Galaxy S10 için yüzünüzü şifre olarak kullanma | Yüz Tanıma’yı ayarlamak için kolay adımlar

Apple’ın liderliğinin ardından Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S10 serisinde Yüz Tanıma’yı tanıttı. Şimdi, Galaxy S10 için yüzünüzü şifre olarak kullanabilirsiniz. Bu kısa eğiticide, cihazınızda Yüz Tanıma’yı nasıl kuracağınızı göstereceğiz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10 için yüzünüzü şifre olarak kullanma | Yüz Tanıma’yı ayarlamak için kolay adımlar

Aşağıda cihazınızda Yüz Tanıma özelliğini ayarlama adımları verilmiştir.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Biyometri ve güvenlik öğesine dokunun. Yüz tanıma öğesine dokunun. PIN, Şifre veya Desen gibi ekran kilidini açma seçeneğinize yerleştirin. Yüz Tanıma’yı ilk kez ayarladığınızda, önce bir ekran kilidi seçeneği (PIN, Parola veya Desen) ayarlamanız gerekir. Bundan sonra, aşağıdaki adımları izleyin. ‘Şu anda gözlük takıyor musunuz?’ Ekranından, ‘evet’ veya ‘hayır’ı seçin, ardından Devam’a dokunun. 8-20 inçlik telefonu tutarken, yüzünüzü gösterilen dairenin içine yerleştirin Yararlı özellikler menüsünden, her seçeneği açmak veya kapatmak için anahtara dokunun Açma veya kapatma Kapatma, ardından Tamam’a (alt) dokunun. Kilidi açıldıktan sonra, kaydırıncaya kadar kilit ekranında kalın. Kapalıyken, bir görüntü veya video kullanarak telefonunuzun kilidini açmayı zorlaştıran daha fazla güvenlik sağlanır. Uyanmak için kaldırın. Telefonunuzu alarak uyandırın. Telefonunuzu alır almaz yüz tanıma hazır olacaktır. Karanlıkta yüz tanımayı iyileştirmek için ekran parlaklığını geçici olarak artırır Yüz tanıma özelliğini açmak için Yüz kilidini açma düğmesine dokunun Açın veya kapatın Kapatın.

ÖNEMLİ: Yüz Tanıma güvenli değildir. Samsung, bu özelliğin yalnızca cihazınızın daha hızlı kilidini açmanıza izin vermek için kolaylık sağladığını kabul etti. Ancak, PIN, Parola veya Desen gibi diğer seçenekler kadar güvenli değildir. Fotoğrafınızı kullanarak telefonunuzun kilidini açabilmeniz gerekir. Telefon güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, bu tür ekran kilidini açma seçeneğini kullanmamayı düşünün.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.