Galaxy S10 Gallery uygulaması donmaya devam ederse ne yapmalı? | Galeri uygulaması çökmesini sorunu için düzeltme

Cihazınızdaki Galeri uygulamasında bir sorun mu var? Bu yazı size Galaxy S10 Galeri uygulaması dondurarak sorunu gidermek için çözümler sunar. Galeri uygulaması çökmeye devam ederse ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 Gallery uygulaması donmaya devam ederse ne yapmalı? | Galeri uygulaması çökmesini sorunu için düzeltme

Galeri uygulaması çoğu Samsung telefonunda genellikle dengeli bir uygulamadır ancak S10 Gallery uygulamanız sizi dondurmaya devam ederse, aşağıdaki çözümler yardımcı olacaktır.

Galeri uygulaması # 1 donmaya devam ediyor: Zorla Galeri uygulamasından çıkma

Söz konusu uygulamayı yeniden başlatmak, yapmak istediğiniz ilk şey. Bir uygulamayı yeniden başlatmanın iki yolu vardır. Bunların her birinin nasıl yapıldığını öğrenin.

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı gösterildiğinde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız, burada olmalı. Sonra kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun gidermeyi planlıyorsanız bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar öğesine dokunun. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamasını göster öğesine dokunun. Uygulamayı bulun ve dokunun.

Galeri uygulaması donmaya devam ediyor # 2: Yazılım sıfırlaması yap

Uygulamanın kendisini yeniden başlattıktan sonra sorun dönerse, yapmak istediğiniz bir sonraki şey yumuşak sıfırlama gerçekleştirmektir. Bu sistemi temizlemeli ve muhtemelen böceklerden de kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Galeri uygulaması # 3 donmaya devam ediyor: Galeri uygulamasını güncelle

Sorunun bir uygulama hatasından kaynaklanması durumunda, Galeri’nin güncel olduğundan emin olun. Samsung uygulamalarını güncellemenin farklı bir yolu var. Galeri uygulaması için ayarları altında gidebilirsiniz. Yapman gereken bu:

  Galeri uygulamasını açın. Sağ üst kısımdaki Diğer ayarlar simgesine gidin. Ayarlar bölümüne gidin. Galeri Hakkında seçeneğine ilerleyin. Güncelleme düğmesine dokunun. (Kullanılabilir Güncelleme düğmesi yoksa, bu, uygulamanın en son sürümü çalıştırdığı anlamına gelir).

Galeri uygulaması # 4 donmaya devam ediyor: Galeri uygulama önbelleğini temizleme

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Apps simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Apps’ı seçin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi). ve uygun uygulamaya dokunun.Tap Depolama.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galeri uygulaması # 5 donmaya devam ediyor: Galeri uygulaması önbelleğini sıfırla

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemektir. Önceki prosedürden farklı olarak, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Galeri uygulaması verilerinin silinmesi fotoğraflarınızı veya videolarınızı silmese de, herhangi bir veri kaybını önlemek için onları önceden yedeklemenizi önemle tavsiye ederiz. Ana ekrana gidin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Uygun uygulamayı bulun ve dokunun. Sorunu kontrol et.

Galeri uygulaması donmaya devam ediyor # 6: Uygulama tercihlerini sıfırla

Android, çalışmak için diğer uygulamalar tarafından kullanılan varsayılan ayarları ve hizmetleri oluşturmuştur. Bazen, sistem değişiklikleri varsayılan ayarların bozulmasına neden olabilir veya bazı varsayılan uygulamalar yanlışlıkla devre dışı bırakılabilir. Bu durumlardan herhangi biri sorunlara yol açabilir. Tüm varsayılan uygulamaların ve hizmetlerin çalışır durumda olduğundan emin olmak için uygulama tercihlerini aşağıdaki adımlarla sıfırlamayı deneyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar seçeneğine dokunun.

Bu sorun giderme adımı kişisel verilerinizi silmez. Yalnızca şu tercihleri sıfırlar:

  Devre dışı bırakılmış uygulamalarUygulamalar için bildirim kısıtlamalarıDefault uygulamalarUygulamalar için arka plan veri kısıtlamalarıPermission kısıtlamaları

Galeri uygulaması # 7 donmaya devam ediyor: Kötü uygulamaları kontrol et

Bazen, kötü kodlanmış bir uygulama Android’i etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. Kötü bir üçüncü taraf uygulaması yüklü olup olmadığını kontrol etmek için S10’unuzu güvenli modda çalıştırın. İşte nasıl:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. ne oluyor.

Güvenli moddayken, telefonunuz yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaları çalıştırın. İndirdiğiniz tüm uygulamalar üçüncü taraf olarak kabul edilir ve hiç çalışamaz. Bu nedenle, cihazınız normal çalışıyorsa ve sorun güvenli modda yoksa, kötü bir uygulamanın buna sebep olacağına iddia edebilirsiniz. Güvenli mod, tam olarak uygulamayı belirlemenize yardımcı olamayacağından, tanımlamak için eleme yöntemini kullanmanız gerekir. Bu nasıl yapılır:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galeri uygulaması # 8 donmaya devam ediyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu noktaya kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, tüm ayarları varsayılan değerlerine geri döndürmekte tereddüt etmemelisiniz. Sorunun nedeni doğası gereği yazılım ise, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla çözecektir. Kaybetmemek için kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Galeri uygulaması # 9 donmaya devam ediyor: Samsung’tan yardım alın

Galeri uygulamasının kalıcı olarak tamamen kullanılmaz hale getirildiğini henüz duymadık, ancak sorun fabrika sıfırlamadan sonra da devam ederse, Samsung’tan yardım almayı düşünmelisiniz. Bu uygulama, fotoğraflarınıza ve videolarınıza göz attığınız sürece, büyük olasılıkla yaşayamayacağınız temel Samsung uygulamalarından biridir. Bunları kontrol etmek için bir dosya tarayıcı uygulaması kullanmakta tamamen başarılı olmadığınız sürece, kalıcı bir düzeltme için Samsung’dan yardım almalısınız.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.