Galaxy S10 kablosuz şarj çalışmıyor nasıl düzeltilir? kablosuz durma çalışma sorunu için kolay çözümler

Merhaba Android hayranları! Son zamanlarda bazı Galaxy S10 kullanıcılarından S10 kablosuz şarjlarının çalışmadığı hakkında bir şeyler öğrendik. Bu davaların sebebinin ciddi donanım arızası olduğunu düşünmüyoruz, bu nedenle bu tür sorunlara sahip talihsiz kullanıcılardan biriyseniz, sorunu kendiniz çözebilmeniz için büyük bir şans var. Sorunun nasıl çözüleceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 kablosuz şarj çalışmıyor nasıl düzeltilir

Galaxy S10 kablosuz şarj işleminiz şu anda çalışmıyorsa, yapabileceğiniz sorun giderme yöntemleri aşağıdadır.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor çalışmıyor düzeltme # 1: Kablosuz şarj işlevini etkinleştirin

Varsayılan olarak, telefonunuzu etkin bir kablosuz şarj cihazına yerleştirdiğinizde kablosuz şarj özelliği otomatik olarak çalışmalıdır. Bununla birlikte, son zamanlarda bazı ayarları değiştirdiyseniz, yanlışlıkla kablosuz şarjı kapatmış olabilirsiniz. S10 kablosuz şarjınızın çalışmamasının nedeni bu olabilir. Kontrol etmek için, sadece Ayarlar> Cihaz bakımı> Batarya> Batarya ayarları (sağ üstte üç nokta simgesi)> Hızlı kablosuz şarjı etkinleştir seçeneğine gidin.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor çalışmıyor düzeltme # 2: Kablosuz Powershare özelliğini açın (sorun yaşıyorsanız)

Sorun Wireless Powershare ile ilgiliyse, bu, S10’unuzun Galaxy Tomurcuklarınız gibi başka bir kablosuz cihazı şarj edemediği anlamına gelir, önce Wireless Powershare’nin etkin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kablosuz şarjın aksine, çalışmaya başlamak için önce Kablosuz Powershare’ın açılması gerekir. Başka bir cihazı şarj etmeden önce onu etkinleştirdiğinizden emin olun. Bunu yapmak için, ekranın üst kısmındaki bildirim çubuğunu aşağı çekin, Kablosuz Powershare simgesini arayın ve etkinleştirin.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor çalışmıyor # 3: Cihazı tekrar bölmeye yerleştirin

Bazı durumlarda, kapsül üzerindeki hafif bir hareket kablosuz şarjı etkileyebilir veya hatta tamamen durdurabilir. Bunun nedeni, telefonun arkasındaki alıcının, şarj cihazından enerji aktarmak veya almak için özel bir konuma ihtiyacı olmasıdır. Endüksiyon bobini şarj bölmesinde iyi bir noktada değilse, kablosuz şarj çalışmaz. Telefonu bölmenin ortasına taşımayı deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor düzeltme # 4: Kablosuz şarjın çalıştığını veya şarj cihazının uyumlu olduğunu onaylayın

Rekabetçi kablosuz şarj standartlarının birçoğu var ancak resmi olarak yalnızca Samsung tarafından onaylanmış Qi Kablosuz şarj cihazlarıyla çalışması için Galaxy S10’unuz tavsiye edilir. Resmi Samsung kablosuz şarj cihazını kullanmıyorsanız, telefonunuzu şarj etmek çok zayıf olabilir veya uyumlu olmayabilir. Yalnızca Samsung sertifikalı kablosuz şarj cihazı kullandığınızdan emin olun.

Uyumlu olmayan kablosuz şarj cihazlarının cihaza zarar verebileceğini unutmayın. Uyumluluktan emin değilseniz üçüncü parti aksesuarları kullanarak cihazınızı şarj etme riskini almayın.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor çalışmıyor # 5: cihazı yeniden başlatmaya zorla

Yukarıdaki tüm temel hususlar dikkate alınmışsa ve kablosuz şarj hala çalışmıyorsa, sorunun nedeni cihazın içinde olabilir. Bu durumda yapmak istediğiniz ilk cihaz sorun giderme, yazılım sıfırlaması gerçekleştirmektir. Bu, sistemi yenileyecek ve umarım kablosuz şarjın çalışmasını önleyen hatayı temizleyecektir. İşte yapmanız gerekenler:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin. Bu kadar! Umarız bu kısa öğretici, cihazınızı tamir etmenize yardımcı olur.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor çalışmıyor # 6: Güncellemeleri yükleyin

Bazı hatalara zayıf veya verimsiz kodlama neden olur, bu nedenle sadece kodlama değişiklikleri onları düzeltebilir. Android 9 Pie geliştikçe, zaman zaman ortaya çıkabilecek böcekler olabilir. Onları son kullanıcı olarak ele almak için yazılımı mümkün olduğunca güncel tutmalısınız. S10’unuz uygun olduklarında güncellemeleri otomatik olarak indirmeli ve yüklemelidir. Mevcut güncelleme olup olmadığından emin değilseniz, Ayarlar> Yazılım güncellemesi altında yapabilirsiniz.

Uluslararası Galaxy S10 için, Yazılım güncelleme bölümü altında bir İndirme ve yükleme seçeneği bulunmalıdır. Cihazınızın güncellemeleri aramaya başlaması için bu seçeneğe dokunun.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor 7 # düzeltme: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için bir sistem önbelleği kullanıyor. Bazı durumlarda, bu önbellek bozulabilir ve sorunlara neden olabilir. Sistem önbelleğinin en iyi durumda olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silin ve ne olduğunu görün.

  Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Kurma sistem güncellemesi ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. ‘evet’i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor düzeltme # 8: Güvenli Modda Şarj

Bir uygulamayı yükledikten sonra kablosuz şarjın çalışması durduysa, bu uygulama suçlu olabilir. Sil ve ne olacağını gör.

Soruna neden olabilecek uygulamayı bulamıyorsanız, güvenli modda çalışırken cihazı şarj etmeyi deneyin. Bu, üçüncü taraf uygulamaları resimden kaldırır. Güvenli modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları engellenir.

S10’unuzu güvenli modda başlatmak için:

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Galaxy S10’unuz kablosuz olarak güvenli modda şarj oluyorsa, üçüncü taraf uygulama sorununuz vardır. Tanımlamak için, eleme işlemini kullanmanız gerekir. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor düzeltme # 9: Tüm ayarları sıfırla

Güvenli modda hiçbir şey olmazsa veya hiçbir uygulama sorunu yoksa, tüm yazılım ayarlarını sıfırlamayı ve ne olduğunu görmeyi deneyin. İşte nasıl:

  Ayarlar’ı açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun.

S10 kablosuz şarj çalışmıyor düzeltme # 10: Fabrika ayarlarına sıfırlama

S10 kablosuz şarjınız hala bu aşamada çalışmıyorsa, deneyebileceğiniz son sorun giderme cihazı silmektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama olarak da bilinen bu, soruna neden olan bir yazılım sorunu olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Cihazı silerek, şu ana kadar yaptığınız çözümler tarafından çözülmeyen tüm uygulamaları ve olası hataları da silersiniz.

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce, kaybetmemek için kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin: Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Samsung’tan destek alın

Donanım arızası nedeniyle Galaxy S10’daki kablosuz şarj durumları için henüz herhangi bir rapor almadık, ancak fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra hiçbir şey değişmezse, yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret etmelisiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.