Galaxy S10 aşırı ısınma düzeltmek için nasıl | çok ısındığında S10’unuzu gidermek için kolay adımlar

Aşırı ısınma, herhangi bir Android’de karşılaşabileceğiniz karmaşık sorunlardan biridir. Neyse ki, aynı zamanda, S10’nuzun en üst düzey telefonları için de nadirdir. Cihazınız çoğu zaman rahatsız edici bir şekilde ısınırsa, bu makalede Galaxy S10 cihazında aşırı ısınmanın nasıl giderileceğini öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 aşırı ısınma düzeltmek için nasıl | S10 çok ısındığında yapılması kolay adımlar

Şu anda Galaxy S10’unuzda aşırı ısınma sorunu varsa, nasıl çözüleceğini görmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.

Galaxy S10 Fix # 1’de aşırı ısınma: Cihazın soğumasına izin ver

Galaxy S10’da aşırı ısınma sorunu yaşıyorsanız ve cihaz dokunmak için çok rahatsız edici derecede ısındıysa, yapmak istediğiniz ilk şey soğumasını sağlamaktır. Aşırı ısınmanın birçok olası nedeni olabilir ve bu erken aşamada, buna neyin neden olduğunu bilmenin hiçbir yolu yoktur. Elinize zarar gelmesini veya cihazın hasar görmesini önlemek için, cihazı hemen kapatın ve en az 30 dakika böyle kalmasına dikkat edin. Bu, cihazın içinde birikmiş olabilecek ısıyı kaybetmesine izin vermelidir. Varsayılan olarak, Galaxy S10 cihazınız, iç parçaların zarar görmesini önlemek için belirli bir noktaya ulaştığında kapanacak şekilde tasarlanmıştır. S10’unuz şu anda henüz kapanmadıysa, kapatarak elle yardımcı olabilirsiniz.

Belirtilen soğuma süresinden sonra telefonu tekrar açın ve normal çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Galaxy S10 aşırı ısınması # 2 düzeltme: Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleği performans sorunlarına neden olabilir ve nadir zamanlarda aşırı ısınma olasılığı dahil olmak üzere ciddi sorunlara neden olabilir. Cihazınızda yeni sistem önbelleği olduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy S10 Fix # 3’te aşırı ısınma: Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Aşırı ısınmanın basit ama etkili çözümlerinden biri yumuşak sıfırlamadır. Sorunun nedeni, cihaz bir süre çalışmaya devam ettikten sonra gelişen bir kodlama hatasından kaynaklanabilecek geçici bir hata olduğunda özellikle yararlıdır. Yumuşak sıfırlama “akü çekme” prosedürünün etkilerini simüle eder. Sistemi ve RAM’i temizler, böylece hata bellek sızıntısı veya verimsiz kodlamadan geliyorsa, bu yardımcı olabilir. İşte böyle yapılır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Galaxy S10 aşırı ısınması # 4 düzeltme: sahte uygulama olup olmadığını kontrol edin

Bazen, kötü kodlanmış bir uygulama Android’i etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. Üçüncü taraf uygulamalardan birinin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için S10’unuzu güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin. Bu modda, indirilen tüm uygulamalar çalışamaz. Düzenli modda çalışırken Galaxy S10’da aşırı ısınma varsa, ancak güvenli modda değilse, üçüncü taraf uygulaması bunun nedeni olmalıdır.

  Güvenli moda yeniden başlamak için: Kapat düğmesine basın ve ardından Güç düğmesini basılı tutun, sonra bırakın. Güvenli mod istemi görünene kadar Kapat’ı basılı tutun ve onaylayın. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlem 30 saniye kadar sürebilir tamamlamak için. Yeniden başlatma, ana ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” görünür.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. S10’unuz bu moda önyüklendikten sonra, sorunun devam edip etmediğini kontrol ettiğinizden emin olun. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Galaxy S10 Fix # 5’de aşırı ısınma: Güncellemeleri yükleyin

Güncelleştirmeleri yüklemek çoğu zaman Android kullanıcılarının sorunlarına bir çözüm olarak görülmez. Gerçek şu ki, bazı hatalar yalnızca güncellemelerle ilgili kodlama değişiklikleri yükleyerek düzeltilebilir. Bu nedenle, şu ana kadar kapalı tutuyorsanız tüm güncellemelerin yüklendiğinden emin olmak istiyorsunuz. Uluslararası Galaxy S10 sürümünüz varsa, güncellemeleri elle Ayarlar> Yazılım güncelleme> İndir ve yükle altından kontrol edebilirsiniz.

Galaxy S10 Fix # 6’da aşırı ısınma: Kasayı veya kapağı çıkarın

Bazı eski Samsung Galaxy cihazlarında, üçüncü taraf kılıfı veya kılıfı kullanılması, bunların aşırı ısınmasına neden olabilir. S10’unuzda bir kılıf veya kapak kullanıyorsanız, çıkarmayı deneyin ve cihazı gözlemleyin. Kapak olmadan fazla ısınmaz veya fazla ısınmazsa, sorunun nedeni bu olmalıdır.

Galaxy S10 üzerinde aşırı ısınma # 7 düzeltme: Uygulamaları kaldır

Galaxy S10 cihazında aşırı ısınma, yalnızca bir oyun veya akış uygulaması gibi belirli bir uygulamayı kullanmaya çalışırken gerçekleşirse, o uygulamayı bir an için kullanmaktan kaçının. Bunu sistemden kaldırmanız gerekmez. Bazen kodlama değişiklikleri sorunlara yol açabilir, bu nedenle ilk önce bu uygulamayı güncellediğinizden emin olun. Bu işe yaramazsa, devam edip sistemden silebilirsiniz.

Galaxy S10 Fix # 8’de aşırı ısınma: Uygulama tercihlerini sıfırla

Uygulama tercihlerini sıfırlamak, çoğu zaman çoğu Android sorun giderme makalesinde göz ardı edilir ancak bu sizinki gibi bir konuya geldiğinde, çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızdan birinin veya bir kısmının doğru ayarlanmamış olması muhtemeldir, bu aksaklığın ortaya çıkmasına neden olabilir. Çünkü bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu yoktur, yapmanız gereken tek şey tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galaxy S10 Fix # 9’da aşırı ısınma: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Aşırı ısınma bazen bir yazılım arızası nedeniyle olabilir. Sorunun nereden geldiği, fabrika ayarlarına sıfırlama işe yarayabilir. Aygıtınızı fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızı bu yöntemlerle öğrenin:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Galaxy S10 aşırı ısınması # 10: Samsung’tan yardım alın

Tüm sorun giderme adımları şu ana kadar yardımcı olmamışsa ve Galaxy S10’da aşırı ısınma devam ederse, donanımın kendisinde bir sorun olması gerekir. Düzeltmek için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.