun.

Aralıklı sinyal düzeltme # 4: SIM kartı tekrar yerleştirin

Bazı kullanıcılar geçmişte kesikli sinyal problemini SIM kartın geçici olarak bağlantısını keserek çözmeyi başardılar. Daha önce denemediyseniz, mutlaka emin olun. Verilerinizi bozmamak için SIM kartı çıkarmadan ve tekrar takmadan önce cihazınızı kapattığınızdan emin olun.

Bu gönderiden nasıl SIM kartı çıkarmayı ve takmayı öğrenin:

Galaxy S10’a SIM kart nasıl takılır veya çıkarılır | SIM kart eklemek veya bağlantısını kesmek için kolay adımlar

Aralıklı sinyal düzeltme # 5: Hileli uygulamaları kontrol etme

Bir üçüncü taraf uygulaması bazen Android’i etkileyebilir ve bir soruna neden olabilir. Son zamanlarda kötü bir uygulama kurup kurmadığınızı kontrol etmek için cihazı güvenli modda başlatın. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır. Bu nedenle, S10’unuz güvenli modda çalışırken Aralıklı sinyal hatası görünmüyorsa, bu kötü bir uygulama sorununun açık bir göstergesidir.

İşte güvenli modda önyükleme yapmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Aralıklı sinyal düzeltme # 6: Güncellemeleri yükle

Güncelleştirmeleri yüklemek çoğu kişi tarafından bir çözüm olarak görülmez, ancak ağ sorunlarıyla uğraşırken söz konusu olabilir. Bazı ağ sorunları, yalnızca yazılımı taşıyıcı güncellemelerine ekleyerek giderilebilir. Şu anda mevcut olan güncellemeleri yüklediğinizden emin olun. Var olabilir uygulama güncellemeleri için aynı şeyi yapın.

Aralıklı sinyal düzeltme # 7: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Aralıklı sinyal düzeltme # 8: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Cihazınızda yapabileceğiniz son şey fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sorunun nedeni yazılımla ilgiliyse, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla yardımcı olacaktır. Verilerinizi kaybetmemek için vaktinden önce bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun.

Başvuru için, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Şebeke operatörünüze başvurun.

Galaxy S10 aralıklı sinyal sorununuz telefonun silinmesinden sonra devam ediyorsa ve yukarıdaki tüm çözümleri uyguladıysanız, yardım için operatörünüzle konuşmanız gerekir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.