Galaxy S10 ile Galaxy Tomurcukları nasıl kurulur | veya diğer cihazlar

Galaxy Tomurcukları Samsung’un iPhone AirPod’lerine verdikleri cevap ve şaşırtıcı bir şekilde en azını söylemeye değer bir rakip. Bazı açılardan, Tomurcuklar daha da iyidir ve AirPod’lardan daha soğuk göründüğünü düşünüyoruz. Her iki kablosuz kulaklıkla ilgili bir inceleme yapmak için burada değiliz, bu yüzden doğrudan Galaxy Tomurcuklarını nasıl ayarlayacağımız üzerine geleceğiz. Bu derste, Tomurcukları telefonunuzla çalışacak şekilde nasıl hazırlayacağınızı öğreneceksiniz.

Devam etmeden önce, size kendi #Android veya #Fitbit sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 ile Galaxy Tomurcukları nasıl kurulur?

Galaxy Tomurcuklarınızı ayarlamak kolaydır. Bir Galaxy S10 veya başka bir akıllı telefon veya tablet kullanıyor olsanız da, aşağıdaki adımlar size yapılacaklar hakkında gerekli bilgileri vermelidir.

Galaxy Tomurcukları Ayarlama adım # 1: Doğru kulak uçlarını kullanın

Galaxy Tomurcuklarınızda değiştirilebilir iki parça vardır: kulaklık uçları ve kanat uçları. Galaxy Tomurcuklarınızı hazırlarken veya kurarken yapmak istediğiniz ilk şey, doğru kulak uçlarını seçmek. Samsung, biri önceden yüklenmiş olan üç çift kulaklık ucu (ikisi de kutunun içindekiler) içeriyor. Takılan kulak uçlarının başlangıçta kullanıldıktan sonra kaybolan veya rahatsız göründüğünü fark ederseniz, diğer iki kulak ucunu alın ve deneyin. Kulak uçlarını değiştirmek basittir ancak hasar görmesini veya yırtılmasını önlemek için takılı olanı çıkarırken dikkatli olmalısınız. Kulak uçlarını değiştirme adımları aşağıda verilmiştir:

    Kulağınıza uygun kulak ucunu seçin. Kulak ucunun bir kenarını Galaxy Bud’ın ağzına asın ve kulak ucunu yavaşça yerine bastırın.

Galaxy Tomurcukları Adım 2’yi ayarlayın: Sağ kanat ipuçlarını seçin

Sizin için mükemmel kulak uçlarını ayarladıktan sonra, bir sonraki işiniz sağ kanat ucunu da değiştirmektir. Kulakiçi kulaklıkları şarj kutusuna koyarken şarj sorunlarının yaşanmaması için sağ kanat ucunu seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Sağ kanat ucunu sol kulaklığa veya etrafındaki diğer tarafa koyarsanız, rahatsız edici bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kulaklık uçlarını kanat uçları olmadan kullanmadığınızdan emin olmak istersiniz. Bunu yapmak kulaklarınıza zarar verebilir.

Aşağıda, kanat uçlarının nasıl değiştirileceğine ilişkin adımlar verilmiştir.

    Kulağınıza uygun kanat ucunu seçin. Kanat ucundaki deliği Galaxy Bud üzerindeki kanca ile hizalayın ve kanat ucunun kalan kısmını olukların içine çekin.

Hali hazırda takılı olan kanat ucunu değiştiriyorsanız, uçları veya kanat uçlarını hasar görebileceklerinden veya yırtılmalarından aşırı derecede çekmediğinizden emin olun.

Galaxy Tomurcukları Ayarlama adım # 3: Galaxy Tomurcuklarını Eşleştirme

Galaxy Tomurcuklarınız için mükemmel kulak uçlarını ve kanat uçlarını seçtikten sonra, kurulum neredeyse tamamlanmıştır. Bu noktada yapılacak tek şey, Galaxy Tomurcuklarınızın kullandığınız telefonla iletişim kurabilmesini sağlamaktır. Tanıtım amacıyla Galaxy S10’umuzu kullanıyoruz, ancak daha eski bir Samsung veya Samsung olmayan bir cihazınız varsa, Galaxy Tomurcuklarınızın üzerinde çalışmasına izin veren uygulamayı yüklediğinizden emin olmanız gerekir.

