Galaxy S10 ekranı çatlaksa ne yapmalı | Galaxy S10 kırık ekran düzeltmek

Galaxy S10 kırık ekran sorunu almak ciddi bir durumdur. Burada donanım ile ilgilendiğiniz için, düzeltmenin tek kalıcı yolu onarım için göndermektir. Galaxy S10 ekranı çatlamış ancak başka şekilde işlevsel görünüyorsa, en azından onarıma başlamadan önce kişisel verilerinizin bir kısmını veya tamamını kaydetmenize izin vermeyi deneyebileceğiniz bir geçici çözüm olabilir. Bu kısa rehberde neler yapabileceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 ekranı çatlaksa ne yapmalı | Galaxy S10 kırık ekran düzeltmek

Galaxy S10 ekranınız çatlamışsa ve yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını merak ediyorsanız, aşağıdaki önerilerimizi kesinlikle kontrol etmelisiniz.

S10 kırık ekran düzeltme # 1: Bantla

Galaxy S10’unuzun ekranını kırmayı başardıysanız, zaten zorlu bir yerdesiniz. Bu, ekranın kalıcı olarak hasar gördüğü anlamına gelir. Kalıcı bir düzeltme istiyorsanız, ekranı değiştirmelisiniz. Bununla birlikte, telefonu hemen onarım için göndermek istemez ve önce bir yedekleme oluşturmayı planlıyorsanız, ekranın hala işlevsel olup olmadığını görmeyi deneyebilirsiniz. Çatlak o kadar büyük veya ciddi değilse, önce bantlamayı deneyebilirsiniz. Bu açık bir şekilde kalıcı bir çözüm değil, ancak dosyalarınızı bir bilgisayara veya başka bir cihaza kaydetmenize izin vermek için size biraz zaman verebilir. Sayısallaştırıcı, parmağınızı alan ekranın üstündeki şeffaf katman tam hasar görmemişse ve ekran hala görüntü gösteriyorsa, ekrana bir parça ambalaj bandı yapıştırmayı deneyin. Umarım bu, telefonunuzu bir süre kullanmanıza izin vermek için hasarın daha da kötüye gitmesini önler.

S10 kırık ekran düzeltme # 2: Ekran sigortasını kontrol et

Galaxy S10’unuzu yerel Samsung mağazanızdan satın aldıysanız, 30 günlük bir ekran onarım indirimi veya bir çeşit garanti ile gelebilir. Bunun doğru olup olmadığını görmek için cihazı satın aldığınız mağazaya başvurduğunuzdan emin olun. Bizim için yeni Galaxy S10 cep telefonumuzun 30 günlük ekran onarım indirimi yaklaşık 200 dolar. Benzer bir korumanız varsa ve hala garanti altındaysanız, ekranın onarılması için hemen kullandığınızdan emin olun. 200 $ muhtemelen tüm onarım masraflarını karşılamak için yeterli değil, ancak yine de büyük bir yardım olabilir.

Galaxy S10’unuz operatörünüzden veya ağınızdan satın alındıysa, onları arayın ve size indirim yapabilecek herhangi bir ekran garantisinin olup olmadığını görün. Ekran koruması taşıyıcıya göre değişebilir, bu yüzden onlarla kontrol etmek iyi bir fikirdir.

S10 kırık ekran düzeltme # 3: Samsung Servis Merkezi’nden yardım alın (Garanti dışı onarım)

S10’unuz zaten 30 günlük ekran koruma süresi dışındaysa, Samsung yine de bir ücret karşılığında onarabilir. Herhangi bir kozmetik veya ekran hasarı müşterinin kötüye kullanımı olarak kabul edilir, bu nedenle elektronik cihazınızla birlikte verilen normal 1 yıllık garanti kapsamında değildir. Bunun anlamı, S10’unuz bir yaşın üzerinde olmasa bile, onarım için tüm ödemeyi yapmanız gerekeceği anlamına gelir. Galaxy S serisi cihazların ekranlarının onarılması genellikle 200 ABD doları alıyor. Bölgenizdeki doğru bilgileri almak için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin veya telefonla iletişim kurun.

S10 kırık ekran düzeltme # 4: Bağımsız mağazadan yardım alın

Bir Samsung Servis Merkezine erişiminiz yoksa, üçüncü taraf bir teknisyenin olası diğer ekran dışı sorunlar ve ekran değişimi için donanımı kontrol etmesine izin verebilirsiniz. Samsung olmayan bir teknisyen tarafından yapılan onarım, cihazınızın garantisini otomatik olarak geçersiz kılar, ancak yalnızca seçenek dışıysanız bunu yapın. Bu, bir üçüncü taraf teknisyeni S10’unuzu onaramazsa ve Samsung’un sizin için yapmasına karar verirseniz, Samsung’un izin vermeyeceği anlamına gelir. Bağımsız bir teknisyen tarafından tahrif edildiğini söyledikten sonra cihazınıza hiç bakmayabilirler bile. Yani, bu onarım seçeneğini sadece umutsuz iseniz yapmak istiyorsunuz.

S10 kırık ekran düzeltme # 5: Kendin yap

Onarımı kendiniz yapmaya karar verirseniz, size yardımcı olabilecek birçok DIY Youtube videosu vardır. Bu, düzgün şekilde yaparsanız, telefonunuzu tekrar çalıştırmanın en ucuz yoludur. Talimatları takip edip uygulayabileceğiniz konusunda eminseniz, devam edin. Aksi takdirde, dikkatlice ilerlemeniz için sizi uyarıyoruz. Birçok durumda, amatör tamirciler kendilerini DIY onarımını denedikten sonra daha ciddi bir belada bulabilirler. YouTube videolarında sağlanan kılavuzlar bazen kolay ve basit görünebilir ancak gerçekte, araçlar ve bileşenlerin kullanımı ile ilgili daha fazla deneyim gerektirebilir. Kendin-yap onarım seçeneği sadece tamamen izole edilmişseniz veya onarımı göze alamazsanız düşünülmelidir. Bu son bir hendek çabasıdır, bu yüzden tamamen ölü bir cihaza sahip olabileceğinizi kabul etmeye hazırlıklı olmalısınız. Kendi sorumluluğunuzdadır!

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.