Galaxy S10 Google Play Store çökmeye devam ederse ne yapmalı | “Ne yazık ki, Google Play Store durdu” için düzeltme

Android kullanıcılarının çoğunun karşılaştığı yaygın sorunlardan biri “Maalesef, Google Play Store durdu” hatası. Bir Galaxy S10 kullanıcısıysanız, bunun anlamı, Google Play Store’un çökmeye devam ettiği için uygulamayı kullanamadığınızdır. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Galaxy S10 Google Play Store çökmeye devam ederse ne yapmalı?

Galaxy S10 Google Play Store uygulamanız çökmeye devam ediyor mu? Aşağıdaki sorun giderme adımlarımızı izleyerek sorunun nasıl çözüleceğini öğrenin.

Google Play Store çökmeye devam ediyor Fix # 1: Zorla Google Play’den ayrıldı

Sorunlu uygulamayı yeniden başlatmak, yapmak istediğiniz ilk sorun giderme adımı olmalıdır. Bu genellikle küçük uygulama hatalarını düzeltmede etkilidir. İşte böyle yapılır:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Google Play Store uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme.

Play Store çökmeye devam ediyor Fix # 2: Cihazınızı sıfırlayın

Sorunlu uygulamayı kapattıktan sonra hiçbir şey olmazsa ve Play Store sabit bir şekilde çökmeye devam ederse, bir sonraki hareket cihazınızı sıfırlamak olacaktır. Bu, sistemi temizler ve yeniler.

Cihazınızı yeniden başlatmayı zorlamak için:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Play Store çökmeye devam ediyor Fix # 3: Güncellemeleri kaldır

Uygulama güncellemelerini yükledikten sonra sorun kısa bir süre önce gerçekleştiyse, soruna kötü kodlamanın sebep olmuş olması olasıdır. Düzeltmek için Google Play Store’daki güncellemeleri kaldırmayı deneyin. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’nı tıklayın. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme Google Play Store uygulamasını bulun ve dokunun. .

Google Play Store uygulamasının önbelleğini temizleme

Bazen, eski uygulama önbelleği küçük hatalara neden olabilir. Sorunun kötü uygulama önbelleği nedeniyle olup olmadığını görmek için, Google Play Store uygulama önbelleğini şu adımlarla temizlemeyi deneyin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’nı tıklayın. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme. Google Play Store uygulamasını bulun ve dokunun. Depolama alanına dokunun. Önbelleği temizle düğmesine dokunun.

Google Play Store uygulamasının verilerini temizle

Uygulamanın önbelleğini temizlemek yardımcı olmazsa, bir sonraki hamleniz verileri temizleyerek uygulamayı varsayılan değerlerine döndürmek olur. Adımlar temel olarak önbelleği temizlemek için aynıdır. Önbelleği temizlemek üzerine dokunmak yerine, Verileri Temizle üzerine dokunun. Bunu yapmak, Google Play Store uygulamasını fabrika ayarlarına döndürür, böylece tekrar kullanmadan önce Google hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekir.

Oyun Mağazası çökmeye devam ediyor # 6 Düzeltme: Google Hizmetler Çerçevesini Sıfırla

Google ile ilgili sorunları çözmede etkili yöntemlerden biri, Google Services Framework verilerini temizlemektir. Google Servisler Çerçevesi bazen bozucu olabilen önemli bir varsayılan uygulamadır. Google Services Framework’ün en iyi durumda olduğundan emin olmak için, verilerini silmek üzere aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun.Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst). Sistem uygulamalarını gösterme seçeneğine dokunun. Google Play Store uygulamasını bulun ve dokunun. sorun.

Google Play Store çökmeye devam ediyor Düzeltme # 7: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Google Play Store çökmeye devam ediyor # 8 Düzeltme: Uygulama tercihlerini sıfırla

Uygulamaların çalışması için diğer uygulamalara ve varsayılan sistem uygulamalarına veya hizmetlerine ihtiyaç vardır. Google Play Store’un kilitlenmesine neden olan önemli bir varsayılan uygulama olup olmadığını kontrol etmek için uygulama tercihlerini sıfırlayabilirsiniz. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Play Store çökmeye devam ediyor

Yazılımda veya uygulamalardan birinde bir sorun olması durumunda, cihazınızın mevcut en son Android’i ve tüm uygulamalarınızın en son sürümlerini çalıştırdığından emin olmalısınız. Bazı konular sadece bazı kodları değiştirerek çözülebilir, bu yüzden bunun gerçekleşmesi için yapabileceğiniz en iyi şey budur.

Google Play Store çökmeye devam ediyor Fix # 10: Hileli uygulamaları kontrol et

Diğer bazı benzer durumlarda, neden kötü bir uygulama olabilir. Durumda olup olmadığını kontrol etmek için cihazı güvenli modda yeniden başlatın ve ne olduğunu görün. İşte nasıl:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Google Play Store çökmeye devam ediyor Fix # 10: Kötü amaçlı yazılım taraması

Bazı kötü amaçlı yazılımlar Google Play Store’un çalışmasını bilerek engelleyebilir veya engelleyebilir. Cihazınızda varsayılan antivirüs programını çalıştırmayı deneyin ve bir şey olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için:

  Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz bakımı öğesine dokunun. Güvenlik. Cihazınızda varsayılan antivirüs veya antimalware servisini ilk kez kullanıyorsanız, ACTIVATE seçeneğine basın. Ardından, Tara telefonuna basın.

Google Play Store # 11 çökmeye devam ediyor: Google hesabını sil

Bazı kullanıcılar, Google Play Store uygulamalarında kullanılan cari hesabı silerek geçmişte Google Play Store sorunlarını çözmeyi başardılar. Ardından hesabı tekrar ekleyin ve ne olacağını görün.

Play Store çökmeye devam ediyor Fix # 12: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki tüm çözümleri yaptıktan sonra hiçbir şey çalışmazsa, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayarak silmeyi düşünün. Bu, tüm kişisel verileri siler, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun.

Galaxy S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna başlatamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Twitter sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.