Bunlar Galaxy Tomurcuklarınızı Galaxy S10 ile eşleştirme adımları:

    Galaxy Tomurcuklarını şarj çantasına yerleştirin. Kulaklıkların doğru konumda oturduğundan emin olun. Şarj çantasını kapatın. Pil gösterge ışığı yanıp sönmezse, kulaklıkları bir telefona veya tablete eşleşmeden önce en az 10 dakika boyunca şarj etmeniz gerekir. Kulaklıklar otomatik olarak Bluetooth eşleştirme moduna girecektir. Bir Samsung Galaxy cihazında, kulaklıkları bağlamanızı isteyen SmartThings uygulamasında bir açılır pencere görmeniz gerekir. Bağlan seçeneğini seçin. Bağlantıyı tamamlamak için Galaxy Giyilebilir uygulamadaki adımları izleyin. Galaxy Wearable uygulamasıyla bir cihazı eşleştirme hakkındaki kılavuzun tamamını inceleyin.

Daha eski bir Samsung cihazınız varsa Galaxy Wearable (Samsung Gear) uygulamasını Play Store’dan indirip yükleyin.

Samsung olmayan bir Android kullanıyorsanız, cihazınızdaki Bluetooth panelini açmanız yeterlidir. Ardından, Galaxy Tomurcuklarınızın şarj kutusunu açın ve telefonunuzla eşleştirin.

Bir iPhone’unuz varsa, Tomurcuklarınızı eşleştirmek için benzer bir iş yapmanız gerekir. İPhone’unuzda sadece Bluetooth’u açın, Galaxy Tomurcuklarınızın şarj kutusunu açın ve cihazları eşleştirin.

Galaxy Tomurcuklarınızın başarıyla eşleştirilip eşleştirilmediğini nasıl bileceksiniz

Galaxy Tomurcuklarınızın doğru kurulup kurulmadığını veya başarılı bir şekilde eşleştirilip yerleştirilmediğini kontrol etmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Sadece şarj çantasını önce içindeki kulaklıklarla açmayı unutmayın. Dava açıldığında, Bluetooth eşleştirme modu otomatik olarak başlatılacaktır. Galaxy Tomurcuklarınız telefonunuza daha önce bağlanmışsa, açılır bir kutu bağlantı veya eşleştirme ile devam etmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu, Samsung cihazları için geçerlidir, ancak Samsung olmayan bir cihazınız varsa, öğrenmek için telefonunuzun Bluetooth moduna girmeniz gerekir. Cihazınıza bağlı olarak, cihazları tekrar elle eşleştirmeniz gerekebilir.

Galaxy Tomurcukları nasıl eşleştirilir

Birden fazla cihazınız varsa ve Galaxy Tomurcuklarınızı başka bir cihazla eşleştirmek istiyorsanız, yapmanız gereken, o anda bağlı olan cihazdaki Bluetooth işlevini kapatmaktır. Bunu yaptıktan sonra, Galaxy Tomurcuklarınıza bağlamak istediğiniz diğer cihazda Bluetooth’u açın. Ardından, Galaxy Tomurcuklarınızın şarj çantasını içindeki kulaklıkları kullanarak kapatın. Daha sonra, şarj kutusunu tekrar açın ve kulakiçi kulaklıklarınızı diğer cihazınızla eşleştirin.

Galaxy Tomurcuklarını takmanın doğru yolu

Her kulaklık, kullanıcının kafasını karıştırmamak için uygun şekilde etiketlenmiştir. Sol kulaklığı sol kulağınıza, diğerini sağ kulağınıza kontrol ettiğinizden emin olun. Her birinde L için sola ya da sağa R’yi kontrol edin.

Ayrıca, kulakiçi kulaklıkları her kulağa doğru yönde yerleştirdiğinizden emin olun. Kanat ucu doğrudan yukarı bakmalıdır. Kulaklığınızdan rahatsızsanız veya kulağınızda gevşek olduğunu düşünüyorsanız, kulak ucunu veya kanat ucunu değiştirmeyi deneyin. Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili yukarıdaki adımlara bakın.


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.