Galaxy S10 “Galeri durdu” hatası nasıl düzeltilir?

Galaxy S10 “Galeri durdu” hatasını nasıl düzelteceğinizi merak ediyor musunuz? Bu kısa rehber, bu sorunla başa çıkmak için sizi adım adım yönlendirecektir. Aşağıdaki tüm önerilerimize uyduğunuzdan emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 “Galeri durdu” hatası nasıl düzeltilir

“Ne yazık ki, Galeri durdu” hatası, birçok Samsung Galaxy cihazındaki yaygın hatalardan biridir. Telefonunuzda bu hatayla karşılaşırsanız, işte nasıl düzelteceğiniz:

Galeri düzeltmeyi durdurdu: Zorunlu Galeri uygulamasından çıkıldı

Geçmişte çoğu durumda, yalnızca Galeri uygulamasını kapatmak ve yeniden başlatmak bu hatayı düzeltir. Küçük uygulama hataları genellikle geçerli oturumları kesildiğinde çalışmaya devam edemedikleri için ortadan kalkar. İşte bir uygulamadan çıkmaya zorlamanın yolu:

 1. Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın.
 2. Ayarlar uygulamasını açın.
 3. Uygulamalar öğesine dokunun.
 4. Tümünün seçili olduğundan emin olun (sol üst). Gerekirse, Açılır simgeye (sol üst) dokunun ve ardından Tümünü öğesini seçin.
 5. Bulun ve uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa, Menü simgesine (sağ üst)> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun.
 6. Durdurmaya zorla öğesine dokunun.
 7. Onaylamak için mesajı gözden geçirin ve Durmaya zorla öğesine dokunun.

Bir uygulamayı hızlı bir şekilde kapatmanın bir başka yolu da Son tuşuna (Bixby tuşunun solundaki yumuşak tuş) tıklamaktır. Uygulamalar listesi görüntülendiğinde, Galeri uygulamasını arayın ve kapatmak için sağ üstteki X işaretine dokunun. Daha sonra uygulamayı tekrar açın ve nasıl çalıştığını görün.

Galeri durdu: Cihazı yeniden başlatın

Galeri’nin durmasını düzeltmek için S10’unuzu yeniden başlatmak, bu hatanın çoğu vakasını düzeltmenin başka bir yoludur. Yazılım sıfırlama adı verilen daha gelişmiş sürümü yapmanızı öneririz. Yapmak istediğiniz şey, donanım düğmelerinin bir kombinasyonunu kullanarak “akü çekme” prosedürünü simüle etmektir. İşte böyle yapılır:

 1. Güç + Sesi Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Galeri durdu: Google Play Store ve Galaxy Apps’taki uygulamaları güncelleyin

Bazı sorunlar yalnızca güncellemeler yüklenerek çözülebilir. Hata geliştirme riskini azaltmak için tüm uygulamalarınızın ve Android’in her zaman güncel olduğundan emin olun. Galeri uygulaması, Samsung uygulama paketinin bir parçası olduğu için Google Play Store uygulaması üzerinden güncelleme alamaz. Güncellemek için aşağıdaki adımları yapmanız gerekir:

 1. Galeri uygulamasını açın.
 2. Sağ üstteki Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi) dokunun.
 3. Ayarlar’a dokunun.
 4. Galeri Hakkında’ya dokunun.
 5. GÜNCELLEME düğmesine dokunun. Bekleyen bir güncelleme yoksa, güncelleme düğmesi kullanılamayabilir.

Galeri durdu: Önbellek bölümünü temizle

Bazen, Galeri hatası durdu, bozuk bir sistem önbelleğinden kaynaklanıyor olabilir. Sistem önbelleğinin taze veya güncel olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silin ve ne olduğunu görün. Bu güvenle yapılabilir ve kişisel verilerinizi silmez. Sistem önbelleğini temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. ‘Evet’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galeri durdu: Hileli uygulamaları kontrol et

Diğer bazı benzer durumlarda, neden kötü bir uygulama olabilir. Durumda olup olmadığını kontrol etmek için cihazı güvenli modda yeniden başlatın ve ne olduğunu görün. İşte nasıl:

 1. Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra bırakın.
 2. Güvenli mod istemi görünene kadar Kapat’ı basılı tutun ve sonra bırakın.
 3. Onaylamak için Güvenli mod’a dokunun.
 4. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir.
 5. Yeniden başlatmanın ardından, ana ekranın sol alt kısmında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Hata güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Galeri durdu: Galeri uygulama önbelleğini temizle

Şimdiye kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, yapılacak bir sonraki adım, Galeri uygulamasının önbelleğini temizlemektir. Bu, uygulamada geliştirilen uygulamaya özel hataları düzeltmenin etkili bir yoludur. Önbellek bölümü silme işlemlerinde olduğu gibi, bu işlem verilerinizi silmez, bu nedenle devam edin ve aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Ana ekrana gidin.
 2. Uygulamalar simgesine dokunun.
 3. Ayarlar uygulamasını açın.
 4. Uygulamalar öğesine dokunun.
 5. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Diğer ayarlar (üç nokta simgesi) üzerine dokunun.
 6. Sistem uygulamalarını göster’i seçin.
 7. Uygun uygulamayı bulup dokunun.
 8. Depolama öğesine dokunun.
 9. Önbelleği Temizle düğmesine dokunun.
 10. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galeri durdu: Uygulamayı sıfırla

Önbelleği sildikten sonra olumlu bir şey çıkmazsa, Galeri uygulamasını varsayılan ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz. Bunu verilerini temizleyerek yapabilirsiniz. Bunu yapmanın uygulamadaki fotoğraflarınızı ve videolarınızı sileceğini unutmayın. Onları vaktinde yedeklediğinizden emin olun. Hazır olduğunuzda, Galeri uygulamasının verilerini temizleme adımları şunlardır:

 1. Ana ekrana gidin.
 2. Uygulamalar simgesine dokunun.
 3. Ayarlar uygulamasını açın.
 4. Uygulamalar öğesine dokunun.
 5. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Diğer ayarlar (üç nokta simgesi) üzerine dokunun.
 6. Sistem uygulamalarını göster’i seçin.
 7. Uygun uygulamayı bulup dokunun.
 8. Depolama öğesine dokunun.
 9. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
 10. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galeri durdu: Uygulama tercihlerini sıfırla

Bazı uygulamalar, belirli bir varsayılanın veya sistem uygulamasının çalışmasını gerektirir. Tüm varsayılan uygulamaların çalıştığından ve çalıştığından emin olmak için uygulama tercihlerini aşağıdaki adımlarla sıfırlayabilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar (üç nokta simgesi) üzerine dokunun.
 4. Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin.
 5. Galaxy S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galeri durdu: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu aşamada “Galeri durdu” hatası kaybolmazsa, telefonu silmek ve yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara döndürmek hiç de fena bir fikir değildir. Bu, Galaxy S10’unuzun yazılımıyla ilgili bir sorun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Aygıtı sildikten sonra hata dönmezse, bu, sorunun bir uygulama veya yazılım sorunundan kaynaklandığı anlamına gelir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra hatanın diğer yolu da devam ediyorsa, bir donanım arızasına bakıyor olmalısınız.

Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm kişisel verileri sileceğinden, dosyalarınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 8. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galeri hatalarını durdurabilecek herhangi bir bilinen donanım sorunu olduğunu düşünmüyoruz. Sorunu çözmek için büyük olasılıkla fabrika ayarlarına sıfırlamayacaksınız, ancak sorunu çözdükten sonra hiçbir şey çözülmediyse, daha fazla yardım için Samsung ile iletişim kurmayı düşünün.