Galaxy S10 için yüzünüzü şifre olarak kullanma | Yüz Tanıma’yı ayarlamak için kolay adımlar

Apple’ın liderliğinin ardından Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S10 serisinde Yüz Tanıma’yı tanıttı. Şimdi, Galaxy S10 için yüzünüzü şifre olarak kullanabilirsiniz. Bu kısa eğiticide, cihazınızda Yüz Tanıma’yı nasıl kuracağınızı göstereceğiz.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 için yüzünüzü şifre olarak kullanma | Yüz Tanıma’yı ayarlamak için kolay adımlar

Aşağıda cihazınızda Yüz Tanıma özelliğini ayarlama adımları verilmiştir.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Biyometri ve güvenlik öğesine dokunun. Yüz tanıma öğesine dokunun. PIN, Şifre veya Desen gibi ekran kilidini açma seçeneğinize yerleştirin. Yüz Tanıma’yı ilk kez kurarken, önce bir ekran kilidi seçeneği (PIN, Parola veya Desen) ayarlamanız gerekir. Bundan sonra, aşağıdaki adımları izleyin. ‘Şu anda gözlük takıyor musunuz?’ Ekranından, ‘evet’ veya ‘hayır’ı seçin, ardından Devam’a dokunun. 8-20 inçlik telefonu tutarken, yüzünüzü gösterilen dairenin içine yerleştirin Yararlı özellikler menüsünden, her seçeneği açmak veya kapatmak için anahtara dokunun Açma veya kapatma Kapatma sonra Tamam’a (alt) dokunun. Kilidi açıldıktan sonra, kaydırıncaya kadar kilit ekranında kalın. Kapalıyken, bir görüntü veya video kullanarak telefonunuzun kilidini açmayı zorlaştıran daha fazla güvenlik sağlanır. Uyanmak için kaldırın. Telefonunuzu alarak uyandırın. Telefonunuzu alır almaz yüz tanıma hazır olacaktır. Karanlıkta yüz tanımayı iyileştirmek için ekran parlaklığını geçici olarak artırır Yüz tanıma özelliğini açmak için Yüz kilidini açma düğmesine dokunun Açın veya kapatın Kapatın.

ÖNEMLİ: Yüz Tanıma güvenli değildir. Samsung, bu özelliğin yalnızca cihazınızın daha hızlı kilidini açmanıza izin vermek için kolaylık sağladığını itiraf etti. Ancak, PIN, Parola veya Desen gibi diğer seçenekler kadar güvenli değildir. Fotoğrafınızı kullanarak telefonunuzun kilidini açabilmeniz gerekir. Telefon güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, bu tür ekran kilidini açma seçeneğini kullanmamayı düşünün.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.